خانه / سیاسی / روحانی: به نظر مجلس احترام می گذاریم/ایران در حال حرکت به سمت صنعتی شدن است

روحانی: به نظر مجلس احترام می گذاریم/ایران در حال حرکت به سمت صنعتی شدن است

رییس جمهوری با اظهار تأسف از رأی عدم اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: گر چه دلمان می خواست دکتر نیلی با رأی اعتماد مجلس از امروز در جلسه دولت حضور داشته باشد ، اما در عین حال به نظر و حق قانونی مجلس احترام می گذاریم

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با بیان اینکه در دمکراسی رأی اکثریت برای ما مناط است، گفت:امیدواریم فرد بعدی که معرفی می شود، بتواند رأی اعتماد را کسب کند.
رییس جمهوری همچنین دکتر نیلی را از شخصیت های بسیار خوب، اندیشمند و انقلابی توصیف کرد و گفت: دکتر نیلی در میدان های جنگ و دفاع مقدس حضور فعال داشته و در عرصه مدیریت نیز حضور شایسته ای داشته است.
 
وی اضافه کرد: امیدواریم دکتر نیلی در عرصه ها و مسئولیت های دیگر بتواند موفق باشد و همانطور که در زمینه مسایل آموزش عالی مدیر و استاد بودند به فعالیت خود در این زمینه ادامه دهند و بتوانیم از حضور وی استفاده کنیم.
 
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: کشور ما به سمت صنعتی شدن در حال حرکت است و طرح های صنعتی که تا پایان امسال راه اندازی خواهد شد، می تواند در تولید و اشتغال زایی بسیار مؤثر باشد.
 
رییس جمهوری افزود: با طرح هایی که در بخش صنعت تا پایان امسال راه اندازی خواهد شد، ۹۷ هزار شغل ایجاد می شود که رقم بسیار قابل ملاحظه ای است و امیدواریم با همین سرعت این روند ادامه داشته باشد.
 
روحانی با تأکید بر اینکه در بخش های تولید و صنعت بایستی همه تلاش ها بر مبنای تحرک بخش خصوصی متمرکز باشد، اظهار داشت: باید موانع فعالیت بخش خصوصی را برطرف کرده و از تحرکات این بخش، حمایت کنیم و عرصه را فراهم کنیم تا عمدتاً بخش خصوصی بتواند در بخش های صنعتی کشور فعالیت کند.
 
رییس جمهوری تصریح کرد: اساس حرکت ما باید به این سمت باشد که بخش خصوصی بتواند تحرکات لازم را در کشور بوجود آورد.
 
وی افزود: براساس آمار ارائه شده بخش صنعت در زمینه توسعه صادرات در ۶ ماه اول سال سهم بسیار خوبی را به خود اختصاص داده و امیدواریم در ۶ ماهه دوم هم شاهد همین روند البته با شتاب بیشتر باشیم.
 
رییس جمهوری با بیان اینکه فضای کسب و کار نسبت به گذشته بسیار بهبود یافته است، گفت: آمار و ارقام جهانی نیز حاکی از آن است که فضای کسب و کار رو به بهبودی است و این روند می تواند برای بخش های صنعتی، کشاورزی و خدماتی و سایر بخش ها مفید باشد.
 
روحانی با اشاره به اینکه کشور ما از مزیت ها و شرایط بسیار خوبی در عرصه های انرژی، صنعتی و همچنین توسعه انسانی برخوردار است، گفت: در بخش صنعتی زمانی می توانیم با سایر رقبا، رقابت مناسبی داشته باشیم که صنعت ما بتواند دانش بنیان باشد و این موضوعی است که مقام معظم رهبری هم بر آن تأکید دارند و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.
 
رییس جمهوری همچنین بر استفاده از ظرفیت های خالی و ارتقاء بهره وری تأکید کرد و گفت: برای موفقیت در این زمینه باید بخش خصوصی و بانک ها فعال شوند و امیدواریم لایحه خروج از رکود که به مجلس تقدیم شده به تصویب برسد و بتوانیم طرح های نیمه تمام را تکمیل و ظرفیت های خالی را پر کرده و از سوی دیگر استان های محروم را مورد توجه قرار داده و شاهد تعادل و توازن در کشور باشیم.
 
کد مطلب: ۷۲۴۸۳  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۷  |  ساعت: ۲۰ : ۲

شناسه خبر : 17249

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شانزده =