خانه / دینی / روحانیون اهل سنت آذربایجان غربی: روز قدس روز قدرت نمایی جهان اسلام است

روحانیون اهل سنت آذربایجان غربی: روز قدس روز قدرت نمایی جهان اسلام است

امام جمعه مهاباد با محکوم کردن کشتار زنان و کودکان فلسطینی در نوار غزه : شرکت در راهپیمایی روز قدس کمترین کاری است که مسلمانان جهان می توانند در حمایت از ملت مظلوم فلسطین انجام دهند

روحانیون اهل سنت آذربایجان غربی روز قدس را روز قدرت نمایی مسلمانان جهان اسلام علیه جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در فلسطین اشغالی دانسته و خواستار حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس شدند.
به گزارش زریان ، آنان با محکوم کردن جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در نوار غزه و کشتار مردم مظلوم این منطقه خواستار محکومیت این جنایات توسط مجامع بین المللی و سران کشورهای اسلامی شدند.
امام جمعه مهاباد با محکوم کردن کشتار زنان و کودکان فلسطینی در نوار غزه گفت: شرکت در راهپیمایی روز قدس کمترین کاری است که مسلمانان جهان می توانند در حمایت از ملت مظلوم فلسطین انجام دهند.
ماموستا ملاقادر سهرابی افزود: روز قدس یکی از نقاط عطفی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با تدبیر امام (ره) در جهان اسلام پایه گذاری و با استقبال مسلمانان جهان مواجه شد، از این رو زنده نگه داشتن آن وظیفه همه ملت های اسلامی است.
وی یادآور شد: ملت ایران امسال نیز همچون سال های گذشته با حضور پرشور خود در این راهپیمایی همگام با سایر مسلمانان جهان و مردم مظلوم فلسطین اشغالی بار دیگر ندای عدالت طلبی سر می دهند.
 
 
** روز قدس نمادی از همبستگی ملتهای آزادی خواه است **
یکی از روحانیون اهل سنت پیرانشهر نیز می گوید: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که با تدبیر و دوراندیشی امام راحل به عنوان روز جهانی قدس پایه گذاری شد نمادی از اتحاد و همبستگی مسلمانان جهان و ملت های آزادی خواه است.
ماموستا عبدالقادر رحیمی گفت: امسال با توجه به حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم مظلوم غزه مسلمانان جهان با حضوری گسترده و باشکوه تر در راهپیمایی این روز شرکت کرده و جنایات اسرائیل غاصب را محکوم می کنند.
 
 
** حمله به غزه دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد **
یکی از روحانیون اهل سنت شهرستان مرزی سردشت نیز معتقد است که حملات رژیم صهیونیستی به فلسطین و مردم غزه طی روزهای گذشته تنها به مسلمانان مربوط نمی شود بلکه یک مساله حقوق بشری و انسانی است که قلب همه انسان های آزاده جهان را جریحه دار کرده است.
ماموستا ملارحمان کردستانی با انتقاد از سکوت سران کشورهای اسلامی در قبال با این جنایات گفت: ایران اسلامی تنها کشور مسلمانی است که در قبال این جنایات رژیم صهیونیستی احساس مسوولیت کرده و با مردم غزه اظهار همدردی کرده است.
وی از اقشار مختلف مردم ایران اسلامی و همه مسلمانان خواست تا با حضور گسترده و فعالانه خود در راهپیمایی روز قدس جنایات رژیم ددمنش اسراییل را محکوم کنند.
 
 
** سکوت مجامع بین المللی در مقابل جنایات صهیونیستها خیانتی آشکار است **
امام جمعه اهل سنت ارومیه نیز سکوت مجامع بین المللی و سران برخی از کشورهای اسلامی برابر جنایت های اسرائیل را خیانتی آشکار به اسلام عنوان کرد و گفت: امروز هیچ کس نباید در برابر جنایت های دردآور در سرزمین قدس که قبله اول مسلمین است بی تفاوت باشد و نسبت به قتل عام مردم در غزه سکوت کند.
ماموستا عبدالقادر بیضاوی افزود: امروز وظیفه تمام مسلمین در برابر جنایت های بی رحمانه رژیم غاصب اسرائیل این است که با اتحاد و همبستگی دینی در برابر آن ها قیام کرده و افکار عمومی جهان را متوجه این جنایت ها کنند.
وی گفت: امسال حضور در راهپیمایی روز قدس از حساسیت بیشتری نسبت به سال های قبل برخوردار است و همه باید برای اعلام انزجار از جنایت های اسرائیل غاصب در این روز در صحنه عمل حضوری گسترده و باشکوه داشته باشند.
 
 
** روز قدس روز اتحاد ملتهای اسلامی است **
یکی از روحانیون اهل سنت بوکان نیز می گوید: انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس توسط بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی برای ایجاد اتحاد و وحدت در بین کشورهای اسلامی و ملت های آزادی خواه جهان است.
ماموستا صلاح الدین احمدی با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع غزه گفت: امروز نهال نوپای مقاومت مردم فلسطین به درختی تنومند تبدیل شده که اسرائیل غاصب و جنایتکار و اربابان وی را به وحشت انداخته است.
وی افزود: در چنین شرایطی همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی در تمامی نقاط جهان باید همصدا و متحد در روز قدس به خیابان ها آمده و جنایات وحشیانه اسراییل را محکوم کنند.
 
 
** روز قدس روز حمایت از مظلومیت فلسطین است **
امام جمعه اهل سنت تکاب نیز روز قدس را روز همبستگی مسلمانان جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین عنوان کرد و گفت: در این برهه از زمان حضور گسترده مردم کشورهای اسلامی در مراسم راهپیمایی روز قدس بهترین حمایت از مبارزات حق طلبانه فلسطینیان و محکومیت حملات ددمنشانه اسراییل به شمار می رود.
ماموستا ملاجلال مرادی افزود: مسلمانان در روز قدس امسال که با حملات غیرانسانی غاصبان صهیونیست به غزه و کشتار زنان و کودکان همزمان شده است باید با اتحاد و همبستگی خود با مشت های گره کرده و با شعار همیشگی مرگ بر اسراییل حمایت خود را از مبارزات مردم فلسطین علیه رژیم صهیونیستی اعلام کنند.
 
 
** در روز قدس امسال شاهد یکی از فجیع ترین جنایات هستیم **
یکی دیگر از روحانیون اهل سنت اشنویه نیز گفت: روز جهانی قدس امسال در حالی از راه می رسد که وجدان های آگاه و دیدگان هوشیار مردم جهان شاهد یکی از فجیع ترین نسل کشی ها توسط دژخیمان صهیونیست در طول تاریخ حیات منحوس خود در سرزمین های اشغالی فلسطین است.
ماموستا ملاابوبکر کریمی افزود: مردم بی دفاع و مظلوم غزه هم اکنون بیش از هر زمان دیگری نیازمند حمایت مسلمانان جهان و مجامع بین المللی هستند.
وی یادآور شد: در شرایطی که سازمان ملل و سران کشورهای اسلامی در قبال این جنایات سکوت اختیار کرده اند وظیفه ما مسلمانان است که به یاری آنان شتافته و همگام و هم صدا با سایر مسلمانان دیگر کشورهای اسلامی غریو رهایی و آزادی قدس شریف و شعار نابودی کفر و استکبار را سر دهیم.
آخرین جمعه ماه مبارک رمضان توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری شده است.
تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۳۱

شناسه خبر : 5761

این خبر رو هم ببینید

واکنش علمای اهل سنت سراسر کشور به هتک حرمت پرچم رسول‌الله؛ حضرت محمد(ص) خط قرمز همه مسلمانان است/ آشوبگران بدنبال اهداف ضدامنیتی هستند

به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در پی اتفاقات و ناآرامی اخیر در سروان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 14 =