زمینه‌های توسعه در کردستان فراهم است  

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با اشاره به وجود امنیت پایدار و طبیعت بکر این استان، گفت: زمینه‌های توسعه در کردستان فراهم است و باید ظرفیت‌های بالقوه را به بالفعل تبدیل کرد.
 

حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در همایش شکرانه ادای زکات و تجلیل از مودیان و عاملین زکات شهرستان مریوان اظهار کرد: مردم کردستان در عمل ثابت کرده‌اند که به نظام اسلامی وفادار هستند.
به گفته نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، مردم این استان از مقابله با گروهک‌های ضدانقلاب تا دفاع از مرزهای کشور در این خطه از ایران اسلامی در دفاع مقدس و مشارکت بالای آنان در صحنه‌های سیاسی نشان داده‌اند که در دفاع از انقلاب اسلامی کوتاهی نمی‌کنند.
وی اضافه کرد: بصیرت بالای مردمی و درک درست آنان از جایگاه نظام اسلامی در جهان موجب شده است تا اقتدار این کشور روز به روز افزون‌تر شده و در جهان حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد.
حسینی‌شاهرودی در ادامه به نگاه ویژه مقام معظم رهبری به استان کردستان اشاره و تصریح کرد: معظم‌له به دلیل حضور در منطقه مریوان و استان کردستان و آشنایی ایشان با این شهرستان، نگاه ویژه‌ای به کردستان دارند.
وی ادامه داد: اکنون زمینه‌های توسعه در استان کردستان فراهم است و در جلسه‌ای نیز به استاندار جدید عرض کردم که باید از ظرفیت‌های استان برای توسعه آن استفاده کرد و باید یک نفر بیکار در این استان وجود نداشته باشد.
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان گفت: تصمیمات خوبی برای استان گرفته شده است و طرح‌های خوبی در دست اجراست که می‌توان به پروژه راه‌آهن، جاده سنندج مریوان و سنندج – همدان اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: برخورداری کردستان از مرز، جاذبه‌های طبیعی و گردشگری و استعدادهای طبیعی و خدادادی جدای از امنیت پایدار آن از دیگر ویژگی‌های استان برای توسعه آن است.
حسینی‌شاهرودی گفت: علاوه بر وجود امنیت پایدار، احساس امنیت هم در کردستان بالاست و همین مولفه‌ها سبب زمینه‌ای امن برای سرمایه‌گذاران و در نهایت رونق و توسعه استان خواهد شد.
وی در ادامه به مسئله زکات اشاره و بیان کرد: زکات در استان کردستان جایگاه خوبی دارد و این مهم به واسطه اعتقاد راسخ مردم به دین و آموزه‌های اسلام است.
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان افزود: در آیات و روایات و به ویژه در 32 آیه قرآن به صراحت به موضوع زکات اشاره شده است که پرداخت‌کنندگان زکات نزد خداوند جایگاه والایی دارند و موجب فزونی مال آنان می‌شود.
وی نقش روحانیون در ترویج و نهادینه کردن زکات را ویژه دانست و گفت: روحانیون باید نقش و عملکرد زکات را برای مردم روشن سازند.
وی اعتمادسازی را یکی از مشوقین برای افزایش پرداخت خواند و گفت: باید برای مردم روشن شود که زکات جمع‌آوری شده برای خود مردم و همان منطقه هزینه می‌شود.
حسینی‌شاهرودی تاکید کرد: مبالغی از محل جمع‌آوری زکات برای رفع مشکلات روحانیون اهل سنت اختصاص یابد.
 

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *