خانه / فرهنگی / زبان کُردی در یکی از شهرهای بریتانیا زبان رسمی می شود

زبان کُردی در یکی از شهرهای بریتانیا زبان رسمی می شود

آژانس خبری-تحلیلی زریان؛ یکی از اعضای موسسه خیریه خورشید سرخ می گوید: زبان کُردی سورانی در شهر بیرمنگام بریتانیا به عنوان یک زبان رسمی شناخته شده است.

به گزارش زریان و به نقل از سایت کُردی knn، انجمن شهرداری شهر بیرمنگام به صورت رسمی رای به اعطای نام «شهر پناهنده پناهندگان» به شهرشان که دومین شهر بزرگ کشور انگلستان را دادند.
اعطای این نام و نشان به این شهر که در سطح جهانی به شهر دوستی پناهندگان و زندگی مسالمت آمیز ملت ها شناخته می شود می تواند منفعت مادی و فرهنگی زیادی را نسیب این شهر کند. به جز اعطای این نام از سوی انجمن شهرداری، نقشه و استراتژی از طرف شهرداری و سازمان ها تهیه شده تا شهر بیرمنگام با آغوش باز به پیشواز پناهندگان و زندگی مسالمت آمیز برود.
یک موسسه خیریه شهر بیرمنگام به نام خورشید سرخ که به عنوان یک موسسه کُردی شناخته می شود و به پناهندگان خاورمیانه ای که به این شهر سفر می کند کمک رسانی می کند از گروه های اصلی بودند که مدت سه سال است در کمپینی همراه با شخصیت های مشهور جهت شناساندن شهر بیرمنگام به «شهر پناهنده پناهندگان» تلاش کرده اند.
این موسسه خیریه همراه با چند موسسه و شخصیت مشهور در نشست این کمپین در سال ۲۰۱۴ اعلامیه ای در ۵ بند به شهرداری و انجمن شهرداری تقدیم کردند که مورد پسند قرار گرفت.
ئاریان تارگوزی در این خصوص به سایت کُردی knn می گوید جامعه کردهای مقیم شهر بیرمنگام یکی از بزرگ ترین جوامع کُردی در بریتانیا و اروپاست و زبان کُردی سورانی به عنوان زبان رسمی شهرداری شناخته شده و اطلاعات و اعلان ها به زبان کُردی در بیشتر ادارات این شهر به چشم می خورد.

شناسه خبر : 4373

این خبر رو هم ببینید

با اهانت و ساخت فیلمهای دروغین نمی توان نور و حقیقت رسول اکرم را از نظرها پنهان کرد

عضو شورای مدارس علوم دینی اهل سنت بیان داشت: در فیلم های دروغین مطالبی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دوازده =