سخنگوی دولت: ساعت کار در ماه مبارک رمضان تغییر نمی‌کند/ افزایش قیمت در کالاها نخواهیم داشت

کارمندان ادارات در ایام ماه مبارک رمضان می‌توانند در ساعت اولیه یا پایانی روز کاری خود از مرخصی استفاده کنند

“محمد رضا نوبخت” سخنگوی دولت از عدم تغییر ساعات کاری در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، نوبخت در حاشیه‌ی جلسه‌ی امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان این‌که دولت اختیار تغییر ساعات کار را ندارد، گفت: کارمندان ادارات در ایام ماه مبارک رمضان می‌توانند در ساعت اولیه یا پایانی روز کاری خود از مرخصی استفاده کنند.
وی در ادامه افزود: امروز جلسه هیات وزیران در دو بخش به مباحث و مسایل اساسی کشور پرداخت. بحث نقشه راه و برنامه زمانبندی برنامه ششم مورد توجه هیات وزیران قرار گرفت؛ با توجه به این که در جلسه روز یکشنبه چگونگی تهیه وتنظیم برنامه ششم به هیات وزیران ارایه شد، امروز نظرات اعضای هیات وزیران و رییس جمهوری در خصوص نحوه رسیدگی و تهیه و تنظیم برنامه ششم در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی مورد تاکید قرار گرفت.
سخنگوی دولت تصریح کرد: در این جلسه قرار شد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری قبل از کامل کردن برنامه ششم، ابتدا یک آسیب شناسی از برنامه های اجرا شده در کشور داشته باشد و با شناسایی موانع توسعه – که به رغم اجرای پنج برنامه قبل و پنج برنامه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز ابعادی از مسایل توسعه باقی مانده است – بتوانیم برنامه ششم را تهیه کنیم.
نوبخت در پاسخ به سوالی در ارتباط با بازگشایی سفارت انگلیس در تهران و این‌که مقامات انگلیسی گفته‌اند که ایران باید از بابت اتفاقی که در ارتباط با سفارت انگلیس در تهران رخ داد عذرخواهی کند، گفت: دولت هیچ حرف غیرقانونی و غیرمنطقی را از هیچ دولتی نمی‌پذیرد و در مورد بازگشایی سفارتخانه انگلیس نیز این کشور می‌تواند در چارچوب قوانین و مقررات بین‌المللی نسبت به بازگشایی سفارت خود در تهران اقدام کند.
سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که با توجه به این‌که در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم آیا تمهیداتی برای کنترل بازار و قیمت کالاها اندیشیده شده است؟‌ گفت: در جلسه امروز به همه دستگاه‌هایی که به نوعی متصدی و متولی بازار هستند تاکید شد که نظارت کافی بر بازار صورت بگیرد و کالایی افزایش قیمت نداشته باشد.
وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آقای رییس‌جمهور در سخنان خود بارها بر حمایت از فعالیت احزاب و تشکل‌های سیاسی شناسنامه‌دار تاکید کرده و حتی اخیرا نیز اعلام کرده دولت آماده است که زمینه لازم را برای رسانه‌دار شدن احزاب متقاضی فراهم کند و آیا تاکنون در این زمینه اقدامی شده است؟ تاکید کرد: تشکل‌های سیاسی که در وزارت کشور ثبت شده‌اند بین 100 تا 200 حزب و انجمن سیاسی هستند البته با توجه به مشکلاتی که در صحنه عمومی کشور است همه آنها فعال نیستند، ولی دولت از فعالیت تمام احزاب استقبال می‌کند و از هر کمکی در جهت فعال شدن هر چه بیشتر آنها از جمله ایجاد زمینه برای اینکه آنها رسانه داشته باشند دریغ نخواهد کرد و در این راستا اقدام می‌کند و ما محدودیتی در این راستا نداریم.
نوبخت در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با این‌که گفته می‌شود در چند روز اخیر دولت کمک چند میلیاردی به وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال داشته است، گفت: قبل از اینکه تیم ملی به مسابقات اعزام شود در راستای تامین تمهیدات لازم 60 میلیارد تومان از سوی دولت به دستگاه‌ ورزش اختصاص داده شد.
وی با بیان این‌که دولت در جهت بالندگی تیم‌های ملی و کمک به شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای قهرمانان ورزشی هر کمکی را که بتواند انجام می‌دهد، گفت: مطمئن باشید دولت از منابعی که در اختیار دارد تا آنجا که بتواند برای بالندگی ورزش و حمایت از قهرمانان و تیم‌ها اختصاص خواهد داد و این موضوع را در اولویت قرار می‌دهد.
وی همچنین در مورد نظر دولت در ارتباط با تمدید قرارداد کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال و همچنین رقمی که او برای تمدید قرارداد پیشنهاد کرده است، گفت: هیات دولت از قهرمانان کشور در عرصه‌های ورزشی و فوتبال که این روزها حماسه آفریدند تشکر می‌کند. تلاش‌های آنها موجب خرسندی مردم شد و ما در دولت برای موفقیت هر چه بیشتر آنها دعا می‌کنیم. دولت آنچه را که توان داشته باشد برای بالندگی تیم‌های ملی از جمله در ارتباط با اعتبارات ویژه‌ای که لازم باشد اختصاص خواهد داد. دولت در مورد حمایت و دعوت از مربیان کارآزموده که باعث شکوفا شدن هر چه بیشتر استعدادهای قهرمانان کشور شود کوتاهی نمی‌کند و در خصوص مربی تیم ملی فوتبال نیز به نحو مناسب اقدام می‌شود.
نوبخت با بیان اینکه باید از استعدادهایی که در بین جوانان ما در عرصه ورزش وجود دارد پشتیبانی کرد، گفت: برای موفقیت هر چه بیشتر فرزندانمان در عرصه‌های گوناگون ورزش از جمله فوتبال دعا می‌کنیم. هر چند ممکن است نتایج بازی از نظر برد و باخت مورد توجه نباشد ولی بازی شرافتمندانه که باعث مباهات ملت ایران شود مورد تشکر و قدردانی است و ان‌شاءالله همیشه شاهد اینگونه موفقیت‌ها باشیم.
سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در مورد این‌که آیا دولت فعالیت‌های داعش را یک تهدید ملی می‌داند؟‌ گفت: در مورد موضوعی که در کشور همسایه و مرزهای ما تحت عنوان داعش و جان گرفتن مجدد بعثی‌ها به وجود آمده دولت حساس است و همه رخدادها را زیر نظر دارد، البته در مورد برخی از این مسائل در جلسه هیات وزیران بحث می‌شود و بخشی نیز در شورای عالی امنیت ملی که به ریاست رییس‌جمهور برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: به هر صورت برای جمهوی اسلامی ایران که همواره درصدد مقابله با تروریسم بوده و ثبات منطقه برای او مهم و در این زمینه فعال است، این تحولات مهم است و ملت ایران نیز بداند که دولت این مسائل را با دقت رصد می‌کند و اقدامات مناسب برای امنیت‌بخشی هر چه بیشتر به مرزها انجام می‌گیرد.
نوبخت همچنین در مورد دریافت قسط‌ های آخر توافق ژنو که پیشتر در خبرها آمده بود از طریق هند انجام خواهد شد، تصریح کرد: در این ارتباط مشکلی وجود ندارد و شاید در دو سه روز آینده وصول شود.
سخنگوی دولت همچنین در مورد مباحث مطرح شده در ارتباط با وام ازدواج جوانان و مشکلاتی که در این ارتباط وجود داشت، گفت: ما از دو هفته قبل اقداماتی را برای حل این موضوع آغاز کرده‌ایم و این‌که منابع لازم برای پرداخت وام ازدواج جوانان بر اساس سازوکارهایی تهیه شود و با دادن قرض‌الحسنه بخشی از مشکلات جوانان در ارتباط با ازدواج حل شود.
وی گفت: به زودی در مورد این اقدامات اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
نوبخت همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که عده‌ای درصدد هستند که پیروزی رییس‌جمهوری در انتخابات سال گذشته را به نام خودشان مصادره کنند، نظر دولت در این ارتباط چیست، تصریح کرد: بدون اراده مردم هیچ کس برگزیده نمی‌شود و در واقع حمایت‌های مردمی و مقبولیت ایشان در نزد مردم باعث شد که چنین موفقیتی ایجاد شود. البته برخی از جریان‌های سیاسی نیز در این ارتباط همکاری داشتند، از ایشان حمایت کردند و باید از آنها تشکر کرد، ولی آنچه که فصل‌الخطاب بود، خواست و رای مردم بود.
سایت کردنور : امید که در ماه مبارک رمضان قیمت کالا و مواد پروتئینی گران نشود،ولی اگه گران شد چه؟ چه تضمینی برای برخورد با گران فروشی وجود خواهد داشت؟

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *