سرپرست سرای سالمندان 17 شهریور سنندج: جایگاه سالمندان به فراموشی سپرده شده است  

 سرپرست سرای سالمندان 17 شهریور سنندج گفت: متاسفانه امروزه حرمت به سالمندان و جایگاه آنان را به فراموشی سپرده‌ایم و این موضوع به نوبه خود امری نگران‌کننده است.
 

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، علی قادرمرزی عصر امروز در همایش تجلیل از فارغ‌التحصیلان قادرمرز اظهار داشت: هدف اصلی این همایش تجلیل و دیدار با اعضای جدید انجمن فارغ‌التحصیلان قادرمرز و تقویت ارتباط  بیش از پیش اعضای این انجمن است.
وی با بیان اینکه با گسترش وسایل ارتباطی، ارتباط در دنیای امروز هم گسترش یافته است، گفت: امروز اهمیت توسعه روابط بیش از پیش ضرورت دارد.
سرپرست سرای سالمندان 17 شهریور سنندج در ادامه اضطراب را معضلی اجتماعی دانست و گفت: این مسئله تاثیر زیادی بر جامعه می‌گذارد.
به گفته وی، هر فردی که از لحاظ روانی مشکل داشته باشد به عنوان بیمار تلقی شده و مسائل و مشکلات موجود در جامعه احتیاج به دقت بیشتری برای حل آن دارد.
قادرمرزی خاطرنشان کرد: برخی که به بهزیستی مراجعه می‌کنند در ظاهر هیچ مشکلی ندارند ولی متاسفانه متوجه می‌شویم که به ایدز دچار شده‌اند و این خود یک موضوع نگران‌کننده است که نگاهی ویژه را می‌طلبد.
وی در ادامه ضمن اشاره به تاثیر مخرب مواد مخدر صنعتی بر جوانان، تاکید کرد: باید برای این معضلات چاره‌ای بزرگ اندیشید چون این مهم فقط دامن‌گیر خانواده‌های فقیر نمی‌شود.
سرپرست سرای سالمندان 17 شهریور سنندج افزود: این معضلات اجتماعی ممکن است در هر خانواده‌ای اتفاق بیافتد و نباید خانواده خود را از این مسئله جدا بدانیم.
وی طلاق را از دیگر معضلات اجتماعی جامعه بیان کرد و گفت: پیامدهای این مسئله بیشتر دامن‌گیر بچه‌ها می‌شود و آگاه‌سازی جامعه در این زمینه امری ضروری است.
قادرمرزی افزود: متاسفانه امروزه حرمت به سالمندان و جایگاه آنان را به فراموشی سپرده‌ایم و این موضوع به نوبه خود امری نگران‌کننده است.
وی با بیان اینکه 20 تا 25 درصد مردم هرکدام به نحوی دچار مشکلات روانی هستند، گفت: بودجه اختصاصی به این حوزه جوابگوی نیازها نیست.
سرپرست سرای سالمندان 17 شهریور سنندج به خودکشی‌های اخیر در دهگلان اشاره کرد و گفت: خودکشی‌های اخیر در این شهرستان جای تاثر دارد و باید خانواده‌ها بیش از پیش مراقب رفتارهای کودکان و جوانان خود باشند.
به گفته وی، باید قبل از اینکه پیامدهای معضلات اجتماعی همه‌گیر شود، برای آن چاره‌ای اندیشید و بیشتر روی آن کار کنیم.
قادرمرزی خاطرنشان کرد: لازم است مهارت‌های ارتباطی را تقویت کنیم تا دچار یک‌سری مسائل و مشکلات نشویم.
وی افزود: با توجه به اینکه روستای قادرمرز اولین انجمن‌ها را تاسیس کرده است باید بیش از پیش نمود پیدا کرده و فعالیت‌های خود را گسترش دهد.
به گفته سرپرست سرای سالمندان 17 شهریور سنندج لازم است من‌های موجود در انجمن را به ما تبدیل کنیم و ارتباط نخبگان قادرمرز با انجمن بیشتر گسترش یابد.
قادرمرزی در پایان خواستار رفع مشکلات روستای قادرمرز شد و اذعان داشت: امیدوارم برگزاری این همایش‌ها قدمی در توسعه این روستا باشد.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *