رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان: اصناف با رویکرد منصفانه خود بازاری آرام و مطمئن ایجاد کردند

سنندج- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: اصناف ما با رویکرد عملگرایانه، صادقانه و منصفانه خود در راستای ایجاد بازار آرام، مطمئن و مورد اعتماد مشتریان نقش آفرینی کرده و می کنند.

به گزارش خبرنگارمهر، محمد دره وزمی امروز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و امربه معروف و نهی از منکر که در اتاق اصناف سنندج برگزارشد، گفت:  اصناف همیشه  پای ثابت برنامه های مختلف نظام و میدان دار عرصه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بوده و هستند.
وی با اشاره به اینکه  هر مقطعی از تاریخ ایران را بنگریم بحثی در اولویت حاکمیت و مردم  قرار  گرفته است، عنوان کرد: در دهه ۶۰ کشورما درگیر جنگی شد که هشت سال به طول انجامید  و با همت و مشارکت آحاد مردم نتیجه  دلخواه دشمنان کشورمان حاصل نشد.
وی با بیان اینکه نتیجه جنگ تحمیلی  با ایثار و از خودگذشتگی مردم به سربلندی و پیروزی ایران اسلامی ختم شد، بیان کرد: مسئله حائز اهمیت حفظ اقتدار کشورمان بود که خوشبختانه با همدلی و شجاعت ملت ایران حتی یک وجب از خاک مهیمن اسلامیمان به تصرف دشمنانمان درنیامد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اضافه کرد: اصناف در جنگ تحمیلی مشارکت جدی و تاثیرگزاری در کمک های مردمی و پیروزی داشتند.
دره وزمی گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را از وظایف آحاد مردم خواند و بیان کرد: همه ما در مقابل عظمت شهدا سر تعظیم فرود میاوریم وهمواره یاد آنها را در دل و جان خود زنده نگه می داریم.
وی با تاکید براینکه باید قدر امنیت پایدار موجود در جامعه خود را بدانیم، افزود: آرامش و امنیت امروزجامعه ما در سایه مشارکت و جانقشانی مردم حاصل شده و باید در راستای حفظ آن تلاش کنیم.
وی ادامه داد: اکنون جبهه کار و تلاش برای رفع مشکلات و توسعه کشور و به تبع استان ما تشکیل شده و همه به اندازه سهم و اختیارات خود باید در این راستا نقش آفرینی کنیم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: اصناف ما با رویکرد عملگرایانه، صادقانه و منصفانه خود در راستای ایجاد بازار آرام، مطمئن و مورد اعتماد مشتریان نقش آفرینی کرده و می کنند.
دره وزمی با بیان اینکه جامعه ای مقتدر و باثبات است که شهروندانی اگاه و مقتدر داشته باشد، گفت:اگر صداقت را هر کس در رفتار و گفتار و صنف و کار خود نهادینه کند جامعه ما به سمت مدینه فاضله پیش خواهد رفت.
وی داشتن صداقت در کردار، رفتار و گفتار و کم فروشی نکردن را از معروفات خواند و افزود:مسئولان و مدیران دولتی که فرصت سوزی و وقت تلف کند نوعی مرتکب منکر شدند و باید با آنها برخورد شود.
وی اظهارداشت: همه ما در مقابل جامعه مسئول هستیم  و بی شک امربه معروف و نهی از منکر برای داشتن جامعه ای عاری از هرگونه زشتی است.

شناسهٔ خبر: 4099552 – چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ – ۱۳:۱۷

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان: حمایت از حقوق مصرف کنندگان موجب افزایش و رونق تولید می شود

سنندج- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: حمایت از مصرف کنندگان باعث ارتقا و افزایش تولید، سود بیشتر و در نتیجه و توسعه واحدهای تولیدی می شود.

به گزارش خبرنگارمهر، محمد دره وزمی امروز یکشنبه در اولین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان کردستان که در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزارشد، گفت:  این همایش به منظور تجلیل از تولیدکنتدگان برتر استان در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان برگزارشده است.
وی با بیان اینکه تولیدکننده و مصرف کنتده لازم و ملزوم یکدیگرند، عنوان کرد: مصرف کنندگان نیاز به کار تولیدکنندگان دارند برای اینکه کالا و خدماتی که تولید شده در اختیار آنها قرارگیرد.
وی بیان کرد: وقتی مصرف کننده به حقوق خود آگاه باشد تولید کننده هم موظف است متناشب با مطالبه گری آنها تولیدات خود را به بازار مصرف ارائه دهد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان ادامه داد: مصرف کننده حق دارد کالا با کیفیت و قیمت مناسب تهیه کند و این مسئله  باید در ضمیر واحدهای تولیدی ما نهادینه شود.
دره وزمی افزود: بی شک  حمایت از مصرف کنندگان باعث افزایش و رونق تولید، سود بیشتر و در نتیجه افزایش و توسعه واحدهای تولیدی می شود.
وی عنوان کرد: در دنیای امروز باید به کیفیت و تنوع  متناسب با نیاز مصرف کنتدگان توجه کرد تا به موفقیت و درآمدزایی دست پیدا کرد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به وجود  ۸۰۰ واحد تولیدی در این استان، گفت: برندهای خوبی در استان تولید و خدمات مطلوبی هم ارائه می شود که حاکی از ظرفیت های این منطقه است.
دره وزمی اضافه کرد: هرچقدر بتوانیم کالاهای با برند مطرح و دارای توجیه اقتصادی در استان تولید و تنوع آن را افزایش دهیم شاهد افزایش تولید و ثروت در استان خواهیم بود و قطعا این مهم با حمایت از بخش خصوص امکان پذیر است.
وی بیان کرد: با بکارگیری از ظرفیت های استان و با حمایت بخش دولتی و ورود بخش خصوصی می توان زمینه توسعه استان را فراهم کرد.
دره وزمی با بیان اینکه سرمایه گذاری خارجی یکی از بهترین راهکارهای توسعه استان است ، اظهارداشت: ما به دنبال کمک به رونق و افزایش تولید و احداث صنایع پیشران و خلق ثروت در استان هستیم.

شناسهٔ خبر: 4089296 – یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ – ۱۲:۰۱

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان خبرداد: کشف ۱۰۱ مورد تخلف دربازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی کردستان

سنندج- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: از ابتدای آغاز طرح نظارتی ویژه نوروز تاکنون ۱۰۱ مورد تخلف دربازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی استان کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان با اشاره به اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز ۱۳۹۵ که از تاریخ ۲۵ اسفند ماه سال ۹۴ لغایت ۱۵ فروردین سال جاری، گفت: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۹۴ لغایت ۵ فروردین سال جاری ۱۳۹ مورد گزارش مردمی از طریق ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان های مختلف استان دریافت شده است.
محمد دره وزمی افزود: در این طرح ویژه از تمامی امکانات بازرسی، اعم از بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان و استفاده از توان بازرسی اصناف سراسر استان و سایر دستگاه های نظارتی از جمله مرکز بهداشت، تعزیزات حکومتی، اداره کل استاندارد، اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی و غیره  استفاده می شود.
وی بیان کرد: برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی در ایام پایان سال و آغاز سال جدید این مجموعه علاوه بر وظایف روزمره خود، نظارت دقیقتری را بر بازار و سایر امکان خدمت رسان به شهروندان به انجام می رسانند تا بازار کردستان همچنان آرام و بدون تغییر فعالیت داشته باشد.
وی ادامه داد: از آغاز طرح نظارتی ویژه نوروز ۹۵ بالغ بر ۳ هزارو ۲۶۸ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی در سطح بازار صورت گرفته است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت با بیان کشف ۱۰۱ مورد تخلف در این بازرسی‌ها بیان کرد: در این رابطه ۸۵ فقره پرونده برای واحد های مختلف صنفی و غیر صنفی تشکیل شده است.
دره‌وزمی افزود: عمده این تخلفات گرانفروشی، کم فروشی و عدم درج قیمت  است که در این پرونده ها در مجموع ۱۶۸ میلیون ۶۸۴ هزار و ۸۴۰ ریال جریمه برای متخلفان در نظر گرفته شده است.
وی گفت: در مدت یاد شده از طریق ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌های استان ۱۳۹ مورد گزارش مردمی دریافت ودر رسیدگی به آنها ۴۹ مورد تخلف احراز شد که در این زمینه پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.
وی اضافه کرد: مردم  می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف واحدهای صنفی اعم از كم فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت وغیره، واحدهای مختلف صنفی مراتب را بصورت شبانه روزی با شماره تلفن ۱۲۴ و یا بامراجعه به ادارات تابعه در شهرستان‌ها و در مركز استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه نموده و موارد تخلف را گزارش کنند.

شناسهٔ خبر: 3585478 – یکشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۵ – ۱۱:۳۲
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *