رویکرد منصفانه اصناف و بازاریان کردستان

بازاری آرام و بدون تنش با رویکرد منصفانه اصناف و بازاریان کردستان

به گزارش خبرنگار کردنور
اسرین مقصودی – سنندج رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و بزرگداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر که در اتاق اصناف مرکز کردستان برگزارشد، گفت:  اصناف همیشه پای ثابت برنامه های مختلف نظام و میدان دار عرصه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بوده و هستند .
محمد دره وزمی با اشاره به اینکه  هر مقطعی از تاریخ ایران را بنگریم و بحثی که در اولویت حاکمیت و مردم  قرار  گرفته است اصناف پرچمدار حمایت از کشور بوده، عنوان کرد: در دهه 60 کشورما درگیر جنگی شد که هشت سال به طول انجامید  و با همت و مشارکت آحاد مردم نتیجه  دلخواه دشمنان کشورمان حاصل نشد.
وی با بیان اینکه نتیجه جنگ تحمیلی  با ایثار و از خودگذشتگی مردم به سربلندی و پیروزی ایران اسلامی ختم شد، بیان کرد: مسئله حائز اهمیت حفظ اقتدار کشورمان بود که خوشبختانه با همدلی و شجاعت ملت ایران حتی یک وجب از خاک میهنمان از کشور جدا نشد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با ادای احترام به شهدا، ایثارگران و خانواده این عزیزان تصریح کرد: مشارکت بسیار خوب اصناف چه در حمایت از جبهه ها و چه بصورت مشارکت مستقیم و حضور در خط مقدم در پیروز و نتیجه جنگ تحمیلی تاثیرگزار و مثال زدنی بود.
دره وزمی گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را از وظایف آحاد مردم خواند و بیان کرد: همه ما در مقابل عظمت شهدا سر تعظیم فرود میاوریم وهمواره یاد آنها را در دل و جان خود زنده نگه می داریم.
وی با تاکید براینکه باید قدر امنیت پایدار موجود در جامعه خود را بدانیم، افزود: آرامش و امنیت امروزجامعه ما در سایه مشارکت و جانفشانی مردم حاصل شده و باید در راستای حفظ آن تلاش کنیم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: اکنون جبهه کار و تلاش برای رفع مشکلات و توسعه کشور و به تبع استان ما تشکیل شده و همه ما به اندازه سهم و اختیارات خود باید در این راستا نقش آفرینی کنیم.
دره وزمی عنوان کرد: اصناف ما با رویکرد عملگرایانه ،صادقانه و منصفانه خود در راستای ایجاد بازار آرام، مطمئن و مورد اعتماد مشتریان نقش آفرینی کرده و می کنند.
وی با بیان اینکه جامعه ای مقتدر و باثبات است که شهروندانی اگاه و مقتدر داشته باشد، گفت:
اگر افراد جامعه صداقت را در رفتار و گفتار و کردار خود نهادینه کند جامعه ما به سمت مدینه فاضله پیش خواهد رفت.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان داشتن صداقت در کردار، رفتار و گفتار و کم فروشی نکردن را از معروفات خواند و افزود: مسئولان و مدیران دولتی که فرصت سوزی و وقت تلف کند مرتکب منکر شده اند.
دره وزمی خاطر نشان ساخت: همه ما در مقابل جامعه مسئول هستیم  و بی شک امربه معروف و نهی از منکر برای داشتن جامعه ای عاری از هرگونه پلشتی و ناپاکی است.

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *