رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان خبر داد: کشف ۵۴۱ موردتخلف واحدهای صنفی و غیرصنفی کردستان

سنندج- رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان عنوان کرد: از آغاز طرح نظارتی ویژه نوروز ۹۶ تا پایان این طرح ۵۴۱ مورد تخلف در بازرسی از واحدهای صنفی وغیرصنفی کشف شد.

روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، محمد دره وزمی با اشاره به اینکه طرح ویژه نظارتی نوروز از یکم اسفندسال گذشته شروع شد، گفت: در این طرح ویژه از تمامی امکانات بازرسی، اعم از بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان  توان بازرسی اصناف و سایر دستگاه های نظارتی از جمله مرکز بهداشت، تعزیزات حکومتی، اداره کل استاندارد، اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی استفاده شد.
وی عنوان کرد:  با همکاری دستگاه های مذکور بالغ ۱۴۰ مورد گشت مشترک برگزار شد، تا بازاری با نشاط و پر رونقی را شاهد باشیم.
وی ادامه داد: در راستای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی در ایام پایان سال و آغاز سال جدید این مجموعه علاوه بر وظایف روزمره خود، نظارت دقیق‌تری را بر بازار و سایر امکان خدمت رسان به شهروندان داشت تا بازار کردستان همچنان آرام و بدون تغییر، فعالیت داشته باشد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: از آغاز طرح نظارتی ویژه نوروز ۹۶  تا پایان این طرح بالغ بر ۱۸ هزارو ۴۹۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی در سطح بازار انجام شده است.
 دره وزمی با بیان کشف ۵۴۱ مورد تخلف در این بازرسی ها عنوان کرد: در این رابطه ۴۸۸ فقره پرونده برای واحد های مختلف صنفی و غیر صنفی تشکیل شده است.
وی افزود: عمده این تخلفات گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و بخش های خدمات رسان مسافرین نوروزی همانند حمل و نقل بین جاده ایی مسافران است.
وی اظهارداشت:  در این پرونده ها در مجموع ۶ میلیارد و ۵۰۴ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۱۰۵ ریال جریمه برای متخلفان در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان گفت: در مدت یاد شده از طریق ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌های استان ۵۰۷ مورد گزارش مردمی دریافت ودر رسیدگی به آنها ۲۰۹ مورد تخلف احراز شد که در این زمینه پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.
دره وزمی  در پایان یادآور شد: شهروندان محترم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف واحدهای صنفی اعم از کم فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت وغیره واحدهای مختلف صنفی مراتب را به طور شبانه روزی با شماره تلفن ۱۲۴ و یا بامراجعه به ادارات تابعه در شهرستان ها و در مرکز استان موارد تخلف را گزارش کنند.

شناسهٔ خبر: 3944854 – چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ – ۱۰:۰۹

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *