خانه / اجتماعی / رییس جمهور به عهد خود به مردم کردستان وفادار و متعهد است

رییس جمهور به عهد خود به مردم کردستان وفادار و متعهد است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به رای بالای مردم کردستان به دکتر روحانی، گفت: رییس جمهور به عهد خود به مردم کردستان وفادار و متعهد است و نظر هیات وزیران نیز رسیدگی بیشتر به استان کردستان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ محمود واعظی روز جمعه در سفری یک روزه به شهر سنندج، اشتغال را جزو دغدغه‌های اصلی دولت تدبیر و امید دانست و گفت: سال گذشته دولت با تدابیری که اندیشید توانست تورم را مهار کند و امسال به دنبال خروج از رکود و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در کشور است.
 
وی اظهار داشت: در یک سال آغازین دولت تدبیر و امید در هیچکدام از استان‌های کشور به اندازه کردستان توسعه ارتباطات نداشته‌ایم و دولت یازدهم اولویت را بر تمرکز زدایی و توسعه مناطق مرزی و کم برخوردار گذاشته است.
 
وزیر ارتباطات افزود: دولت به این امر که وضعیت اقتصادی مردم مطلوب نیست کاملاً واقف است و هدف‌گذاری دولت این است که امسال تورم را به ۲۵ درصد و سال آینده به ۲۰ درصد برساند و تا پایان کار دولت یازدهم تورم تک رقمی شود.
 
محمود واعظی با تاکید بر اینکه در یک سال آغازین شروع بکاردولت در هیچکدام از استان‌های کشور به اندازه کردستان توسعه ارتباطات وجود نداشته، اولویت دولت یازدهم را تمرکز زدایی و توسعه مناطق مرزی و کم برخوردارعنوان کرد..
 
 
 
اولویت دولت دکتر روحانی توسعه همه جانبه زیرساخت‌های توسعه در کردستان است
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تاکید بر سیاست‌های دولت یازدهم برای توسعه همه جانبه زیرساخت‌های توسعه در کردستان افزود: در راستای توسعه زیرساخت‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز ۵۸۴ روستای کردستان به اینترنت متصل و از این تعداد  330 روستا از اینترنت پرسرعت برخوردار شدند.
 
وی همچنین خاطر نشان ساخت: تا پایان امسال کانال‌های ارتباطی کردستان دو برابر، پهنای باند اینترنت ۴ برابر و ۵۰۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری اجرایی خواهد شد.
وی اظهار داشت: وزارت ارتباطات امسال ۳۰ هزار و سال آینده نیز ۱۰۰ هزار شغل در این حوزه ایجاد می‌کند و بنا داریم برای دانش آموختگان دانشگاهی در قالب شرکت‌های دانش بنیان، شغل پایدار ایجاد کنیم.
 
دولت به دنبال تصدی گری نیست و از مشارکت بخش خصوصی استقبال می‌کند
 
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه دولت به دنبال تصدی گری نیست و وزارت ارتباطات نیز در این راستا از فعالیت بخش خصوصی حمایت می‌کند، گفت: زمانی به موفقیت می‌رسیم که بخش خصوصی وارد عرصه شود و در این راستا وزارت ارتباطات زیرساخت‌های لازم را برای فعالیت بخش خصوصی فراهم می‌کند.
واعظی بر فعالیت در چارچوب اقتصاد مقاومتی نیز تاکید کرد و افزود: ایجاد زیرساخت‌های حوزه ارتباطات به دلیل هزینه و زمان بر بودن برای بخش خصوصی توجیه اقتصادی ندارد و از این رو دولت در این حوزه سرمایه‌گذاری می‌کند و بستر را برای فعالیت بخش خصوصی فراهم می‌کند.
وی گفت: یکی دیگر از سیاست‌های دولت، رونق مناطق محروم و روستاها است و از طریق ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی از جمله اینترنت به دنبال محرومیت زدایی و ایجاد رونق اقتصادی در روستاها هستیم.
 
از ایجاد مرکز کال سنتر به زبان کردی در استان کردستان حمایت می‌کنیم
واعظی، حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در استان کردستان را اعلام کرد و گفت: این استان را به صورت ویژه می‌بینیم و در راستای ایجاد شهرک ICT ، شهرک اینترنتی مرزی و ایجاد مرکز مکالمه یا کال سنتر به زبان کردی در استان کردستان تلاش و حمایت می‌کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه این وزارتخانه دو ماموریت مهم را پیگیری می‌کند، گفت: توسعه سریع زیرساخت‌های کشور یکی از ماموریت‌های اصلی این وزارتخانه است که به صورت جدی پیگیری می‌شود.
واعظی با قدردانی از نگاه مثبت و دورنگرانه رهبر معظم انقلاب در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزود: معظم له نگاه ویژه و حمایتی به این عرصه دارند و این نقطه امیدی برای وزارت ارتباطات محسوب می‌شود.
وی حمایت‌های ریاست محترم جمهوری، مجموعه دولت و مجلس شورای اسلامی را نیز کمک کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست و اظهار امیدواری کرد در سایه این حمایت‌ها بتوانیم هرچه سریع‌تر زیرساخت‌ها توسعه کشور را فراهم کنیم.
 
تا پایان امسال همه روستاهای بالای ۲۰  خانوار کشور به شبکه ارتباطی متصل خواهند شد
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تا پایان امسال در حوزه تلفن، روستاهای بالای ۲۰  خانوار به شبکه ارتباطی وصل خواهند شد و سال آینده نیز روستاهای بالای ۱۰  خانوار را به شبکه ارتباطی وصل خواهیم کرد.
واعظی به حل مشکل کارگزاران روستایی نیز اشاره کرد و افزود: رویکرد مخابرات در این حوزه نسبت به گذشته تغییر کرده و اکنون با رویکرد جدید در صدد رفع این مشکل هستیم.
 
از همدان، تبریز و اهواز به کردستان اینترنت می‌رسانیم
 
وی در مورد ارتقای کیفیت و کمیت اینترنت در استان کردستان گفت: تلاش می‌کنیم از سه استان همدان، آذربایجان شرقی و خوزستان به استان کردستان اینترنت برسانیم و با این طرح، مشکل اینترنت استان بطور کامل حل می‌شود.
 
 
 
از هفته آینده مشترکین کردستانی با تعرفه شهری با تمام استان مکالمه خواهند کرد
 
هفته آینده نیز طرح هم کدسازی تلفن ثابت در استان اجرا می‌شود و مشترکین ثابت در استان کردستان بدون نیاز به پیش شماره با همان تعرفه شهری با تمام نقاط استان مکالمه خواهند کرد.
 
وزیر ارتباطات افزود: از هفته آینده تعرفه تماس‌ها در استان کردستان دقیقه‌ای ۳۰ ریال و بین استانی دقیقه ای ۳۳۰ ریال محاسبه خواهد شد.
 
به گفته وی یکی دیگر از سیاست‌های دولت تدبیر و امید، اتصال مناطق روستایی، کمتر توسعه یافته و روستاهای مرزی به اینترنت پر سرعت با هدف ارتقای شاخص‌های ارتباطی است.
 
 
 
نگاه دولت به شبکه‌های اجتماعی استفاده درست در جهت اطلاع رسانی است
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دولت یازدهم اعتقاد دارد از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در جهت اطلاع رسانی باید به خوبی استفاده و بهره برداری شود.
 
محمود واعظی در ارتباط با سیاست دولت در جهت باز کردن برخی از شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده از جمله فیسبوک، افزود: شبکه اجتماعی فیسبوک یکی از شبکه‌ها فعال و پرطرفدار است اما اکنون تعداد این گونه شبکه‌ها بسیار بیشتر از گذشته شده است و برخی از آنها هم فیلتر نیست و دسترسی به آن مقدور است.
وی گفت: اکنون در ایران از بسیاری از شبکه‌های اجتماعی فعال که در دسترس هستند استفاده می‌شود و مشکلی هم وجود ندارد.
وی اظهار کرد: سیاست دولت دکتر روحانی این است شبکه‌های اجتماعی که از نظر اخلاقی و عفت عمومی برای خانواده‌ها و جوانان مضر نیستند مورد استفاده قرار گیرند.
 
مسدود کردن پیج‌های مشکل دار منطقی‌تر از مسدود کردن کل شبکه اجتماعی است
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بر این اساس در مقاطعی تلاش شد که برخی از این شبکه‌های اجتماعی مسدود شوند اما دولت اعلام کرد اگر صفحه‌ای از این شبکه اشکال دارد اعلام کنید تا صفحه را مسدود کنیم نه کل شبکه را، چون این شبکه‌ها چند میلیون کاربر دارند و نمی‌شود همه را مسدود کرد.
واعظی با اشاره به اینکه در گذشته دولت به دلیل پایین آمدن درآمد خود به دنبال مسدود کردن این شبکه‌ها بود، افزود: دولت یازدهم به منظور رفاه مردم، از حق اقتصادی خود گذشته و اجازه داده که از آن استفاده شود.
وی اظهار کرد: در داخل کشور شبکه‌های مختلفی توسط جوانان و دانشگاهیان ایجاد شده که خیلی خوب است.
 
 
 
بنده خود در چند شبکه اجتماعی حضور فعال دارم
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عضویت خود در برخی از این شبکه‌ها اشاره کرد و گفت: بنده هم در چند شبکه اجتماعی حضور فعال دارم و ارتباط خیلی خوبی هم با کاربران و جوانان دارم.
واعظی افزود: قبل از سفر به استان کردستان برنامه‌های سفر را در این شبکه‌ها اعلام کردم و پیام‌های بسیار زیادی از طرف مردم کردستان دریافت کردم و سعی کردیم برنامه‌های خود رو براساس این نظرات و پیام‌های کابران برنامه‌ریزی و تنظیم کنیم.
وی به جوانان و دانش آموختگان دانشگاهی پیشنهاد داد به صورت خودجوش و تیمی، شبکه اجتماعی درست کنند.
 
 
 
بزودی مشکل همه نقاط کور تلفن همراه کردستان حل خواهد شد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارتباط با نقاط کوری که در کردستان تحت پوشش شبکه تلفن همراه نیست گفت: با هماهنگی بین اپراتورهای تلفن همراه که در سطح کشور انجام شده مشکل نقاط کور استان کردستان را نیز برطرف می‌کنیم و همه نقاط را زیر پوشش شبکه می‌بریم.
 
واعظی همچنین در مورد فرهنگ‌سازی در ارتباط با نحوه استفاده از اینترنت در سطح کشور بخصوص روستاها توسط شرکت مخابرات نیز گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از همین امروز کارگروهی را تشکیل و در قالب بروشور و یا صفحه‌ای در خود اینترنت این اطلاع رسانی را به منظور استفاده صحیح کاربران از اینترنت و آشنایی آنان با دام‌ها و کلاهبرداری‌های اینترنتی انجام خواهد داد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در هفته دولت امسال، نسل سوم و چهارم اپراتورهای تلفن همراه در استان کردستان راه اندازی خواهد شد.
 
وی عملیاتی و اجرایی شدن پروژه‌های مصوب شده در سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان را مورد تاکید دولت دانست و افزود: باید بررسی کنیم در چه زمینه‌های جدید دیگری می‌توان در استان کردستان خدمت گزاری کرد.
 
محمود واعظی وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات در کابینه دولت اعتدال دکتر حسن روحانی امروز صبح به مناسبت آغاز هفته دولت در سفری یک روزه در شهر سنندج حضور یافت.
 
برنامه‌های سفر وی غبار روبی گلزار شهدای سنندج، افتتاح اینترنت پرسرعت در ۳۳۰ روستای استان کردستان، حضور در جمع مدیران و ارائه برنامه‌ها و سیاست‌های وزارتخانه مطبوع، نشست خبری با اصحاب رسانه و حضور در جمع نمازگزاران سنندجی در مسجد جامع سنندج بود.
 
وی بعداظهر امروز سنندج را به مقصد کرمانشاه ترک کرد./ الف
 
 
۳۱ مرداد ۹۳

شناسه خبر : 8483

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 1 =