خانه / فرهنگی / روحانی کردستانی خودش را واقف سنت حسنه وقف کرد

روحانی کردستانی خودش را واقف سنت حسنه وقف کرد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان، رحمن غریبی از روحانیون استان را اولین واقف سنت حسنه وقف معرفی کرد

سلمان روحی، مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کردستان، ظهر امروز (۲۶آذر ) به خبرنگار خبرگزاری شبستان در سنندج، گفت: اولین روحانی کردستانی خودش را وقف سنت حسنه وقف در استان کرد.
وی، افزود: رحمن غریبی با هدف ترویج و تبلیغ سنت حسنه وقف و بستر سازی آسان برای کسانی که به هر طریقی می خواهند در ترویج فرهنگ وقف کاری انجام دهند اقدام به این کار کرد.
این مقام مسئول، ابراز کرد: کار این روحانی را در راستای شعار سال که همه می توانیم واقف باشیم صورت گرفت چرا که لازم است در هر شغل و مسئولیتی که داریم قدم های در فرهنگ سازی وقف در جامعه برداریم.
روحی، تصریح کرد: رحمن غریبی محقق، نویسنده، دارای مدرک سطح سه حوزه امام شافعی، دانشجو دکتری فقه شافعی و دارای تالیفات و مقالات متعددی در زمینه های مذهبی، فرهنگی و اجتماعی است.
وی، در ادامه با اشاره به اهمیت وقف در جامعه، افزود: خداوند در قرآن کریم همه مردم را به سبقت گرفتن در کارهای نیک و خیر تشویق می کند و به یقین وقف کردن اموال و دارایی ها مهم ترین و ماندگارترین انفاق و کارهای نیک است.
این مقام مسئول، تصریح کرد: تأثير نهاد وقف به عنوان يک سنت ماندگار و به جاي مانده از پيامبر گرامي اسلام (ص) در پيشرفت هاي علمي، فرهنگي، اجتماعي و حتي سياسي در جهان اسلام بر کسي پوشيده و پنهان نيست.
وی، در پایان خاطرنشان کرد: در فرهنگ اسلامی يکی از بهترين راه های زنده نگه داشتن نام انسان، وقف است، زیرا که وقف احسان بی منت، انفاق بی ریا، صدقه جاریه و چشمه همیشه جاری است که قرآن کریم آن را مورد تاکید قرار داده است.
 
 

شناسه خبر : 4675

این خبر رو هم ببینید

خاطره آیت‌الله مهدوی کنی از محبت اهل سنت بوکان به روحانیت شیعه

مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی در سال ۱۳۵۳ به شهر بوکان تبعید شد. بمناسبت سالروز وفات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 7 =