خانه / سیاسی / روش‌های عجیب داعش برای استخدام !!!

روش‌های عجیب داعش برای استخدام !!!

نشریه «دیلی میل» در گزارش اخیر خود افشا کرد : آدرس ایمیل‌های مرده راه گشای تروریستها برای تبادل اطلاعات و سفر به مناطق سوریه و عراق است .

نشریه «دیلی میل» در گزارش خود با اشاره به گفته مقامات ترکیه درباره اینکه ۲۰ شهروند انگلستان در خانه‌های امن منتظر علامت هستند تا با رد شدن از مرز به سوریه وارد شوند، افشا می‌کند که چطور پست‌های الکترونیکی (ایمیل) محرمانه شهروندان انگلیس را به منطقه جنگی در سوریه هدایت می‌کند.به نوشته دیلی میل، شبه‌نظامیان انگلیسی از سیستم پیچیده «صندوق‌های پست الکترونیکی مرده» بهره می‌برند تا راهشان را به سوی عراق و سوریه هموار نموده به داعش بپیوندند. از این آدرس‌ ایمیل‌های خاموش هیچگاه نامه‌ای ارسال نمی‌شود، بلکه در پوشه «درافت»، (پیش‌نویس) خود دستورالعمل‌هایی دارند که شبه‌نظامیان را راهنمایی می‌کند.
جنگجویان آینده، سپس از راه مرزهای غیر قابل جستجو در ترکیه راهی کمپ‌های آموزشی سوریه می‌شوند. مقامت رسمی ترکیه بر این باورند که هم‌اکنون حدود ۱۰۰ شهروند خارجی من جمله ۲۰ شهروند انگلستان در هتل‌ها و خانه‌های امن ترکیه در انتظار دریافت اشاره‌ای هستند تا از مرز رد شده با پیوستن به داعش رهسپار صحنه نبرد سوریه یا عراق شوند.
مقامات امنیتی هشدار داده‌اند که از زمان اعلام خلافت ابوبکر البغدادی تا کنون تعداد داوطلبینی که از انگلستان برای پیوستن به داعش اقدام می‌کنند به مرز خطرناکی رسیده است. به نوشته دیلی میل، بازگشت ۲۵۰ تندرو انگلستان که ۲۰۰ تای آنها به «لندن» برگشته‌اند متخصصین ضد ترور را به تکاپو واداشته، حتی گفته می‌شود تبادل گذرنامه با افراد هم‌سن با مشخصات ظاهری مشابه در هنگام خروج از مرز ترکیه امری است که برای گیج کردن مامورین امنیتی بین نیروهای تکفیری اتفاق میوفتد.
آژانس‌های امنیتی همچنین دریافته‌اند که به تکفیری‌هایی که در خانه‌های امن منتظر اشاره گروه هستند نام کاربری و گذرواژه (پسورد) یک آدرس ایمیل مرده داده می‌شود که تنها یکبار در روز می‌توانند از آن استفاده کنند. دستورات لازم برای آنها در پوشه «پیش‌نویس» ذخیره شده . به تروریست‌ها گفته می‌شود که هرگز از این ایمیل آدرس نباید پیامی ارسال کنند و فقط می‌بایست هر روز پوشه درافت را بخوانند و سپس پیام را پاک کنند. بدین ترتیب بدون ارسال و دریافت ایمیل جهادی‌ها هیچ ردپای الکترونیکی برای ردیابی احتمالی از خود برجای نمی‌گذارند. علاوه بر این تغییر مداوم گذرواژه‌ها امکان ردگیری یا لو رفتن احتمالی اطلاعات را بسیار کاهش می‌دهد.دیلی‌میل در ادامه می‌نویسد سال گذشته آنها که می‌خواستند به استخدام داعش دربیایند با عنوان سفر گردشگری به راحتی به استانبول و آنکارا سفر می‌کردند، ولی این روزها از آنان خواسته می‌شود به کشورهای اروپای مرکزی همچون آلمان، مجارستان، صربستان یا بوسنی سفر کنند و سپس با ماشین یا قطار به ترکیه بروند تا کمتر مورد ظن واقع شوند.پس از انتشار تصاویر هولناک کشته شدن «جیمز فولی»، عکاس خبرنگار آمریکایی به دست داعش و افشای اینکه وی بارها با روش «احساس خفگی» شکنجه شده، اخبار درباره روش‌های کار این گروه تروریستی توجه بسیاری را جلب می‌کند.
بیست و هشتم اوت، «ترزا می» وزیر کشور انگلستان از بالا رفتن سطح هشدار امنیتی در کشورش خبرداد همچنین «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس از «خلافت داعش» با عنوان «تهدید برای امنیت ملی انگلیس» یاد کرد.

شناسه خبر : 18037

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + هشت =