ساخت 4 فرهنگسرا در سنندج با 4 میلیارد تومان اعتبار

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر سنندج از اختصاص 4 میلیارد تومان اعتبار از بودجه بخش فرهنگ برای ساخت یک فرهنگسرا در داخل و سه فرهنگسرا در نواحی منفصل شهری سنندج خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، فردین زمانی عصر امروز در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر سنندج اظهار کرد: دغدغه‌های ما در حوزه مواد مخدر مشخص است و باید گام‌های عملی و بلندتری در راستای مبارزه با این آفت خانمان‌سوز برداریم.
 
وی با بیان اینکه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی باید در این جلسات با اختیارات کامل حضور بیایند گفت: لازم است محل تأمین اعتبارات برای امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر به صورت مشخص روشن شود.
 
رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر سنندج با بیان اینکه اعتبار فرهنگی شورا در سال جاری 5 میلیارد تومان است، تصریح کرد: 4 میلیارد از این بودجه برای احداث فرهنگسراها اختصاص می‌یابد.
 
زمانی با بیان اینکه این مبلغ صرف ساخت یک فرهنگسرای مرکزی در داخل شهر و 3 فرهنگسرا در نواحی منفصل شهری سنندج خواهد شد، گفت: جای تأسف است مرکز استان فرهنگی کردستان از نعیمت وجود فرهنگسرا بی‌بهره است.
 وی با تأکید بر اینکه معضل اعتیاد در حال تبدیل شدن به بحران است، گفت: لازم است تعریفی خاص و مناسب از بحث اعتیاد به منظور تدوین بودجه برای مبارزه با مواد مخدر در این رابطه صورت بگیرد.
 
رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر سنندج، خاطرنشان کرد: در این صورت شهرداری می‌تواند در زمان صدور پروانه مبلغی را برای ستاد مبارزه با مواد مخدر اخذ کند.
 زمانی با بیان اینکه دستگاه‌های مختلف 5 درصد برای مقوله فرهنگ در اختیار دارند، گفت: از این ظرفیت می‌توان برای بحث مبارزه با مواد مخدر استفاده کرد.
 وی خواستار طرح مداوم و همیشگی معضلات مواد مخدر در جلسات شورای اداری و فرهنگ عمومی شهرستان‌ها و کل استان شد و  افزود: این امر می‌تواند تأثیر بسزایی در حصول نتیجه مطلوب داشته باشد.
 رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر سنندج با بیان اینکه صدا و سیما نیز نقش بارزی در این زمینه بر عهده دارد خواستار پررنگ‌تر شدن فعالیت‌های این رسانه و پرهیز از کلی‌گویی شد.
 زمانی استفاده از ظرفیت تریبون نماز جمعه برای آگاه سازی جامعه در مورد مواد مخدر و اثرات سوء آن، نصب بنرهای فرهنگی و تقدیر از افراد پاک شده به منظور فرهنگ‌سازی در این راستا را بخشی دیگر از اقداماتی دانست که در روند مبارزه با مواد مخدر مؤثر خواهند بود.
 وی در پایان خواستار ارائه برنامه توسط دستگاه‌های مختلف به صورت دقیق و شفاف به منظور مقابله با پدیده شوم اعتیاد و مواد مخدر شد.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *