رونمایی از کتاب کلیله و دمنه ترجمه مرحوم احمد قاضی در سنندج

آژانس خبری-تحلیلی کُرد نور؛ کتاب کلیله و دمنه که توسط مرحوم استاد احمد قاضی به کردی ترجمه شده از سوی مرکز تحقیقات کردستان شناسی دانشگاه آزاد سنندج در آینده ای نزدیک رونمایی می شود.

به گزارش کُرد نور  دکتر امید ورزنده رئیس مرکز تحقیقات کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در این ارتباط به خبرنگار ما گفت: کتاب کلیله و دمنه با زبانی شیوا و روان توسط مرحوم احمد قاضی به زبان کردی ترجمه شده و با همکاری این مرکز به چاپ رسیده که به مناسبت چهلمین روز در گذشت این استاد برجسته و فرهیخته در سنندج از آن رونمایی می شود.
ورزنده افزود: قرار بود این کتاب مدتی پیش با حضور خود زنده یاد استاد احمد قاضی صورت بگیرد که برخی مشکلات عرصه انتشار و بیماری ایشان این فرصت را فراهم نکرد و مرگ ناگهانی وی نیز این افتخار را از ما گرفت.
وی تصریح کرد: به مناسبت مراسم چهلم این مرحوم با حضور خانواده ایشان و با حضور فعالان فرهنگی، ادباء و نویسندگان مناطق کردنشین و اساتید دانشگاهی کردستان و جمعی از مسؤلان استان به صورت شایسته ای از این اثر ارزشمند رونمایی بعمل می آید.
رئیس مرکز تحقیقات کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در پایان گفت: این کتاب جدای از نکات آموزنده و پندگونه اش، ترجمه ای شایسته به زبان کردی است که در ترویج و تقویت این زبان نقش ویژه ای را ایفا خواهد کرد که در 450 صفحه به چاپ رسیده و در اولین فرصت مشخصات کامل آن به همراه همکاران شرکت کننده در چاپ آن و مکان و زمان دقیق این مراسم اطلاع رسانی خواهد شد

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *