رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان: خریدتضمینی ازطریق بورس موجب تسهیل درارائه خدمات به کشاورزان میشود

سنندج- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان عنوان کرد: خرید تضمینی محصولات کشاورزی از طریق بورس، تسهیل در ارائه خدمات به کشاورزان را به دنبال دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، کریم ذوالفقاری شامگاه گذشته در کارگروه تنظیم بازار استان در سنندج  با تاکید براینکه سازمان جهاد کشاورزی باید با اقتدار از کشاورزان حمایت کند، گفت: خرید تضمینی جو و ذرت از طریق بورس کالا  اقدامی شایسته است که می تواند با تسهیل در ارائه خدمات به کشاورزان میزان رضایتمندی آنها را فراهم کند.
وی با اشاره به اینکه اختلاف قیمت تنها مختص به استان کردستان نیست، عنوان کرد: این اختلاف قیمت ها در بازارهای جهانی بیشتر است و  این موضوع متاسفانه کشاورزان را در شرایط سختی قرار داده است.
وی میزان یارانه بخش کشاورزی را بسیار کم خواند و اظهارداشت: با حرکت اساسی و مدیریت صحیح می توان اقدامات ارزشمندی با این میزان حمایت دولت از کشاورزان کرد.
 رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به اینکه زمان برداشت محصولات زراعی در استان نزدیک است، بیان کرد: عملکرد کارشناسان و مدیران سازمان باید به گونه ای باشد که کشاورزان از حمایت ها بیشتر بهره مند شوند.
ذوالفقاری  با اشاره به دستور کار دوم جلسه کارگروه تنظیم بازار  مبنی بر انجام طرح ضیافت عنوان کرد: با توجه به تجارب گذشته به ویژه در بحث توزیع میوه شب عید، ایجاد برنامه ایی منظم با در نظر گرفتن قیمت ها برای اجرای طرح ضیافت باید در اولویت برنامه کارگروه تنظیم بازار باشد.
وی ماندگاری تولید کننده روی ریل تولید را مستلزم حمایت جدی خواند و افزود: اما این مهم هم نباید فراموش شود که باید مصرف کننده هم راضی نگه داشته شود  چرا که تا تقاضا نباشد عرضه معنایی نخواهد داشت.
وی در راستای تعیین قیمت ها توجه به اقشار کم درآمد جامعه را از اولویت های کارگروه تنظیم بازار ذکر کرد و گفت: با توجه به تورم های گذشته و پایین بودن سطح درآمد اقشار ضعیف جامعه این موضوع باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
مدیر کل پشتیبانی امور دام استان کردستان هم در این جلسه گفت:خرید تضمینی جو و ذرت در  تهران، قزوین، کردستان توسط بورس کالا انجام می شود که در روند انجام خرید تسهیل ایجاد شده است.
پیمان اسکندری عنوان کرد:فروشنده و خریدار بدون حضور واسطه می توانند معامله خود را به سرانجام برسانند و همه این موارد با نظارت کامل انجام می شود.
وی بیان کرد: در حال حاضر انبارهای موجود ظرفیت گنجایش ندارند و سازمان بورس باید در راستای تکمیل فضای انباری مقداری از سطح استاندارد را کاهش دهد.
وی با بیان اینکه خرید و فروش محصولات کشاورزی از طریق بورس کالا دست واسطه ها و دلالان را قطع می کند، افزود: مکانیزم خرید و فروش از طریق  بورس کالا طی برگزاری کلاس های آموزشی به علاقمندان و فعالان این عرصه آموزش داده شده است.

شناسهٔ خبر: 3667375 – چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ – ۰۹:۲۹.لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *