خانه / اجتماعی / سد “آزادی” کرمانشاه سرریز کرد.

سد “آزادی” کرمانشاه سرریز کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: سد “آزادی” برای اولین بار سرریز کرد.

کیاست امیریان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: برای اولین باز از زمان احداث سد آزادی تاکنون، به دلیل بارش‌های خوبی که داشتیم دریاچه این سد سرریز کرد.
 
وی با اشاره به ظرفیت ۷۰ میلیون مترمکعبی این سد، افزود: تمامی این ظرفیت پر شده است.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه زمان بهره‌برداری از سد آزادی را سال ۹۱ دانست و تاکید کرد: در این مدت به دلیل خشکسالی و کم‌آبی ظرفیت این سد تکمیل نشده بود.
 
امیریان خاطرنشان کرد: سد آزادی سدی خاکی با هسته رسی است که آب شرب شهرهای تازه‌آباد، کرندغرب و اسلام‌آبادغرب و همچنین سه میلیون مترمکعب آب برای بخش صنعت را تامین می‌کند و بعلاوه از ذخیره آن برای آبیاری ۴۲۰۰ هکتار اراضی کشاورزی استفاده می‌شود.
 
به گفته این مسئول، از ابتدای امسال این تنها سد استان کرمانشاه است که سرریز می‌کند.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه در ادامه میانگین بارش استان در سال زراعی جاری را حدود ۴۴۹ میلی‌متر ذکر کرد و افزود: بارش‌های خوب استان باعث شده حجم قابل توجهی از ظرفیت سدهای استان پرشود.
 
وی بیان کرد: اکنون حدود ۵۰۱ میلیون مترمکعب آب پشت هفت سد در دست بهره‌برداری استان ذخیره شده است.
 
امیریان ظرفیت سدهای استان را ۷۳۰ میلیون مترمکعب عنوان کرد و یادآور شد: ذخیره ۵۰۱ میلیون مترمکعبی رقم بسیار خوبی نسبت به سال‌های گذشته است.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به سهم قابل توجه سد “گاوشان” از ظرفیت سدهای استان، تاکید کرد: این سد بزرگترین سد استان است که تامین آب شرب کرمانشاه را بر عهده دارد و امیدواریم ذخیره این سد هم به میزان قابل توجهی برسد.

کد خبر: ۹۴۱۱۲۶۱۶۶۰۹ دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ – ۱۰:۲۶لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

 

شناسه خبر : 6951

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + نه =