خانه / اجتماعی / سخنان جالب مفتی اهل سنت/ حالا که به پیروزی رسیدیم الازهر کور شده؟

سخنان جالب مفتی اهل سنت/ حالا که به پیروزی رسیدیم الازهر کور شده؟

یکی از علمای اهل تسنن عراق با تمجید فراوان از نقش نیروهای داوطلب مردمی در آزادسازی مناطق تحت کنترل گروهک تروریستی داعش و با تجلیل از آیت الله سیستانی از رئیس دانشگاه علوم اسلامی الازهر مصر و عربستان به شدت انتقاد کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از سومریه نیوز، این عالم دینی در نشستی گفت: اگر نیروهای دلاور داوطلب مردمی نبودند ارتش عراق دیگر نمی توانست زمام امور را به دست بگیرد و قدرتش را بازیابد. بر ما واجب است که حرف حق را بزنیم. همچنانکه خدای تبارک و تعالی می فرماید: هرکس می خواهد ایمان بیاورد و هرکس می خواهد کفر بورزد.
 
این روحانی با تلاوت ادامه این آیه کریمه گفت ما از دیاله دیدن کردیم چه کسی دیاله را آزاد کرد؟ آیا ندیدید که مردم صلاح الدین چگونه از نیروهای داوطلب مردمی و کسانی که مناطقشان را آزاد کرده بودند استقبال کردند؟ آیا [احمد] طیب [رئیس دانشگاه علوم اسلامی الازهر مصر] کور است و نمی بیند؟ آیا ندیدند که دختران در کنار برادرانشان چگونه از شدت شادی می رقصیدند و از نیروهای داوطلب مردمی استقبال کردند؟ احمد طیب کجا بود؟ مصر کجا بود؟ این عالم سنی تصریح کرد کار مصر با این آل سعود که خدا آنها را بکشد پایان یافته است. منشأ هر افراط گرایی از آل سعود است، از زمانیکه عربستان تأسیس شده است منشأ افراط گرایی است. حرف حق را بگویید و نترسید. ما خواهیم مرد و باید به خدا پاسخگو باشیم.
وی با تلاوت آیه دیگری مربوط به قیامت و حساب و کتاب در پیشگاه الهی گفت: این عراق ماست این شرف ماست. علمای این کشور علمای ما هستند ما با امام سیستانی [آیت الله سیستانی] در سال ۲۰۱۱ میلادی دیدار کردیم به خدا سوگند دیدیم که او به سنی‌ها از علمای سنی نیز دلسوزتر است. برادران و عزیزان نمی شود همینطوری حرف بزنیم ما با برادرمان حاج هادی عامری [رئیس سپاه بدر وابسته به مجلس اعلای اسلامی عراق] دیدار کردیم و حاج قاسم [سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی] را به دیاله بردیم. چرا زمانیکه به ما حمله شد و درهم شکستیم احمد طیب یک کلمه حرف نزد چرا او عقل و دل برای دیدن و حس کردن ندارد؟ الان که در حال پیروزی هستیم احمد طیب به زبان آمده است. مَثَل نیروهای داوطلب مردمی مثل آیه قرآنی است که در سوریه کهف به آنها اشاره شده است که می فرماید: «آنان عده ای جوان بودند که به خدایشان ایمان آوردند.» این عالم سنی افزود: «رسول خدا (ص) فرمود آیا بهترین شما را معرفی نکنم؟ اصحاب گفتند بله یا رسول الله معرفی کنید. فرمود بهترین شما کسی است که سوار بر اسب شود به میدان جنگ برود و بازنگردد مگر آنکه بمیرد یا کشته شود. نیروهای داوطلب برای خدا از خانه و کاشانه خود برای جنگ خارج شده‌اند. آنها خودشان و اموال و کار و زندگی شان را فدای دفاع کرده اند. این درست است که ما علیه آنها صحبت کنیم؟ به خدا سوگند بر ما واجب است زبان کسانی را که علیه نیروهای داوطلب مردمی حرف می زنند قطع کنیم. اگر دولت نباشد می توانیم اینجا بنشینیم و حرف بزنیم. ما باید بنشینیم و حرف حق را بزنیم هرکس بخواهد پیروی کند و هرکس نمی خواهد گمراه شود. ما و شیعیان برادریم.»

شناسه خبر : 7925

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =