خانه / اجتماعی / رییس پارک علم و فناوری کردستان: کانون شکوفایی خلاقیت بسترکارآفرینی و نوآوری را ایجاد می‌کند

رییس پارک علم و فناوری کردستان: کانون شکوفایی خلاقیت بسترکارآفرینی و نوآوری را ایجاد می‌کند

سنندج- رئیس پارک علم و فناوری کردستان عنوان کرد: کانون شکوفایی و خلاقیت بستر کارآفرینی و نوآوری را در جامعه ایجاد می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، خالد سعیدی ظهر امروز چهارشنبه در مراسم افتتاح سومین کانون شکوفایی خلاقیت کردستان که در کانون شهید مطهری سنندج برگزار شد، گفت:  چشم اندازما این است که پارک علم و فناوری استان در افزایش درآمد ناخالص داخلی تاثیرگذار باشد.
وی عنوان کرد: برپایی و یا شرکت در نمایشگاه های مختلف استانی، ملی و حتی بین المللی و سایر اقداماتی که توسط پارک انجام می شود تنها ابزاری هستند برای رسیدن به درصدهایی که در اهداف استراتژیک پارک تعیین کرده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری به تنهایی قادر به انجام کار نیست و بدون پارک هم امکان رشد و توسعه جامعه وجود ندارد، اظهارداشت: با همکاری و همراهی سایر دستگاه‌ها و ارگان ‌ها است که می‌توانیم قدم‌های موثری در مسیر پیشرفت کشورمان برداریم.
رییس پارک علم و فناوری کردستان بیان کرد: کشور و به تبع استان کردستان از بسیاری جهات توانمند و دارای پتانسیل های فراوانی است ولی متاسفانه تاکنون بهره‌برداری صحیح و اصولی از آنها نشده است.
سعیدی بر ایجاد فضای عملیاتی کردن توانمندی‌های موجود در استان تاکید کرد و افزود: کانون‌های شکوفایی خلاقیت در راستای عملیاتی کردن توانمندی دانش‌آموزان که آینده سازان کشورهستند، راه‌اندازی می‌شود.
وی به عملکرد کانون شکوفایی خلاقیت دیواندره که ۹ شهریور سال گذشته در این شهر افتتاح شد، اشاره کرد و گفت: تاکنون سه دوره رباتیک برای دانش آموزان شهرستان دیواندره در این کانون به منظور آشنایی با محیط کار برگزار شده است.
وی ادامه داد: تیم‌های مشاوره و تخصصی در این کانون تشکیل شدند و تاکنون ۳۸ دانش آموزان جذب کارها و برنامه‌های ما شدند که عمدتا هم از روستاهای اطراف دیواندره بودند.
 رییس پارک علم و فناوری کردستان عنوان کرد: اعتقاد ما براین است که برای رواج فرهنگ کارآفرینی ونوآوری باید از مقاطع پایین تحصیلی شروع کنیم.
سعیدی با بیان اینکه کانون شکوفایی و خلاقیت بستر کارآفرینی و نوآوری را در جامعه ایجاد می کند، اظهارداشت: امیدواریم بتوانیم در تمامی شهرستان‌های استان این کانون‌ها را راه اندازی کنیم.

شناسهٔ خبر: ۳۰۴۱۱۹۴ – چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ – ۱۴:۵۶
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 6983

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − چهار =