روحانی: استانداران و فرمانداران در برابر هیچ فشاری نباید مرعوب شوند/هیچ جناح و تفکر سیاسی قابل حذف نیست

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به اینکه دولت فرای جناح و حزب است و در انتخابات مجری قانون است، اظهارداشت: رای مردم بسیار مهم است و در اسلام نیز بر آن تاکید شده است و استانداران و فرمانداران در برابر هیچ حزب و فشاری نباید مرعوب شوند.

به گزارش کردنور، رییس جمهوری روز شنبه در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور که جزئیات ان را پایگاه اطلاع رسانی دولت منتشر کرد ،با تاکید بر اینکه باید انتخاباتی برگزار کنیم که مایه آبروی نظام شود، افزود: هیچ تفکر سیاسی و جناحی در کشور قابل حذف نیست و البته انتخابات نیز بدون رقابت امکان پذیر نیست. معیار صلاحیت و عدم صلاحیت افراد در چارچوب قانون، بر مبنای نظرمراجع قانونی است و نه چیز دیگر. به هیچ وجه در انتخابات به اتهامات و شایعات نمی توانیم توجه کنیم.
دکتر روحانی اظهارداشت: مبادا در شهرستانی این حرف شنیده شود که دولت، سپاه و ارتش، صدا و سیما و یا استاندار، طرفدار این فرد و یا آن فرد است. این برای انتخابات سم است.
رییس جمهوری افزود: وقتی روی صندلی ریاست، استانداری، فرمانداری و وزارت نشستید، باید حزب ، جناح، تمایل شخصی، قومی و قومیتی را فراموش کنید و تنها در خدمت کشور و ملت باشید.
دکتر روحانی تصریح کرد: قدرتی که در اختیار دستگاه اجرایی است، امانت مردم است؛ امانتی که ملت در یک انتخابات رقابتی پرشور در 24 خرداد 92 بر دوش دولت یازدهم گذاشتند.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه ” دولت به عنوان منتخب مردم در یک انتخابات رقابتی پرشور بار مسوولیت را بر دوش گرفت”، گفت:مردم قدرت بی قید و شرط به مسوولان نداده اند . به مردم وعده آرامش دادیم و همه نهادها همانند دولت در برابر رای مردم مسوول هستند و این رای مردم درانتخابات ملی، برای همه دستگاه های اجرایی است.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه “باید به تمام وعده هایمان که به مردم دادیم، عمل کنیم “، گفت: مسیری که دولت انتخاب کرده، مسیر درستی است. ما دارای عصمت نیستیم، خواب هم متاسفانه نمی بینیم و به فال و جن گیر هم معتقد نیستیم . مبنای هر اقدام دولت ما، مشورت با صاحبنظران بوده و هست.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه “اگر دسته ای و گروهی بخواهند به امید مردم لطمه بزنند، قابل گذشت نیست”، اظهارداشت: از استانداران و فرمانداران می خواهم مسیر ثبات اقتصادی، آرامش بازار ، تشویق مردم به سرمایه گذاری، حرکت به سمت رونق اقتصادی را به عنوان اساس حرکت خود قرار دهند.
دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: این رای مردم است که اقتصاد و سانتریفیوژ باید با هم بچرخد و ما بر مبنای آرای مردم ، چارچوب نظام و خطوط قرمز که تیم هسته ای ما به خوبی از آنها آگاه است ، این خواسته را محقق می کنیم.
رییس جمهوری اظهارداشت:چه کسی حق دارد با لحن بی ادبانه نسبت به سردار جبهه دیپلماتیک حرف بزند، از کجا این بی ادبی و زبان زشت نازل شده است. به مردم دروغ نگویید این دروغ آشکار می شود، باید با راستگویی با مردم سخن گفت.
دکتر روحانی گفت: چرا عده ای وقتی می بینند دولت ، با تدبیر مذاکرات هسته ای را پیش می برد نمی خواهند کام مردم شیرین باشد و از لبخند مردم خوشحال نیستند و هراسناکند. بگذارید کام مردم شیرین باشد.
رییس جمهوری تصریح کرد: مساله هسته ای مساله این جناح و آن جناح، این حزب و آن حزب و این قوه و آن قوه نیست. مساله هسته ای یک مساله ملی است و بار آن بر دوش نظام است و این نظام است که برای رسیدن به هدف نهایی، قدم به قدم گام بر می دارد

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *