خانه / اجتماعی / سخنگوی دولت: حقوق کارکنان همپای نرخ تورم افزایش خواهد یافت/اعتبارات عمرانی در بودجه ۹۴ افزایش یافته است

سخنگوی دولت: حقوق کارکنان همپای نرخ تورم افزایش خواهد یافت/اعتبارات عمرانی در بودجه ۹۴ افزایش یافته است

محمد باقر نوبخت تأکید کرد: در بودجه صرفه‌جویانۀ سال ۹۴، اعتبارات عمرانی را ۲۰درصد افزایش داده شده و حقوق کارکنان دولت به اندازه ی نرخ تورم افزایش خواهد یافت

۱۳۹۳ چهارشنبه ۵ آذر ساعت ۱۹:۱۷
سخنگوی دولت: مرکز آمار ایران اعلام کرده است روند کاهنده نرخ تورم در کشور ادامه دارد و این نرخ تورم سالانه ۸/۱۳ درصد تنزل پیداکرده و تورم نقطه به نقطه ۲/۱۳درصد و تورم ماهانه ۸دهم درصد کاهش داشته است.
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه و در جمع خبرنگاران گفت: امروز جلسه هیئت وزیران با ارائه گزارشی از وزیر امور خارجه درخصوص مذاکرات اخیر در وین آغاز شد و با توجه به فعالیت‌هایی که توسط هیئت مذاکره کننده هسته‌ای در وین انجام شد، ریاست محترم جمهوری صمیمانه از تیم هسته ای تشکر کردند.
وی در ادامه گفت: سومین سال اعمال تحریم های ظالمانه‌‌ای که کشورهای تحریم کننده از آن به عنوان تحریم‌های فلج کننده یاد می‌کنند، پشت سر گذاشته شد.
سخنگوی دولت در ادامه در خصوص کاهش نرخ تورم گفت: مرکز آمار ایران اعلام کرده است روند کاهنده نرخ تورم در کشور ادامه دارد و این نرخ تورم سالانه ۸/۱۳ درصد تنزل پیداکرده و تورم نقطه به نقطه ۲/۱۳درصد و تورم ماهانه ۸دهم درصد کاهش داشته است.
نوبخت ادامه داد: بخش دوم جلسه هیات وزیران به بررسی بودجه سال ۹۴ اختصاص یافت و برحسب وعده‌ای که دولت بر قانون مداری و ارائه لایحه بودجه به مجلس محترم داشت، ما در مرداد ماه امسال نسبت به ارسال لایحه به موقع به مجلس اقدام کردیم و بودجه ریزی به صورت عملیاتی و مبتنی بر عملکرد با رویکردی اصلاح گرایانه را ادامه دادیم .
وی در این‌باره افزود: می‌توانم به چند نکته در خصوص بودجه اشاره کنم و آن اینکه بودجه امسال در هزینه جاری نهایت صرفه جویی را دنبال می‌کند. در خصوص اعتبارات عمرانی در بودجۀ سال آینده، تمرکز بر روی بدهی پیمانکاران و طرح‌های ناتمام صورت گرفته است، به طوری که در این لایحه اعتبارات عمرانی را ۲۰درصد افزایش داده شده و هزینه های جاری نیز را کاهش یافته است.
سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: حقوق کارکنان دولت به اندازه ی نرخ تورم افزایش خواهد یافت و دولت در تلاش است در سال ۹۴ حقوق افراد زحمت کشی که در جامعه خدمت می‌کنند، را افزایش دهد.
وی تصریح کرد: یک سوم تبصره در  سال جاری در هیات وزیران به تصویب رسیده و در اوایل هفته آینده لایحه بودجه در دولت به تصویب خواهد رسید و قبل از اینکه بودجه به مجلس برود همه اجزای بودجه ی سال ۹۴ را به صورت شفاف بیان خواهیم کرد.
نوبخت در ادامه این جلسه نوبخت در پاسخ به سوالی در مورد تاثیر مذاکرات وین بر اقتصاد کشور، گفت: نتیجه مذاکرات قطعا منفی نیست، چون در این‌صورت باید سناریوی بدبینانه ای که پیش بینی کرده بودیم اجرایی می شد، اما وضع خوشبینانه هم به معنای توافق کامل اتفاق نیافتاده است پس مذاکرات را در جهت استمرار وضع موجود و گام به جلو می دانیم.
سخنگوی دولت در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی برنا درخصوص ارائه بودجه به حوزه ورزش افزود: کمک به بخش ورزش را در ردیف‌های مستمر و دائمی وزارت ورزش می‌بینیم و نهایت تلاشمان را برای این بودجه خواهیم کرد.
سخنگوی دولت همچنین در مورد سوالی در رابطه با آزاد سازی پول‌های بلوکه شده ایران گفت: ۷۰۰ میلیون دلار در هر ماه آزاد خواهد شد.
 
وی عنوان کرد: فرق استفاده ما از این مبالغ ارزی بافروش نفت این است که فروش نفت محدودیت هایی برای واردات هر نوع کالا دارد که عمده آنها معطوف به کالاهای اساسی و دارو می‌شود.
 
نوبخت خاطرنشان کرد: این رقم را می‌توانیم به صورت نقد یعنی به صورت اسکناس بیاوریم و علت تاخیر در قسمت قبلی که تا آخرین سنت آن را دریافت کردیم این بود که می خواستیم به صورت وجه نقد داخل بیاوریم که به شکر خدا موفق شدیم و الان اسکناس آن در بانک مرکزی موجود است.
 
وی گفت: بر اساس وعده ای که گذاشته شده بود، این مبالغ به داخل آورده شده است.
 
وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا کل بودجه سال ۹۴ عملیاتی است و یا این‌که مربوط به برخی دستگاه ها می‌شود گفت: ما در همه دستگاه ها به صورت عملیاتی عمل کرده ایم. چون در عملیاتی باید قیمت تمام شده را محاسبه کنیم و بعضی از دستگاه ها را به خاطر نوع فعالیتشان نمی شود باقیمت تمام شده محاسبه کرد بنابراین در این طور موارد نیازی نبود این اتفاق بیافتد.
 

شناسه خبر : 8229

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =