خانه / سیاسی / سردار صفوی مطرح کرد: هزینه بالای یک خطا/ ترکیه مرتکب اشتباه استراتژیک شد

سردار صفوی مطرح کرد: هزینه بالای یک خطا/ ترکیه مرتکب اشتباه استراتژیک شد

مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: ترکیه در سرنگونی هواپیمای روسی مرتکب اشتباه استراتژیک شده است و قطعا این موضوعات برای ترکیه هزینه بالایی در پی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر سردار سید یحیی صفوی ، دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری که در اجتماع بزرگ ده هزار نفری گرادنهای امام حسین (ع)، امام علی (ع) ،بیت المقدس و کوثر بسیجیان استان اصفهان با عنوان «شکوه ایستادگی» سخن می گفت، با اشاره به تدبیر حضرت امام (ره) در صدور فرمان تشکیل بسیج مستضعفین گفت: فرمان تشکیل بسیج مستضعفین در پنجم آذر ماه سال ۵۸ توسط حضرت امام بیانگر دید الهی و دور اندیشی حکیمانه و آینده نگری ایشان نسبت به حوادث ، رخدادها و فراز نشیب های پیش روی انقلاب کبیر اسلامی ملت بزرگ ایران بود.
وی افزود: چالشهای سه دهه گذشته نشان داد اگر قدرت بسیج نبود چه بسا سرنوشت انقلاب و کشور به گونه ای دیگر رقم می خورد.
وی اضافه کرد:بسیجیان و پاسداران مومن ، دلاور و خردمند استان اصفهان طی ۳۶ سال گذشته در میدان های سرنوشت سازی همچون آزادی کردستان از دست ضد انقلاب مسلح و هشت سال دفاع مقدس درخشان ترین کارنامه افتخار آفرین و پیروزی را به خود اختصاص داده اند.
وی با اشاره به ماهیت و توانمندی های بسیج،گفت: ماهیت و توانمندیهای مختلف بسیج برای آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی تبدیل به معمایی بزرگ و غیر قابل حل شده است ، بصورتی که تمامی محاسبات آنها را برای تسلط بر ملت ایران خنثی نموده است.
سرلشکر صفوی در ادامه با تحلیل شرایط سیاسی و امنیتی منطقه ، گفت:در این جنگ خانمانسوز ، فقط در سوریه ۲۵۰ هزار نفر کشته شده اند و جمعیت ۹ میلیون نفری از سوریه و عراق آواره شده اند و برخی به خارج از شهرها و برخی ها به شهرهای امن مانند بغداد و دمشق پناه آورده و زیر چادر با وضعیت اسف باری زندگی می کنند.
وی ادامه داد: در این جنگ ناعادلانه دو جبهه وجود دارد . در یک جبهه به رهبری امریکا و رژیم صهیونیستی ، عربستان ، ترکیه و اردن و در جبهه دیگر به رهبری ایران ، روسیه ، عراق ، سوریه و حزب الله لبنان قرار دارند.
مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به هدف قرار داده شدن هواپیمای نظامی روسیه توسط ارتش ترکیه اظهار داشت: حادثه اخیر و سرنگونی هواپیمای سوخو ۲۴ روسیه در فضای سوریه اگر چه یک حادثه تاکتیکی است ولیکن تبعات استراتژیکی پیدا خواهد کرد.
سردار صفوی اظهار داشت: مطمئنا در این حادثه ترکیه ضرر خواهد کرد ، چرا که علاوه بر کمک پنج ساله به تروریستهای اجاره ای و ایجاد ناامنی در سوریه و عراق ، در این حادثه مرتکب اشتباه استراتژیک شده است و قطعا این موضوعات برای ترکیه هزینه بالایی در پی خواهد داشت.
دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رمز اثر گذاری و ماندگاری بسیج گفت:رمز موفقیت و ماندگاری و اثر گذاری بسیج ، قدرت انعطاف پذیری آن متناسب با نیازمندیهای انقلاب و کشور و حضور در عرصه های سازندگی ، علمی ، فرهنگی و دفاعی و امنیتی است.
وی با اشاره به انتظارات از بسیج گفت:از بسیج انتظار می رود تا در جلوگیری از انحرافات در جامعه با بکارگیری ظرفیت عظیم خود در حوزه های هنری ، فرهنگی و اجتماعی پیشگام باشد ودر محیط های کاری مانند مدرسه و دانشگاه و در محلات و روستاها و کارخانجات ، نقش آفرینی فرهنگی کند.شناسهٔ خبر: ۲۹۷۹۱۹۴ – پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ – ۱۲:۱۳

شناسه خبر : 14889

این خبر رو هم ببینید

مبارزه با فساد در کردستان در انتظار تحرک جدی تر

یکی از اولین سفرهای استانی، آیت الله رییسی، رییس دستگاه قضا در بدو انتصاب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − 1 =