سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی آذربایجان: کردستان پذیرای تیم ملی کشتی فرنگی آذربایجان خواهد بود

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی آذربایجان از برپایی اردوی آمادگی این تیم در خرداد ماه جاری در سنندج خبر داد.
 

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، جمشید خیرآبادی پیش از ظهر امروز در مصاحبه با خبرنگاران در سنندج، اظهار کرد: ایران و آذربایجان دو کشور دوست و همسایه هستند و تعاملات فرهنگی و روابط گسترده‌ای در حوزه‌های مختلف با همدیگر دارند.
وی افزود: بنا بر عشق و علاقه وافری که برای عزت و تعالی ایران اسلامی و شکوفا کردن توانمندی‌های جوانان کردستانی در عرصه‌های مختلف به ویژه رشته کشتی دارم با هزینه شخصی خودم و با پیگیری‌های چندین ماهه زمینه برپایی نخستین اردوی تیم ملی آذربایجان را در استان کردستان و به میزبانی شهر سنندج فراهم کردم.
خیرآبادی تصریح کرد: برپایی این اردو می‌تواند تأثیر شگرفی بر توسعه و تعالی کشتی کردستان داشته باشد و جایگاه ایران اسلامی را نیز در راستای میزبانی از تیم‌های مختلف ملی کشورهای جهان و توریسم ورزشی ارتقاء دهد.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جمهوری آذربایجان خاطرنشان کرد: دیپلماسی ورزشی از تأثیرگذارترین و مؤثرترین دیپلماسی‌ها بوده و خوشبختانه هم‌اکنون بر اساس تفاهم‌نامه‌های منعقده بین دو کشور آذربایجان و ایران شاهد روابطی تنگاتنگ در این خصوص هستیم و برپایی این اردو نیز بنا بر درخواست رسمی فدراسیون کشتی جمهوری آذربایجان بوده است.
خیرآبادی اظهار داشت: علاوه بر اینکه اردوی آمادگی تیم ملی کشتی فرنگی آذربایجان در سنندج برگزار خواهد شد با رایزنی‌های به عمل آمده مقرر شده است که اردویی دیگر نیز با محوریت تیم‌های نونهالان در شهر اردبیل و با حضور تیم نونهالان استان کردستان، استان اردبیل و تیم ملی نونهالان جمهوری آذربایجان برگزار شود.
گفتنی است هم‌اکنون تیم ملی کشتی فرنگی جمهوری آذربایجان توسط جمشید خیرآبادی مربی توانمند و باسابقه کردستانی و با کادر مربیگری ایرانی متشکل از سامان احمدی، فواد صیدرحمانی، فرید عدنانی، ایوب آزموده، شهرام الیاسی، محمد براری و شهرام فرج‌زاده هدایت می‌شود و طی 18 ماه هدایت این تیم توسط مربیان ایرانی، شاهد کسب عناوینی همچون سوم جام جهانی تهران و سوم مسابقات اروپایی فنلاند توسط این تیم بوده‌ایم که در تاریخ کشتی جمهوری آذربایجان سابقه ندارد.
ورزشکاران و مربیان توانمند ایران اسلامی می‌توانند به عنوان سفرای فرهنگی کشورمان در دیگر کشورهای جهان به فعالیت بپردازند و در این راستا نیز خدمات ارزنده‌ای را به جوانان ایرانی ارائه نمایند.
بدون شک برگزاری اردوی آمادگی تیم ملی جمهوری آذربایجان در شهر سنندج علاوه بر معرفی توانمندی‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ورزشی این شهر و استان کردستان به جهانیان می‌تواند وجهه ایران اسلامی را در جهان ورزش نیز ارتقاء بخشد و به عنوان یکی از اموری قلمداد شود که همواره مدیران ورزشی از آن به عنوان تمرکززدایی یاد می‌کنند.
 

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *