خانه / اجتماعی / زندان، عاقبت پذیرش مهریه های غیرمعقول است

زندان، عاقبت پذیرش مهریه های غیرمعقول است

بوشهر – ایرنا – مدیر عامل ستاد دیه کشور گفت: تعهدات نابجای خانواده ها بدون لحاظ توانایی مالی در پذیرش مهریه های غیر معقول سبب بروز مشکلات از جمله محکومیت مالی و زندانی شدن داماد می شود.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری بوشهر سید اسدالله جولایی در نشست با استاندار بوشهر اعلام کرد: نداشتن توان پرداخت مهریه یکی از مهمترین جرایم غیرعمد است که شمار زیادی از افراد را روانه زندان کرده است.
وی افزود: تقبل مهریه های بسیار بالا توسط خانواده ها به خصوص داماد که از عهده پرداخت آن به هیچ وجه بر نمی آید کاری اشتباه است که عواقب آن گریبانگیر خودشان می شود.
مدیرعامل ستاد دیه کشور اظهار کرد: توجه به پیشگیری با رویکرد فرهنگ سازی بستر ساز کاهش جرایم است که این مهم باید در نشست های شورای فرهنگ عمومی مورد اهتمام قرار گیرد.
جولایی یادآور شد: پارسال هشت هزار و ۵۰۰ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد از زندان آزاد شدند.
وی گفت: این شمار زندانی هفت هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال بدهی داشتند که با گذشت شکات، پرداخت های بلاعوض و تسهیلات کم بهره با پرداخت چهار هزار میلیارد ریال به شکات از زندان آزاد شدند.
استاندار بوشهر نیز گفت: کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی در جامعه نیازمند مشارکت همگانی است.
مصطفی سالاری افزود: فرهنگ سازی در همه زمینه ها از جمله رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به خصوص در پایه های مختلف تحصیلی گامی مهم در نهادینه کردن فرهنگ صحیح در ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی افراد دارد.
وی با اشاره به این که شماری از زندانیان غیرعمد مربوط به تصادف هاست، گفت: با نصب دوربین های هوشمند کنترل سرعت در جاده برازجان – بوشهر شمار تصادف در این مسیر پارسال نسبت به مدت مشابه یک پنجم کاهش یافت.
سالاری اظهار کرد: سرمایه گذاری در حوزه آموزش و فرهنگ سازی ضمن اینکه در بسیاری از حوزه ها صرفه جویی اعتبارات را در پی دارد سبب کاهش هزینه های خانوار نیز می شود.
استاندار بوشهر بر مشارکت جدی فرمانداران، بخشداران و مسوولان دستگاه های اجرایی در برپایی جشن گلریزان تاکید کرد و افزود: لازم است فرهنگ مشارکت در این عرصه افزایش یابد تا بتوان در زمینه کاهش آسیب ها قدم های موثری برداشت.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی تربیتی استان بوشهر نیز گفت: امسال جشن گلریزان همزمان با ماه مبارک رمضان در نقاط مختلف استان بوشهر برای آزادی ۱۴۹ زندانی جرایم غیرعمد مالی که ۱۷۰ میلیارد ریال بدهکار هستند برگزار می شود.
حمیدرضا حیدری اظهار کرد: پارسال با برگزاری جشن گلریزان در ۲۲ شهر این استان و جلب حمایت های مالی مردم، زمینه آزادی ۱۱۴ زندانی جرایم غیر عمد مالی فراهم شد.

شناسه خبر : 7759

این خبر رو هم ببینید

به بهانه انتصاب ماموستادکتر عبدالسلام کریمی بعنوان مشاور اقوام و مذاهب رئیس جمهور؛ هدیه دولت به اهل سنت در هفته وحدت

هفته وحدت یادگاری ماندگار از دوره زعامت حضرت امام خمینی (ره) می باشد که با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − یک =