خانه / سیاسی / روحانی در مراسم گرامیداشت مقام معلم: انقلاب را برای تحقق ارزشهای اسلامی می‌خواهیم

روحانی در مراسم گرامیداشت مقام معلم: انقلاب را برای تحقق ارزشهای اسلامی می‌خواهیم

رئیس جمهور با بیان اینکه انقلاب را برای تحقق ارزشهای اسلام می‌خواهیم، گفت: باید همه توان خود را برای توسعه کشور بکار بگیریم و این توسعه قطعا از آموزش و پرورش شروع می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی روز چهارشنبه در این مراسم که معلمانی از سراسر کشور حضور داشتند، با گرامیداشت روز مقام معلم اظهارداشت: باید همه توان خود را برای توسعه کشور بکار بگیریم و این توسعه قطعا از آموزش و پرورش شروع می شود.
رییس جمهور با بیان اینکه دولت یازدهم باوجود تنگناها ، بودجه آموزش و پرورش را دو برابر کرد، گفت:راه توسعه کشور از طریق معلمان فرهیخته و با انگیزه است که عاشق کشور و آینده کشور هستند.
روحانی همچنین با پاسداشت یاد استاد شهید مطهری تصریح کرد: شهید علامه مطهری به حق یک فقیه، شجاع، آزاده، متفکر، آگاه به زمان  و سرمایه بزرگ برای کشور ما بود و امروز نیز آثار او یک سرمایه بزرگ است.
رییس جمهور با بیان اینکه شهید مطهری “اسلام انقلابی” را خطری بزرگ در برابر ” انقلاب اسلامی” می دانست، اظهارداشت: امروز نیازمند تشریح ابعاد فرهنگ اسلام و انقلاب اسلامی هستیم وکتابها و آثار شهید مطهری به عنوان بزرگترین مرجع برای مراجعه به افکار و اندیشه او جهت فهم فرهنگ و راه صحیح انقلاب اسلامی است.
روحانی افزود: شهید مطهری دردها و مرهم دردها و زخم ها را به خوبی می شناخت و قائلان به “اسلام انقلابی” مطهری را به شهادت رساندند.
رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اهمیت آموزش متنوع زبان های خارجی در مدارس کشور اشاره کرد و گفت: آموزش زبان های خارجی باید متنوع و کیفی شود و هر زبانی که علم را در کشور عمیق تر منتقل می کند، باید بیاموزیم.
روحانی در ادامه با تببین اهمیت تقویت امید در جامعه تصریح کرد: هیچ چیز برای آینده کشور ما بالاتر از امید نیست اگر در امید نسل جوان ما خللی ایجاد شد نمی توانیم به توسعه و پیشرفت برسیم و یکی از آثار مهم برجام توسعه امید در نسل جوان ما است.
وی پیامبر اسلام (ص) را معلم انسان ها به سوی حکمت و خرد دانست و گفت: روزی قابل افتخار است که سواد جامعه ما از سایر ملتها برتر باشد.
رئیس جمهور با بیان اینکه توسعه از مدرسه شروع می شود، ادامه داد: آموزش زبانهای خارجی باید متنوع و کیفی شود، هر زبانی که علم را عمیق تر منتقل می کند، باید بیاموزیم.
روحانی با اشاره به این مطلب که معلمان مسیر توسعه را هموار می کنند، افزود:  اگر در امید جوانان اخلال ایجاد شود به توسعه نخواهیم رسید.
وی نگاه یکسان به تمام دانش آموزان را ضروری دانست و گفت: نظام آموزشی باید امید، وحدت، اعتدال، و انرژی مثبت بیافریند. اگر دغدغه فرهنگ داریم، بودجه ها باید در آموزش و پرورش متمرکز شود.
رئیس جمهور ادامه داد: اگر دغدغه آسیب های اجتماعی داریم، راهش توجه به آموزش و پرورش است.
وی با تاکید براینکه برجام؛ فرصت سازی برای وحدت و پیشرفت کشور بود، گفت: دولت یازدهم علیرغم تنگناها بودجه آموزش و پرورش را دو برابر کرد.

شناسهٔ خبر: ۳۶۱۶۳۵۶ – چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ – ۱۰:۴۰لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13329

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =