خانه / دینی / روحانی و استاد فقه شافعی کردستان: جریان تکفیر بازوی اجرایی دشمنان برای ضربه به مسلمانان است

روحانی و استاد فقه شافعی کردستان: جریان تکفیر بازوی اجرایی دشمنان برای ضربه به مسلمانان است

شرع حکم می ‌کند که هر کسی اظهار مسلمانی کرد جان و مالش در امان باشد و این مهم از زمان پیامبر(ص) تاکنون تداوم داشته است و هیچ‌ کدام از صحابه پیامبر(ص) و همچنین بزرگان دینی اهل سنت و اهل تشیع همدیگر را تکفیر نکرده اند

به گزارش خبرنگار تقریب از سنندج، عبدالسلام کریمی روز یکشنبه در کارگاه آشنایی با نحله ‌های انحرافی ویژه ائمه جماعت مدارس دخترانه استان کردستان در سنندج ، اظهار داشت: متأسفانه یک‌ سری افراد منحرف، عامل دشمنان اسلام و مزدور به دنبال تحریف عقاید، سنت‌ها و احکام شرعی مسلمانان هستند.
 
وی افزود: آنان با تکفیر همه اعتقادات، مبانی هویت‌ بخش اسلامی و باورهای دینی را به عنوان بازویی اجرایی برای تحقق اهداف ضداسلامی دشمنان اسلام تبدیل کرده‌ اند.
 
کریمی خاطر نشان کرد: شرع حکم می ‌کند که هر کسی اظهار مسلمانی کرد جان و مالش در امان باشد و این مهم از زمان پیامبر(ص) تاکنون تداوم داشته است و هیچ‌ کدام از صحابه پیامبر(ص) همدیگر را تکفیر نکرده و این مهم در سیره والای سایر بزرگان دینی اهل سنت و اهل تشیع نیز هیچگاه مطرح نبوده است.
 
این روحانی و مدرس برجسته اهل سنت کشور در ادامه سخنان خود تصریح کرد: جریان تکفیر با هجوم به باورهای دینی مسلمانان به نفع دشمنان اسلام و جریان کفر کار کرده و باید با هوشیاری و بصیرت روزافزون در برابر حرکات و توطئه‌ های این جریان منحط ایستادگی نماییم.
 
کریمی خاطر نشان کرد: نسل جوان جامعه اسلامی مهمترین هدف جریان تکفیر بوده و با تمام توان می‌ خواهند که جوانان مسلمان را نسبت به هویت اسلامی شان بیگانه نمایند.
 
وی افزود: هر نوایی که ساز وحدت را کوک کند از سوی رحمان بوده و هر نوایی نیز که بر طبل اختلاف بکوبد از سوی شیطان است لذا نباید مصالح دین فدای اختلافات جزئی شود و با دست خویش زمینه خوشحالی دشمنان را فراهم کنیم چرا که دشمنان هم‌ اکنون در ایران اسلامی به دنبال همین مبحث هستند.
 
این روحانی برجسته اهل سنت در بخشی دیگر از سخنان خود اظهارداشت: باید همه ما تابع رهبر بصیر و عالم خویش باشیم و از هرگونه تفرقه و اختلاف پرهیز نماییم و از وحدت و انسجام خویش با تمام توان محافظت نماییم.

شناسه خبر : 5939

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =