زاهدی اعلام کرد: معرفی مدیرانی که پاسخ سرمایه گذاران را نمی دهند به هیئت تخلفات  

استاندار کردستان گفت: مدیران دستگاه های اجرایی که پاسخگوی سرمایه گذاران نباشند به هیئت تخلفات معرف می شوند.
 

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی قبل از ظهر امروز یکشنبه در جلسه ستاد سرمایه گذاری استان که در سالن شهدا گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: مدیران و کارشناسان دستگاه های اجرایی باید به نفع سرمایه گذار و ایجاد  اشتغال قانون را تفسیر کنند.
وی بر ارائه راهکار و رفع مشکلات سرمایه گذاری در استان تاکید کرد و اظهارداشت: یکی از مشکلات استان اشتغال است و باید سرعت بیشتری به اقدامات و برنامه های سرمایه گذاری در استان داده شود.
وی بیان کرد: در رابطه با زمان پاسخگویی به درخواست ها و مجوزهای سرمایه گذاری دستگاه های اجرایی نمی توانند پروسه زمانی را تعیین کنند بلکه این امر در قانون مشخص شده و باید بر اساس آن عمل شود.
استاندار کردستان اعلام کرد: هر کدام از مدیران دستگاه اجرایی استان اگر پاسخگوی سرمایه گذاران نباشند و برای عدم پاسخگویی خود نیز دلیل منطقی و قانع کننده ای نداشته باشند به هیئت تخلفات دستگاه های مربوطه معرفی خواهند شد.
زاهدی افزود: تعدادی از مدیران و کارشناسان دستگاه های اجرایی استان از ریسک کردن می ترسند و به عبارتی از نوشتن دیکته واهمه دارند که مبادا غلط داشته باشند.
وی عنوان کرد: مرزنشینان کشور باید از لحاظ معیشت وضعیت و شرایط مناسبی داشته باشند تا بتوانند به خوبی از کشور دفاع کنند.
وی بیان کرد: در حال حاضر فضای کسب و کار در کردستان از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و یکی از وظایف مسئولان و اهالی رسانه تقویت و بهبود این فضا در استان است.
استاندار کردستان اظهارداشت: یکی از مشکلات استان واکنش روستاییان نسبت به در اختیار گذاشتن زمین به افراد سرمایه گذار خارج از استان است. 
زاهدی ادامه داد: باید این روستاییان و معترضین توجیه شوند که به دلیل پایین بودن سرانه درآمد استان نیاز به سرمایه گذاری خارجی وجود دارد.
وی یکی دیگر از مشکلات پیش روی سرمایه گذاری استان را مسائل مربوط به تملک زمین خواند و اظهار داشت: باید در تملک زمین با جدیت بیشتری اقدام کرد و افزایش شهرک های صنعتی را در دستور کار خود قرار دهیم.
زاهدی با بیان اینکه سطح شهرک های صنعتی کردستان 850 هکتار است، عنوان کرد: جای بسی تاسف است که سطح موجود شهرک های صنعتی کردستان در حد شهرستان های کوچک استان های دیگر کشور هم نیست.
وی بر راه اندازی سامانه الکترونیکی پنجره واحد سرمایه گذاری  استان تاکید کرد و افزود: برای ممانعت از مراجعه حضوری سرمایه گذاران این سامانه باید تا پایان امسال راه اندازی شود.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *