خانه / اجتماعی / رییس کمیته آموزش عالی مجلس: دولت دهم بیشترین آمار تخلف را دارد/ کلید تخلف بورسیه‌ها از سال ۷۵ زده شده است

رییس کمیته آموزش عالی مجلس: دولت دهم بیشترین آمار تخلف را دارد/ کلید تخلف بورسیه‌ها از سال ۷۵ زده شده است

طبق بررسی ها بیشترین تخلف در زمینه بورسیه‌ها مربوط به دولت دهم است که گزارش نهایی آن به زودی از سوی کمیته به کمیسیون آموزش مجلس ارجاع می‌شود

۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۲ مرداد ساعت ۱۴:۵۲
رئیس کمیته آموزش عالی مجلس٬ از اتمام بررسی پرونده بورسیه‌ها در تمامی دولت‌های پیشین خبر داد و گفت: طبق بررسی ها بیشترین تخلف در زمینه بورسیه‌ها مربوط به دولت دهم است که گزارش نهایی آن به زودی از سوی کمیته به کمیسیون آموزش مجلس ارجاع می‌شود.
جواد هروی با یادآوری طرح پیشنهاد بررسی پرونده بورسیه‌ها در تمامی دولت‌های پیشین٬ گفت: بررسی این طرح در کمیته آموزش عالی مجلس به اتمام رسیده و نتایج تحقیقات به زودی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارایه خواهد شد.
نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی٬ تاکید کرد: به ثمر نشستن استیضاح وزیر علوم و روی کار آمدن وزیری دیگر تاثیری در پیگیری تخلف دانشجویان بورسیه نخواهد داشت.
این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه مختومه شدن طرح بررسی پرونده بورسیه‌ها در تمامی دولت‌ها با استیضاح وزیر علوم فرضی غیرممکن است٬ تصریح کرد: بررسی پرونده بورسیه‌ها تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت و هیچ موضوعی نمی تواند خللی در آن ایجاد کند.
وی با تاکید بر اینکه طبق بررسی‌های انجام شده بیشترین تخلف در پرونده دانشجویان بورسیه دولت دهم مشاهده شده است٬ افزود: متاسفانه از سال ۷۵ که بورسیه‌ها انجام شده مواردی از تخلف دیده می‌شود اما بیشترین آن در دولت دهم است.
هروی با بیان اینکه موضوع تخلف ۳هزار دانشجوی بورسیه شده آن هم بدون آزمون بر همگان مشخص است٬ افزود: ۷۳۱ نفر نیز آزمون بورس خارج از کشور هستند که بررسی پرونده این دانشجویان نیز تخلفاتی را نشان داده است.
رئیس کمیته آموزش عالی مجلس شورای اسلامی٬ با تاکید بر اینکه نداشتن آزمون برای پذیرش بورسیه دانشجویان تخلفی است که حق تحصیل و پس از آن اشتغال را از دیگر افراد جامعه سلب کرده است٬ گفت: برای احقاق حقوق جوانان و همچنین روشن‌ شدن تخلفات علمی این بررسی ها ادامه خواهد داشت.
 
منبع: خبرگزاری برنا

شناسه خبر : 8507

این خبر رو هم ببینید

افتتاح کتابخانه عمومی مرکزی آیت‌الله خامنه‌ای در سنندج/افزایش تعداد کتابخانه‌های عمومی کردستان به ۵۲ باب

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان از افتتاح کتابخانه عمومی مرکزی آیت‌الله خامنه‌ای در آینده‌ای نزدیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پنج =