خانه / سیاسی / رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان خبر داد: رشد ۱۵۱ درصد اعتبارات استانی کردستان در سال ۹۶

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان خبر داد: رشد ۱۵۱ درصد اعتبارات استانی کردستان در سال ۹۶

سنندج- رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان کردستان با اشاره به اینکه کردستان دررشد اعتبارات استانی دومین استان کشوراست، گفت:اعتبارات استانی ماامسال نسبت به سال گذشته ۱۵۱ درصد رشد کرده است.

روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان، بهرام نصراللهی زاده گفت: بودجه ۹۶ به استانها ابلاغ شده است و خوشبختانه بودجه استانی ما در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ حدود ۱۵۱ درصد رشد نشان می دهد.
وی عنوان کرد:  در میان استان های کشور، کردستان جزو دو استان اول کشور است که اعتبارات استانی آن رشد فوق العاده ای داشته و این موضوع نشان از توجه ویژه دولت به استان کردستان است.
وی بیان کرد: در سال جاری بودجه استان ها به نسبت زودتر ابلاغ شده با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری بعنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است، دولت برنامه های عملیاتی و اجرایی خود را با سرعت بیشتری آغاز کرده است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان در این جلسه که دستور کار بررسی وضعیت زیست محیطی استان برگزار شد، با اشاره به اینکه موضوع محیط زیست یکی از دغدغه های جدی مردم و مسئولان استان است، افزود: دو برنامه اقدام ملی برای حفاظت برخی از گونه های جانوری در معرض خطر و انقراض که در کردستان وجود دارند، در سازمان حفاظت محیط زیست کشور تصویب شده است که جزییات آن توسط اداره کل محیط زیست استان منتشر خواهد شد.
نصراللهی زاده گفت: در سطح ملی نیز یکی از دغدغه های جدی دولت محیط زیست است که در لایحه بودجه سال ۹۶ و برنامه ششم توسعه نیز توجه خوبی به آن شده است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: نحوه مدیریت مناطق حفاظت شده و مشارکت جوامع محلی در حفاظت از این مناطق از موضوعات مهم دیگری است که در کنار فعالیت های توسعه ای سازگار با این مناطق در شورای برنامه ریزی مورد بحث قرار گرفت.
دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان بیان کرد: موضوعات مهم زیست محیطی کردستان جمع بندی شده و در آینده نزدیک که دکتر ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست به استان کردستان سفر خواهند کرد، این موضوعات بررسی و نهایی خواهد شد.
بهرام نصراللهی زاده عنوان کرد: همه شهروندان، علاقمندان به محیط زیست، کارشناسان، نخبگان و مسئولان استان باید دست به دست هم بدهیم و مهمترین سرمایه ملی و امانت آیندگان را محافظت کنیم و از اجرای برنامه ها و اقدامات تخریبی جلوگیری کنیم.
وی افزود: محدوده و گستره منطقه حفاظت شده کوسالان در شهرستان سروآباد از موضوعات دیگری است که در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مورد بحث قرار گرفت و در سفر آتی رییس سازمان حفاظت محیط زیست به استان پس از بررسی و کارشناسی مجدد به شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور ارجاع خواهد شد.

شناسهٔ خبر: ۳۹۶۷۵۹۰ – سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۰۹:۲۹

شناسه خبر : 11833

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

خانه / سیاسی / رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان: نظام مهندسی کردستان در حوزه سرمایه گذاری و توسعه استان وارد شود

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان: نظام مهندسی کردستان در حوزه سرمایه گذاری و توسعه استان وارد شود

سنندج – رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: نظام مهندسی ساختمان کردستان ظرفیت های خوبی دارد و باید در حوزه سرمایه گذاری و توسعه استان ورود پیدا کند.

روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان، بهرام نصراللهی زاده در دیدار رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان با اشاره به اینکه در استان کردستان توان فنی و مهندسی بالایی وجود دارد، گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی نظارت بر امور پروژه های عمرانی دولتی و سازمان نظام مهندسی ساختمان نظارت بر امور پروژه های خصوصی را بر عهده دارند بنابراین می توان گفت در این حوزه رسالت مشترک دارند.
وی گفت: سازمان نظام مهندسی استان کردستان با دارا بودن حدود ۷ هزار نفر عضو می تواند بعنوان یک نهاد توانمند و تخصصی نقشی مفید و موثری در امر توسعه اقتصادی و اجتماعی استان ایفا نماید.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان با تاکید بر توان و ظرفیت بالای سازمان نظام مهندسی، گفت: امیدواریم مجموعه مهندسین استان کردستان با بهره گیری از این ظرفیت فوق العاده و بعنوان یک مجموعه صنفی تحصیلکرده و دلسوز در موضوعات سرمایه گذاری و توسعه ای استان ورود کنند.
نصراللهی زاده با اشاره به ظرفیت های بالای نظام مهندسی ساختمان استان کردستان، افزود: امیدواریم همه دستگاههای اجرایی از جمله شهرداریها از این توان و ظرفیت موثر استفاده کنند.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تلاش برای ایجاد اشتغال و ارتقای معیشت مردم را از وظایف مدیران دانست و گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی از ورود سازمان نظام مهندسی استان کردستان در امورات توسعه، سرمایه گذاری و اشتغالزایی استقبال می کند.
وی با اشاره به آمادگی دولت برای واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی، اظهار داشت: امیدواریم سازمان نظام مهندسی با توان و ظرفیت بالای تخصصی خود در این موضوع مشارکت داشته باشند.
نظام مهندسی کردستان هفت هزار عضو دارد
در این جلسه رییس سازمان نظام مهندسی استان کردستان با اشاره به اینکه این سازمان خود را در مقابل مردم و مراجعین مسئول می داند، گفت: ما معتقدیم تا زمانی که مردم رضایت کامل از این سازمان نداشته باشد نظام مهندسی استان به تعالی مورد نظر نخواهد رسید.
وی بیان کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان با بیش از ۷ هزار عضو متخصص و تحصیلکرده خود را یک مشاور توانمند برای سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دیگر دستگاههای اجرایی استان کردستان می داند.
امید محمودی افزود: ما بر این باوریم که اعضای سازمان ما باید بگونه ای عمل کنند که مردم احساس نکنند سازمان نظام مهندسی ساختمان وظایف نظارتی خود را منظم انجام نمی دهد بلکه باید مردم با وجود سازمان متخصصی چون نظام مهندسی احساس امنیت و آرامش بیشتری داشته باشند.
وی همچنین از راه اندازی سامانه جامع نظارتی در سازمان نظام مهندسی ساختمان خبر داد و گفت: به منظور نظارت دقیق تر و صحیح تر از این پس مالکین ساختمانها هیچگونه وجهی را مستقیماً به حساب مهندسین ناظر واریز نخواهند کرد بلکه به حساب سازمان واریز می کنند و این وجه پس از بازدید های دوره ای ناظرین و ارائه گزارش توسط آنها و تایید این گزارش توسط مهندسین عالی به حسابشان واریز خواهد شد.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کردستان، سازمان نظام مهندسی استان این آمادگی را دارد که در توسعه استان کردستان مشارکت جدی و فعال داشته باشد.

شناسهٔ خبر: ۳۹۲۴۵۰۶ – دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ – ۰۹:۳۹

شناسه خبر : 12107

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

خانه / سیاسی / رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اتاق فکری برای توسعه است

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اتاق فکری برای توسعه است

سنندج- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: نگاه مدیران به سازمان مدیریت و برنامه ریزی نباید به عنوان قلک دولت باشد چراکه این سازمان اتاق فکری برای توسعه کشور و به تبع استان است.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام نصراللهی زاده امروزچهارشنبه در مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران که به همت سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان در سنندج برگزار شد، گفت: انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در دولت گذشته ضربه جبران ناپذیری به توسعه کشور وارد کرد و منجر به  انهدام قسمت زیادی از منابع ملی شد.
وی عنوان کرد: تمامی دلسوزان و فعالان و کارشناسان کشور اذعان دارند که این اقدام دولت گذشته کارشناسی شده و توسعه گرایانه نبود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان یکی از اولویت های جدی دولت تدبیر وامید احیای سازمانی برای مدیریت و برنامه ریزی در کشور بود، بیان کرد: تشکیل سیستم و ساختار اداری و مهمتر از آن احیای ایفافی نقش سازمان در فعالیت های برنامه ریزی و مدیریتی کشور در دستور کار قرار گرفت.
نصراللهی زاده  ادامه داد: این سازمان در دوره جدید کوچک، چابک و کارآمد در خدمت توسعه خواهد بود و قرار نیست که بر دستگاه های اجرای اعمال قدرت کند بلکه سیاست برتسهیل و تسریع در فرآِیند توسعه است.
وی بیان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی نباید به عنوان قلک دولت به سازمان مدیریت و برنامه ریزی بنگرند چراکه این سازمان اتاق فکری برای توسعه کشور و به تبع استان است.
وی اظهارداشت: در راستای توسعه استان باید اقدام به تدوین برنامه کنیم و از اختیارات سازمان برای پیشبرد کارها و آسیب شناسی روند گذشته استفاده کنیم.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان افزود: یکی از تصمیمات و اقداماتی که در استان گرفته و اجرایی هم شد تغییر رویکرد شورای برنامه ریزی استان از توزیع اعتبارات به متولی برنامه ریزی و تدوین برنامه توسعه استان است.
نصراللهی زاده با تاکید بر توجه ویژه به قابلیت های بخش خصوصی و مشارکت آنها در امر توسعه استان، ادامه داد: متاسفانه هنوز بسیاری از دستگاه های اداری به بخش خصوصی به عنوان رقیب نگاه می کنند واین مسئله باید اصلاح شود.
وی با اشاره به اینکه کل بودجه امسال استان ۷۶۰ میلیارد تومان بوده است، گفت: حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی  در استان آغاز شده که ۴۰۰ میلیارد تومان آن در شهرستان دیواندره شروع شده است.
وی ادامه داد: با توجه به میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی و اعتبارات دولتی، مدیران دستگاه های اجرایی باید اقدام به هموار کردن و آماده کردن بسترهای لازم برای حضور بیشتر بخش خصوصی در امرسرمایه گذاری در استان کنند.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان با اشاره به اینکه ۱۵۷۳ پروژه در حوزه اعتبارات در استان در دست اجرا است، گفت: از کل این پروژه ها ۱۹۶ پروژه تا پایان سال مالی امسال به اتمام می رسند.
نصراللهی زاده عنوان کرد: ۲۹ درصد اعتبارات امسال استان به حوزه آب و ۲۵ درصد هم به حوزه راه و حدود ۸ درصد هم به حوزه آموزش اختصاص پیدا کرده است.

شناسهٔ خبر: ۳۰۴۸۳۳۳ – چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ – ۱۵:۲۹
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14215

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 9 =