خانه / سیاسی / سخنان غافلگیرکننده اوباما درباره اسد !!!

سخنان غافلگیرکننده اوباما درباره اسد !!!

رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با هیئتی از اسقف های مسیحی اعتراف کرد که « بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه از مسیحیان در سوریه حمایت می‌کند.

به نقل از روزنامه لبنانی الاخبار نوشت: هیئتی از اسقف‌های مسیحی روز گذشته با رئیس جمهوری آمریکا دیدار کردند و اوباما در این دیدار گفت: «می‌دانیم بشار اسد رئیس جمهوری سوریه از مسیحیان در سوریه حمایت می‌کند».
این دیدار در حالی صورت گرفت که هیئتی از اسقف‌ها و کاردینال‌ها از کشورهای مختلف از جمله لبنان که برای شرکت در همایش«‌حمایت از مسیحیان مشرق زمین» در واشنگتن به آمریکا رفته اند، با اوباما و « سوزان رایس» مشاور او در امنیت ملی دیدار و گفت وگو کردند.
منابع الاخبار یادآور شدند که سخنان اوباما بویژه استفاده او از عبارت « دولت سوریه» بجای رژیم سوریه، همه را غافلگیر و شگفت زده کرد، زیرا او معمولا در اشاره به دولت سوریه از کلمه رژیم استفاده می کرد.
بنابر اعلام این منابع، حاضران، سخن اوباما را باور نکردند با این حال صحبت های او  یکی از حاضران را تشویق کرد تا از او بخواهد که دیگر از مخالفان معتدل در سوریه سخن نگوید.
اوباما همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به حملاتی که ارتش آمریکا  در نظر دارد علیه داعش در سوریه انجام دهد، اشاره کرده و گفت: هدف از این حملات کمک به ادامه روند سیاسی است که البته به طور تلویحی به کنفرانس ژنو ۱ و ۲ اشاره داشت.
اوباما همچنین با بیان اینکه «که ما در عراق مرتکب اشتباهاتی شدیم که دیگر آن را تکرار نخواهیم»، بر حمایت آمریکا از ارتش لبنان تاکید کرد و گفت: اعطای سلاح به ارتش لبنان بهترین واکنش واشنگتن به داعش در لبنان است.

شناسه خبر : 17789

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =