خانه / ورزشی / ساخت خوابگاه ۴۰۰نفره از اولویت های ورزش و جوانان کردستان است

ساخت خوابگاه ۴۰۰نفره از اولویت های ورزش و جوانان کردستان است

سنندج- مدیر کل ورزش و جوانان کردستان گفت: به دلیل نبود سالن و خوابگاه‌ های مناسب، میزبانی مسابقات ورزشی مهم را به استان کردستان نمی دهند به همین دلیل در تلاش برای ساخت خوابگاه ۴۰۰نفره هستیم.

حامد جولایی در مجمع انتخاباتی هیأت‌ ورزش‌های نابینایان و کم بینایان استان کردستان که ظهر روز سه شنبه ۱۲ یهمن ماه در محل اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد، گفت: بنا بر دلایلی که چند سال گذشته رئیس فدراسیون این رشته رئیس هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان استان کردستان را بر کنار کرد نتوانستیم در خدمت رئیس فدراسیون باشیم.
وی افزود: گاهی اوقات فدراسیون فشار هایی را برای اداره ورزش و جوانان در انتخاب رئیس هیات ها می آورد و ما هم مجبور به انجام خواهیم شد و با این وجود ورزش نابینایان و کم بینایان استان کردستان را به خود هیات واگذار کردیم اما افراد هیات هم توانایی اداره این هیات را نداشتند و هیچ قدرتی از این هیات باقی نماند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان اظهار داشت: انتخابات این هیات به دلیل نداشتن سالن برگزار نمی شد و اداره ورزش و جوانان قول این را داد که سالن را در اختیار این هیات قرار دهد و به عهد خود وفا کرد و سالن ۱/۱۷ بهاران را در اختیار این هیات قرار دادیم.
جولایی گفت: ورزش نابینایان و کم بینایان در استان کردستان نسبت به سه سال گذشته پس رفت زیادی داشته و در تمام بخش ها ضربه های زیادی خورده و اکثر بازیکنان صاحب نام خود را از داده است.
وی افزود: هیات های ورزشی سطح استان باید با آموزش و پرورش، نیرو های مسلح و سپاه همکاری و تعامل داشته باشند چون این ارگان ها توانایی بالایی دارند می توانند یکی از بازوان هیات ها باشند.
جولایی افزود: هیات های استان باید در ابتدا شهرستان های خود را دارای رئیس هیات کنند و تعامل خاصی با آنها داشته باشند و تا پایان سال نیز تمام هیات ها ورزشی سطح استان که بدون رئیس یا با سرپرست اداره می شوند دارای رئیس هیات خواهند شد.
مدیر کل ورزش و جوانان کردستان عنوان کرد: ۲۵۰ پروژه فرهنگی و ورزشی در ایام الله دهه مبارک فجر در سطح استان برگزار می‌شود.
جولایی گفت: ۱۵ پروژه ورزشی در استان کردستان به ارزش ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در هه فجر با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح و به بهر برداری خواهد رسید.
وی افزود: با آغاز به کار دولت تدبیر و امید ۱۲۰ تا ۱۳۰ پروژه نیمه‌ تمام در استان وجود داشت که باتلاش هایی که صورت گرفته تاکنون ۸۰ پروژه آن افتتاح و به بهربرداری رسیده است.
جولایی گفت: استان کردستان با توجه به جمعیت کمی که در مقابل استان های پر جمعیت دارد در شاخصه های وزرات ورزش در حد متوسط قرار دارد.
مدیر کل ورزش و جوانان کردستان اظهار داشت: از لحاظ عملکرد ورزشی در کشور رتبه هشتم را کسب کرده و از نظر قهرمانی متوسط عمل شده است.
جولایی به زیرساخت‌ های ورزشی در استان کردستان اشاره کرد و افزود: در بحث زیرساخت‌ها، به دلیل نبود سالن و خوابگاه‌ های مناسب، میزبانی مسابقات ورزشی مهم را به استان کردستان نمی دهند و این یک ضعف بزرگ برای استان است.
وی افزود: بعد از سالن شش هزار نفری کردستان در صدد ساخت و تکمیل خوابگاه‌ ۴۰۰ نفره که به ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد هستیم و در این راستا اداره‌ کل ورزش و جوانان با فروش یکی از زمین‌های مازاد خود سعی در تکمیل این پروژه مهم را دارد.

شناسهٔ خبر: ۳۸۹۳۳۰۵ – سه‌شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ – ۱۷:۰۱

شناسه خبر : 10585

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نوزده =