خانه / اقتصادی / سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری؛ سه شرکت برای طراحی تلکابین آبیدر سنندج اعلام آمادگی کرده اند

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری؛ سه شرکت برای طراحی تلکابین آبیدر سنندج اعلام آمادگی کرده اند

سنندج – سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری گفت: تا کنون سه شرکت برای طراحی تلکابین آبیدر اعلام آمادگی کرده اند.

آرش اسماعیل نسب شامگاه سه شنبه در جلسه علنی و هفتگی شورای شهر سننندج که در مورد بررسی فعالیت های صورت گرفته در خصوص تلکابین آبیدر شهر سنندج در سالن اجلاس شورای شهر برگزار شد، گفت: در بحث سرمایه گذاری مصوبه ۱۷۴ شورای شهر سنندج در تاریخ ۹۵/۵/۲۵ در مورد قرارداد اتاق بازرگانی ایران و آلمان پیرو مذاکره که با شهردار وقت داشتند پیش قراردادی تنظیم و به فرمانداری ارجاع داده شد.
وی افزود: در آن پیش قرارداد کلیات پروژه تعریف و مقرر بود که ظرف مدت مشخص پنج الی شش ماه مطالعات خود را شروع و بعد از آن جزئیات مطالعات مشخص شد به صورت قرارداد اصلی منعقد شود.
سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری شهرداری سنندج اظهار داشت: هنگامی که مصوبه به کمیته انطباق فرمانداری فرستاده شد و فرمانداری این قرارداد را با مشخص شدن امکانات زیر بنایی، انجام مطالعات فرهنگی، زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی و تعین تکلیف قرارداد های قبلی تلکابین آبیدر تایید می کرد.
به گفته وی، فرمانداری تا زمانی که قرارداد های قبلی این پروژه تعین تکلیف نمی شد اجازه امضا شدن قرارداد جدید را نمی داد.
اسماعیل نسب گفت: والاید بک و تدبیر سازه وارنا شرکت هایی بودند که قرارداد هایی را در بحث پروژه تلکابین آبیدر با شهرداری دارند و ما به دنبال این هستیم که این قرارداد ها طوری فسخ شود که شهرداری متضرر نشود.
وی افزود: چندین بار با اتاق بازرگانی ایران و آلمان ارتباط گرفته ایم که آنها فعالیت خود را آغاز کنند اما باتوجه به اینکه چنین مشکلات و درخواست هایی از سوی فرمانداری بوجود آمد آنها نیز دلسرد شده و انتظار داشتند که سریعا قرارداد امضا شود تا اینکه چنین مشکلاتی بوجود آید.
سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری شهرداری سنندج با بیان اینکه فراخوان عمومی برای شرکت های مهندسی مشاور اعلام نموده ایم، اظهار داشت: در این فراخوان اعلام شده است که شهرداری به دلیل شرایط بد مالی به مشاوران حق الزحمه ای نمی دهد اما بعد از طراحی و مطالعه پروژه برای شهرداری و مشخص شدن فرد سرمایه گذار مشاوران حق الزحمه خود را از آنان می گیرند.
اسماعیل نسب افزود: خوشبختانه تا کنون سه شرکت برای طراحی تلکابین اعلام آمادگی نموده و خدمات دریافت کرده اند که یکی از آنها شرکت طراح تلکابین رامسر است اما به دلیل اینکه به اسفند ماه برخورده است فعالیت خود را آغاز نکرده اند.
وی گفت: در صورتی که اتاق بازرگانی ایران و آلمان اعلام انصراف خود را از سرمایه گذاری در این پروژه اعلام کنند تا اردیبهشت ماه سال آینده فراخوان جدید برای جذب سرمایه گذار در این پروژه را اعلام می کنیم.
سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری با بیان اینکه در سال ۹۵ ۱۲ فراخوان برای اجرای پروژه تلکابین آبیدر اعلام شده است، اظهار داشت: تا زمانی که قرارداد های امضا شده قبلی این پروژه تعین تکلیف نشود نمی توانیم که فعالیتی در خصوص تلکابین آبیدر انجام دهیم زیرا از نظر حقوقی مشکل دارد مگر اینکه مسیر پروژه را تغییر را بدهیم.

شناسهٔ خبر: ۳۹۲۶۴۸۷ – چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ – ۰۸:۱۹

شناسه خبر : 883

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دوازده =