ریزش اعضای احزاب کردستانی در آستانه تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان  

به دنبال توافق جنبش تغییر و حزب دموکرات کردستان عراق بر سر کابینه جدید اقلیم، شماری از اعضای جنبش در اعتراض به این توافق از آن کناره گیری کردند و شماری از اعضای اتحادیه میهنی هم در دو هفته گذشته استعفای خود را از اتحادیه میهنی اعلام کرده اند.
 

 
به گزارش کردپرس، مسئول منطقه چمچمال اتحادیه میهنی می گوید: یکی از اعضای شورای میهنی جنبش تغییر و 950 عضو جنبش تغییر کناره گیری و به اتحادیه میهنی پیوسته اند.
وی افزود: فقط حاجی آوات(عضو شورای میهنی) از جنبش تغییر، کناره گیری نکرده بلکه 950 نفر دیگر نیز وی را همراهی کرده اند.
این عضو اتحادیه میهنی گفت: در بیان کناره گیری خود از جنبش تغییر گفته است: در انتخاباتپارلمانی پیشین اقلیم کردستان 24 هزار رأی کسب کرده است، اما جنبش تغییر به جای وی فرد دیگری را به پارلمان فرستاده است. دوم اینکه وی توافق 17 آوریل میان جنبش تغییر و حزب دموکرات کردستان عراق بر سر تشکیل دولت را توطئه ای علیه اتحادیه میهنی قلمداد می کند.
شایان ذکر است روز گذشته یکی از اعضای شورای میهنی جنبش تغییر نیز به نام شیخ جنگی ساله‌یی دست از فعالیت در جنبش تغییر کشید و اشاره کرد که چندین کادر دیگر نیز با وی همراه هستند.
عثمان بانیمارانی از اعضای جنبش تغییر هم یکشنبه کناره گیری کرد و اعلام کرد: در صورتی که فعالیت سیاسی انجام بدهم به صفوف اتحادیه میهنی خواهم پیوست.
سایت باس نیوز نزدیک به حزب دموکرات کردستان نیز نوشت: روز گذشته در استان دهوک تعدادی از کادر ها و مسئولین اتحادیه میهنی کناره گیری کرده و به حزب دموکرات کردستان عراق پیوستند که در میان این افراد جدا شده از اتحادیه میهنی نماینده جلال طالبانی و یکی از نامزدهای این حزب در موصل نیز به چشم می خورد.
عبدالمجید سواری مشهور به (ابو شوکت) عضو شاخه اتحادیه میهنی در دهوک یکی از آن افرادی است که از این حزب کناره گیری کرده است. وی گفت: روز یکشنبه شماری از مسئولین اجرایی، اعضاء و کادرهای منطقه دهوک اتحادیه میهنی تصمیم به کناره گیری از حزب متبوع خود گرفته و به حزب دموکرات پیوستیم.
این عضو جدا شده ی اتحادیه میهنی اشاره کرد: چندین کادر و عضو دیگر اتحادیه میهنی با وی تماس گرفته و از کناره گیری خود خبر داده اند.
عبدالمجید سواری گفت: به علت وضعیت حاکم کنونی در اتحادیه میهنی رهبران آن نمی توانند مشکلات موجود را حل کنند و این حزب در ارائه خدمات به اعضای دلسوز خود ناتوان است از این رو تصمیم گرفتیم از اتحادیه میهنی جدا شویم.
اوایل هفته گذشته شماری از مسئولین اتحادیه میهنی در منطقه بادینان دست از کار کشیدند که عارف رشدی، عضو شورای رهبری نیز در میان آن به چشم می خورد.
پیشتر شالاو علی عسکری از ارائه نام استعفای خود به دفتر سیاسی اتحادیه میهنی مورخه 9 آوریل 2014 خبر داد.
لازم به یادآوری است به نوشته NRT، یکی از فرماندهان نیروهای نظامی وابسته به حزب دموکرات کردستان عراق هم به صفوف اتحادیه میهنی پیوسته و تمامی تجهیزات نظامی و اتومبیل هایی را که به عنوان فرمانده تحت کنترل وی بوده به حزب دموکرات تحویل داده است.
 
 

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *