خانه / دینی / سری جدید شرح احادیث اخلاقی توسط رهبر معظم انقلاب از شبکه یک سیما

سری جدید شرح احادیث اخلاقی توسط رهبر معظم انقلاب از شبکه یک سیما

بخش چهارم شرح احادیث اخلاقی با بیان حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۳۲ قسمت به روی آنتن صداوسیما خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، این مجموعه که با عنوان «عطر ماندگار» هر شب قبل از اخبار ساعت ۲۱ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد، شامل قطعات کوتاهی از شرح احادیث اخلاقی است که حضرت آیت الله خامنه‌ای بیان می‌کنند.
احادیث گنجانده شده در این مجموعه با مضامین اخلاقی و اجتماعی و قابل استفاده برای عموم جامعه است و شرح حضرت آیت الله خامنه‌ای بر احادیث نیز حاوی نکات نو و کاربردی در سبک زندگی اسلامی است.
پخش مجموعه عطر ماندگار از ماه رمضان سال ۱۳۹۲ و پس از تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر بحث سبک زندگی اسلامی (در سفر به استان خراسان شمالی) آغاز شد و تاکنون ۸۵ قسمت از این مجموعه پخش شده است.
منبع احادیثی که در این مجموعه شرح داده می‌شوند کتاب «امالی شیخ صدوق» است و مضامین و موضوعات زیر را در بردارد:
تقوا، غنیمت شمردن فرصتها، سکوت و کلام، بی اعتباری دنیا و مذمت دلبستگی به آن، آمادگی برای عبور از دروازه مرگ، صدقات و خیرات، امید به الطاف غیبی الهی، چابکی در برابر دشمنان، پرهیز از گناهان، انواع ظلم و پرهیز از ستم، راه تحصیل سعادت دنیا و آخرت، مکارم اخلاق، اثر کار نیک بر ایجاد محبت در مردم، رمز سعادت و هلاک امت، اهمیت عافیت، نهایت توکل و تواضع، ارزش اهتمام به امور مردم، اهمیت ادای امانت، توفیق انجام حسنات، اهمیت پاکیزگی مساجد، فضیلت ذکر ماشاءالله،…

شناسه خبر : 5579

این خبر رو هم ببینید

واکنش علمای اهل سنت سراسر کشور به هتک حرمت پرچم رسول‌الله؛ حضرت محمد(ص) خط قرمز همه مسلمانان است/ آشوبگران بدنبال اهداف ضدامنیتی هستند

به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در پی اتفاقات و ناآرامی اخیر در سروان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + پنج =