خانه / سیاسی / سخنگوی نیروهای مدافع خلق YPG: خبر آزاد سازی کوبانی را به زودی اعلام خواهیم کرد

سخنگوی نیروهای مدافع خلق YPG: خبر آزاد سازی کوبانی را به زودی اعلام خواهیم کرد

سخنگوی یگان های مدافع خلق YPG در بیانیه ای اعلام کرد که آخرین تحرکات داعش، در مقابل عملیات آزادسازی کوبانی که نزدیک به یک ماه است شروع شده است،نقش بر آب شده اند و چیزی به آزادسازی کامل کوبانی نمانده است

به گزارش کرد پرس به نقل از خبرگزاری ANHA ، شورش حسن سخنگوی یگان های مدافع خلق YPG در بیانیه ای اعلام کرد که آخرین تحرکات داعش،در مقابل عملیات آزادسازی کوبانی که( نزدیک به یک ماه است شروع شده است)، شکست خورده اند و به هدف خود نرسیده اند.ما برای آزادسازی کوبانی هزینه های زیادی پرداخت کرده ایم.
 
شورش حسن در ادامه تاکید کرد:حمله ای که در ۶ ژانویه از جانب داعش صورت گرفت آخرین توان و اقدام آنها برای متوقف کردن عملیات آزادسازی کوبانی بود، نیروهای تکفیری داعش تا به حال از روش های مختلف همچون کندن خندق و دیگر شیوه های مختلف استفاده کرده اند تا عملیات نیروهای ما را متوقف کند و این بار هم می خواستند یک بار دیگر شانس خود را امتحان کنند ولی نیروهای ما طبق معمول آماده بودند و بدون اینکه تلفات چندانی داشته باشند،آنها را به کمین انداخته و از پای در آوردند. همچنین در همان ساعات در حملات و تحرکاتی که در نزدیکی مدرسه سیاه و محله های مشت النور و مربع امنیتی اتفاق افتاد، تعداد زیادی از نیروهای داعش کشته شدند که هم اکنون جنازه ۳۸ نفر آنها به دست نیروهای ما افتاده است.
 
وی تصریح کرد:در این درگیری ها تعدادی سلاح کلاشینکف و اسناد مختلفی نیز به دست نیروهای ما افتاده است. در نتیجه این درگیری ها ۹ نفر از نیروهای مدافع خلق(YPG-YPJ) که نقش اصلی را در خنثی کردن این حملات داشتند،قهرمانانه جنگیدند و جان خود را از دست دادند و همچنین ۱۵ نفر نیز زخمی شدند که وضعیت آنها خوب است.
 
شورش حسن هدف این حملات را متوقف کردن عملیات آزادسازی کوبانی برشمرد و گفت:ما قول می دهیم که تا آخرین نفر از این گروه تکفیری را از کانتون کوبانی بیرون نرانده باشیم این عملیات را ادامه بدهیم و به زودی مژده آزادی کوبانی را به همه مردم خواهیم داد.
 
کد مطلب: ۷۶۸۴۱  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۱۰/۱۸  |  ساعت: ۱۴ : ۳۰

شناسه خبر : 16663

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =