خانه / سیاسی / روزه داری معلمان غیرمسلمان انگلیس

روزه داری معلمان غیرمسلمان انگلیس

چهار معلم غیرمسلمان انگلیسی اعلام کردند قصد دارند جمعه آینده برای همراهی با دانش آموزان مسلمان خود و کمک به افراد بی بضاعت، روزه بگیرند. این درحالی است که در آستانه شروع ماه مبارک رمضان برخی مدیران مدارس در انگلیس اعلام کرده بودند که دانش آموزان مسلمان حق روزه داری ندارند

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، چهار معلم انگلیسی اعلام کردند برای آگاه سازی شهروندان انگلیسی در مورد دین اسلام، کمک به نیازمندان و همراهی با دانش آموزان مسلمان خود، جمعه ۱۲ تیر از خوردن و آشامیدن در طول روز پرهیز می کنند.
 
این معلمان اظهار داشتند که به هنگام افطار روزجمعه به مسجد محل خواهند رفت و ۴۰۰ وعده افطاری را بین نیازمندان تقسیم خواهند کرد.
 
اندور بودجین، یکی از این معلمان گفت: ما این کار را برای نزدیکی به دانش آموزان مسلمان خود و جمع آوری کمک های مردمی برای خانواده های نیازمند انجام می دهیم؛ بدین ترتیب همبستگی خود را با اقلیت مسلمان منطقه خود نشان خواهیم داد.
 
وی افزود: اکثر دانش آموزان ما از خاورمیانه هستند و ما می بینیم که اینها تمام تلاش خود را برای روزه داری در ماه رمضان به کار می بندند، لذا ما نیز می خواهیم مانند آنان روزه دار باشیم.
 
این معلم غیرمسلمان انگلیسی خاطرنشان کرد: ما می خواهیم به مردم انگلیس نشان دهیم که مسلمانان چیزی برای ترساندن دیگران ندارند. ما تلاش می کنیم مسلمانان و غیرمسلمانان را به یکدیگر نزدیکتر کنیم زیرا این کار برای همه جامعه سودمند است.
 
 
این درحالی است که در آستانه شروع ماه مبارک رمضان برخی مدیران مدارس در انگلیس اعلام کرده بودند که دانش آموزان مسلمان حق روزه داری ندارند.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : IINA

شناسه خبر : 15481

این خبر رو هم ببینید

علمای اهل سنت کردستان: انقلاب اسلامی احیاگر ارزش‌های دین و نویدبخش تحقق تمدن اسلامی است

علمای اهل سنت کردستان معتقدند؛ انقلاب اسلامی احیاگر ارزش‌های اسلام و نویدبخش تحقق تمدن بزرگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفده =