خانه / اقتصادی / ساختار مقررات هوانوردی ايران تغییر می‌کند

ساختار مقررات هوانوردی ايران تغییر می‌کند

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپيمايي كشوری گفت: ساختار مقررات هوانوردی ايران با چهارچوب مقررات آژانس ايمنی هواپيمايی اتحاديه اروپا (EASA) هماهنگ می‌شود.

به خبرگزاری مهر، محمد جواد تقوایی با بیان اینکه هماهنگ سازی ساختار مقررات هوانوردی ایران با چهارچوب مقررات آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا در شورای راهبردی صنعت به تصویب رسیده است، گفت: محتوای مقررات، با دقت و با در نظر گرفتن ضرورت‌ها، مصالح و الزامات ملی، با شرایط صنعت و كشور تطبیق داده می شود و این محتوا تا حد امكان، هماهنگ با چهارچوب و رویكرد مقرراتی EASA خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه علت اتخاذ این تصمیم ترسیم الگوی كارآمد و پایدار و منطبق با ساختارهای مقرراتی غالب در دنیا است، اظهار داشت: بهره گیری از استانداردها و رویه های آزموده توسط كشورهای پیشرو در صنعت هوانوردی نوعی خردورزی است و در این راستا سمت و سوی اتخاذ شده در راستای ساختارهایی بوده كه از منظر حمل و نقل هوایی بیشترین تعامل را با كشورمان داشته اند.
معاون استانداردپرواز سازمان هواپیمایی كشوری، خاطرنشان كرد: در حال حاضر طیف وسیعی از مقررات هوانوردی كشور مطابق با این الگوی مقررات (EASA) هستند و تصمیم فوق، تغییری بنیادین و دشواری محسوب نمی‌شود، بلكه یك نوع قطعیت دادن در حوزه های مختلف به سیاست وضع مقررات است.
وی با تاكید براینكه نقطه ­نظرات تمامی ذینفعان صنعت در زمینه محتوای مقررات هوانوردی كشور مورد توجه و بررسی قرار خواهد گرفت تصریح كرد: ضروری است تمامی ارائه دهندگان خدمات هوانوردی در كشور و ذینفعان مقررات سازمان هواپیمایی كشوری، ضمن آگاهی از این چشم انداز، برنامه ریزی‌های آتی خود را بر مبنای این سیاست اعلام شده استوار سازند.

شناسهٔ خبر: ۳۰۲۳۰۱۲ – سه‌شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ – ۱۱:۰۸برای عضو شدن به کانال تلگرام کردنور کلیک نمایید

شناسه خبر : 1299

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =