خانه / اقتصادی / سرمایه گذاری مشترک ۴ میلیارد دلاری ایران و اقلیم کردستان

سرمایه گذاری مشترک ۴ میلیارد دلاری ایران و اقلیم کردستان

سخنگوی اتحادیه تولید کنندگان اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که پروژه شهرک صنعتی سلیمانیه- عربت با مساحت ۳ هزار هکتار و با سرمایه گذاری مشترک جمهوری اسلامی ایران و دولت اقلیم کردستان اجرایی می شود

یاسین محمود سخنگوی اتحادیه تولید کنندگان اقلیم کردستان در گفتگو با کردپرس اعلام کرد: پروژه شهرک صنعتی سلیمانیه- عربت در زمینی به مساحت ۳ هزار هکتار و در منطقه تانجه‌رو و عربت اجرایی می شود.
وی افزود: این پروژه با سرمایه شرکت های اقلیم کردستان به میزان ۲ میلیارد دلار و تعدادی از شرکت های جمهوری اسلامی به میزان دو میلیارد دلار و مجموع ۴ میلیارد دلار اجرایی می گردد.
یاسین محمود همچنین اعلام کرد که هم اکنون بخشی از این پروژه با سرمایه و کار شرکت های اقلیم کردستان به مرحله اجرایی رسیده و بخش دیگر آن از آغاز سال ۲۰۱۵ و از سوی چند شرکت جمهوری اسلامی اجرایی می شود.
سخنگوی اتحادیه تولید کنندگان اقلیم در خصوص شرکت های ایرانی فعال در اقلیم اعلام کرد که دولت ایران همه فعالیت های شرکت هایی که در خاک اقلیم کردستان کار تولیدی انجام می دهند را بیمه می کند.
یاسین محمود اجرای این پروژه را موجب ایجاد تغییرات جدی در بخش صنعت اقلیم کردستان دانست که به گفته وی در طول سالیان اخیر پیشرفت و توسعه چشمگیری به خود دیده است و در این باره گفت: این پروژه ۴۳ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد و از سوی شرکت های ایرانی نیز در داخل این کشور ۲۸ فرصت شغلی ایجاد می شود.
همچنین با اشاره به اینکه پروژه شهرک صنعتی سلیمانی- عربت شامل ۸۸ کارگاه تولیدی و کارخانه می شود اعلام کرد که مرحله اول آن در سال ۲۰۱۸ و مرحله دوم نیز در سال ۲۰۲۰ پایان می یابد.
براساس آمارهای وزارت صنایع عراق در طول سالیان اخیر ۳۰ درصد کارگاه و کارخانه های صنعتی این کشور در استان سلیمانیه فعال بوده اند و با اتمام پروژه شهرک صنعتی سلیمانیه این مقدار به ۴۳ درصد خواهد رسید.
 
 
کد مطلب: ۷۱۸۲۶  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۷/۲۷  |  ساعت: ۱۰ : ۴۰

شناسه خبر : 1705

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =