رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام: حق ندارند اصل «ولا تجسّسوا» را نادیده بگیرند/«عفاف» و «کفاف زندگی» حق مردم است

این حرف چه منطقی دارد که برخی می‌گویند برای حفظ استقلال کشور و جلوگیری از واردات، نباید بگذاریم مسأله تحریم‌ها حل شود؟

۱۳۹۳ دوشنبه ۲۳ تیر ساعت 10:11
«آیت الله هاشمی رفسنجانی»رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سابقه مردم ایران در تمدن بشریت، گفت: وقتی این تمدن با فرهنگ اسلامی، بویژه عصاره آن، یعنی مکتب اهل بیت(ع) تلفیق شد، سرمشق مردم این سرزمین برای راست‌گفتاری و صداقت رفتاری شد.
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، روز گذشته در دیدار جمعی از فرهیختگان و یادگاران دفاع مقدس و فعالان سیاسی و اجتماعی استان البرز، با بیان فرازهایی از سفارش‌های امام موسی کاظم(ع) به شاگردشان هشام‌بن‌حکم در منزلت تعقل و اندیشه، اظهار کرد: فرهنگ به عنوان مجموعه اخلاقیات اسلام، لشکریان عقل هستند و در مقابلشان ضدفرهنگ‌ها با پرچم ضلالت، لشکریان جهل هستند.یک اقلیت محدود که اتفاقاً خود را ولایتمدار می‌دانند، برای ناکامی دولت تلاش می‌کنند و صراحتاً از آرزوهای خویش برای شکست مذاکرات هسته‌ای می‌گویند.
وی با ابراز تأسف شدید از محدود کردن و محدود دیدن مقوله وسیع فرهنگ، دروغ، تهمت، توهین، تجسس در زندگی مردم، وعده‌های غیرعملی، ریا، غیبت و دوبه‌هم‌زنی را از مصادیق بارز و مذموم شده اقدامات ضدفرهنگی دانست و گفت: پرهیز از این رذیلت‌ها، فضیلت‌های اسلامی و انسانی را در جامعه تقویت می‌کند.
ایشان در ادامه تصریح کردند: «ولا تجسّسوا» دستور قرآنی و صراحت قانون اساسی ماست و هیچ‌کس حق ندارد با هر توجیهی این اصل اسلامی و میثاق ملی را ندیده بگیرد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به حمایت‌های رهبری معظم انقلاب از دولت و تیم دیپلماسی کشور، خاطرنشان کرد: یک اقلیت محدود که اتفاقاً خود را ولایتمدار می‌دانند، برای ناکامی دولت تلاش می‌کنند و صراحتاً از آرزوهای خویش برای شکست مذاکرات هسته‌ای می‌گویند.
ایشان تلاش دشمنان اسلام برای معرفی اقدامات وحشیانه طالبان، القاعده، بوکوحرام و داعش به اسم اسلام را نمونه‌ای برای اسلام‌گریزی، شیعه‌هراسی و ایران‌ستیزی در بعد خارجی خواند و افزود: این رویه عین جهالت است و عقب‌مانده‌تر از خوارج هستند تحصیل را حرام و آدم‌کشی را حلال می‌دانند.
عضو مجلس خبرگان با تشریح شرایط تبلیغات کشور در سه ماهه اول سال 1392 و با اشاره به حضور معنادار مردم در انتخابات 24 خرداد ریاست جمهوری، گفت: مردم ثابت کرده‌اند با اظهارات انحصاری قانع نمی‌شوند و نظر خود را نجیبانه در انتخابات می‌گویند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه “عفاف و کفاف زندگی حق مردم است”، اظهار کرد: این حرف چه منطقی دارد که برخی می‌گویند برای حفظ استقلال کشور و جلوگیری از واردات، نباید بگذاریم مسأله تحریم‌ها حل شود؟
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پاسخ به تقاضای یکی از حاضران که مردم منتظر شنیدن خطبه‌های امیدبخش جمعه شما هستند، گفت: مردم خوب می‌دانند که با اندیشه و افکار اعتدالی وارد مبارزه شدم، شاگردی امام راحل کردم، مسئولیت‌ها پذیرفتم و تا آخرین نفس نیز در خدمت ایران عزیز و نظام اسلامی خواهم بود و دأب من این است که نگذارم تندروها مردم را، بویژه در مراسم سیاسی و عبادی به زحمت بیندازند و موجب تشدید اختلافات شوند.
وی با زهرآگین خواندن اختلافات و تنازعات برای هر اقدام اجتماعی، به دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: وقتی اختلافات جبهه ایرانی را تهدید می‌کرد، با اینکه طلبه و روحانی بودم، به امر امام(ره) برای فرماندهی جنگ رفتم تا از اختلافات کم کنم.
در آغاز این دیدار عبدالحمید مروّجی، یکی از فعالان سیاسی و اجتماعی و یادگاران دفاع مقدس، ضمن ارائه گزارشی از اوضاع اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان البرز و شهر کرج، به بیان دیدگاه‌های خویش درباره مسائل مهم اسلام و کشور پرداخت.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *