سرنوشت «ویژه شدن فرمانداری بوکان» در ابهام

آژانس خبری- تحلیلی زریان؛ درحالی که همه خوشحال از تغییرات در فرمانداری بوکان، مصوبه «ویژه شدن فرمانداری » این شهر را به وای فراموشی سپرده بودند، زریان به دنبال سرنوشت این مصوبه دولت گذشته رفت و آن را در هاله ای از ابهام یافت.
 

 
به گزارش خبرنگار زریان، بهار سال 92، خبر تصویب ویژه شدن فرمانداری بوکان در حلسه هیئت دولت در شهر ارومیه، موجی از خوشحالی  در میان شهروندان این شهر را با خود به همراه آورد چون بوکان با شهرهای همسایه اش مهاباد، سقز و میاندوآب هم تزار می شد و از مزایای فرمانداری ویژه بهره مند می شد.
یک سال بعد، در 5خرداد ماه امسال، “دکتر جمال خسروی” سرپرست فرمانداری بوکان با همان سمت «فرمانداری» نه «فرمانداری ویژه»معرفی و منصوب شد.
خبرنگار زریان در میان غلغله وشادی حاظران در آیین تودیع و معارفه فرماندار، سرنوشت این مصوبه یک ساله را از “قربانعلی سعادت” استاندار آذربایجان غربی و “محمد قسیم عثمانی” نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی جویا شدیم.
سعادت ، در گفت وگو با خبرنگار زریان ابتدا انتخاب و معرفی یک فرماندار بومی در بوکان را در راستای بیانیه اقوام آقای روحانی دانست و در خصوص مصوبه ویژه شدن فرماندار بوکان ابراز بی اطلاعی کرد.
“محمد قسیم عثمانی” نماینده مردم بوکان در مجلس، در خصوص سرنوشت مصوبه ویژه شدن فرمانداری بوکان به خبرنگار زریان گفت: این مصوبه در چهارمین سفر دولت احمدی نژاد به استان آذربایجان غربی تصویب شد اما ابلاغ نشده است.
وی افزود: مصوبات هیئت دولت را باید دفتر ریاست جمهوری به وزارت کشور ابلاغ کند و وزارت کشور این مصوبات را به استانداری ابلاغ کند تا استانداری آن را اجرا کند، متاسفانه این مصوبه به استانداری ابلاغ نشده و در حد همان مصوبه هیئت دولت مانده است.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: در دولت گذشته فرماندار ویژه در عین حال معاون استاندار بود اما در دولت آقای روحانی بین فرمانداری و فرمانداری ویژه در تابلو و اختیارات تفاوتی وجود ندارد، باید منتظر باشیم ببینیم دولت در این زمینه چه تصمیم گرفته است.
عثمانی تصریح کرد: علی رغم نبود تفاوت در فرمانداری و فرمانداری ویژه، بنده مصوبه ویژه شدن فرمانداری بوکان را پی گیری کرده ام، مصوبات دولت گذشته در حوزه تقسیمات کشوری نگه داشته شده تا وزارت کشور آنها را مجددا بررسی و نظر خود را اعلام کند که خوش بین هستم این مصوبه اجرایی می شود و پی گیر آن نیز هستیم.
 در دولت گذشته ویژه شدن یک فرمانداری، افزایش اعتبارات شهرستان، تقویت برنامه ریزی شهرستانی، عدم تمركز اداری، كاهش مراجعات مردم به مركز استان، آمایش سرزمین محرومیت زدایی و توزیع عادلانه منابع و بودجه شهرستانی را با خود به همراه داشت، اما  گویا به بوکان که رسید داستان به گونه ای دیگر نوشته شده است و باید چشم انتظار تدبیر دولت روحانی باشیم تا شاید امیدها به استفاده از مزایای فرمانداری ویژه به بوکان بار دیگر در دلها زنده شود.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *