روایت فرهنگ و سنن کُردی در نمایشگاه «هه وارگه» مهاباد

آژانس خبری-تحلیلی زریان؛ نمایشگاه فرهنگ، سنن و صنایع دستی کُردی تحت عنوان «هه وارگه» در تالار وحدت شهرداری مهاباد آغاز به کار کرد

به گزارش زریان ، این نمایشگاه توسط تشکل غیر دولتی «هه وارگه» و با همکاری شهرداری مهاباد و شورای اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر به هدف مبارزه با تهاجم فرهنگی و آشنایی عموم با فرهنگ و سنن پیشین منطقه برگزار شده است.
 
نمایشگاه آداب و سنن کُردی «هه وارگه» در قالب 13 غرفه گردشگران و مسافران نوروزی مهاباد و شهروندان این شهر را با فرهنگ و سنن مناطق کُردنشین ایران آشنا می کند.
 
در غرفه های این نمایشگاه غذا، لباس، گیاهان دارویی، آلات موسیقی، وسایل و ادوات کشاورزی، محیط زیست، وسایل معیشتی و آداب و رسوم در معرض دید عموم قرار گرفته است.
 
در این نمایشگاه همچنین با نصب سیاه چادرهایی که حاوی انواع ادوات کشاورزی، دامی و معیشتی است مردم با زندگی عشایر کرد این منطقه نیز آشنا می شوند.
 
در این نمایشگاه بیش از دو هزار جلد کتاب با عنوان های مختلف که نوشته و ترجمه نویسندگان کرد است در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.
 
نمایشگاه آداب و سنن کردی «هه وارگه» تا 12 فروردین ماه پذیرای علاقمندان است.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *