خانه / اقتصادی / روزهای سوت و کور نوروزی بازار خودرو/مردم در بازار قیمت‌شکنی کردند

روزهای سوت و کور نوروزی بازار خودرو/مردم در بازار قیمت‌شکنی کردند

اگرچه اسفند اوج خریدهای مردم است اما بازار خودرو روزهای سوت و کوری را می‌گذارند و مردم با عرضه خودروهای کارکرده خود برای فروش، در یک رقابت منفی، قیمت‌شکنی را در بازار آغاز کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، اگرچه طبق روال هر ساله خرید خودرو از سوی مردم در نیمه دوم بهمن ماه آغاز و به تدریج تا روزهای ابتدایی اسفندماه به اوج خود می‌رسید اما امسال این گونه نشده و هنوز هم با وجود اینکه دهه اول اسفندماه در حال سپری شدن است، تکانه‌های جزئی قیمت خودرو در بازار به چشم می‌خورد. در واقع عرضه زیاد خودرو به بازار توانسته قیمت را بشکاند و نه تنها تقاضای موجود در بازار را پاسخ دهد بلکه به هر ترتیب قیمت نیز روند صعودی نداشته باشد.
بررسی های میدانی نشانگر این است که تنها قیمت برخی از انواع خودروهایی که در میان مردم، به خودروهای کمتر مشکل دار معروف شده‌اند و یا اینکه تولید آنها کاهش یافته و تغییر جهت تولید به چشم می‌خورد، با مشکل تکانه‌های اندک قیمتی مواجه شده است، در غیر این صورت بازار خودرو به نسبت اینکه به ایام پایانی سال نزدیک می‌شویم، چندان تغییری نداشته است.
مدل‌های پرتیراژ انواع خودرو در بازار با کمترین نوسان قیمتی مواجه شده و حتی در مورد برخی مدل های کم‌تقاضای خودرو، قیمت حتی از نمایندگی و کارخانه نیز پایین تر است، ضمن اینکه مشتریان هنوز به صورت جدی وارد بازار نشده اند و شاید منتظر هستند که قیمت پایین آید و بعد خرید کنند، در حالی که آنگونه که خودروسازان می‌گویند، خبری از کاهش قیمت نیست.
البته در این میان نباید این نکته را فراموش کرد که برخی منتظر ورود خودروهای جدید هستند که از سال آینده قرار است به بازار وارد شوند، این درحالی است که آنها بر این باورند که شاید ورود خودروهای جدید بتواند قیمت را در بازار بشکاند و خودروهای قدیمی را با کاهش قیمت مواجه کند. همان چیزی که خودروسازان چندان اعتقادی به آن ندارند و معتقدند که به هرحال ورود خودروهای جدید به بازار محدوده قیمتی بالایی دارند که تاثیری در قیمت یا روند عرضه خودروهای قدیمی یا در حال تولید ندارند.
برخی خودروهایی هم که تازه به بازار وارد شده‌اند، روزهای خاصی را می‌گذارانند و نسبت به سایر خودروها، تقاضای بیشتری برای خرید در بازار دارند، به خصوص اینکه محدوده قیمتی آنها هم به نحوی است که خریدشان می تواند برای مردم جذاب باشد.
جدول مقایسه‌ای قیمت انواع خودرو در هفته‌های اخیر

نوع خودرو
قیمت در ماه گذشته
قیمت در هفته جاری

صفر تندر E۱
۳۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
۳۴میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

دنا
۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
۴۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

رانا ال ایکس
۳۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

سمند ال ایکس پایه گازسوز
۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

تیبا اس ایکس
۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
۲۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

پراید ۱۳۱
۲۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

S۳۰۰
۷۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
۷۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

رنو ساندرو اتوماتیک
۵۰ میلیون تومان
۴۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

سمند سورن
۳۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
۳۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

شناسهٔ خبر: ۳۵۶۷۳۶۲ – یکشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴ – ۰۸:۲۹لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 1131

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =