سعودی ها بدون جنگ تسلیم داعش شدند/ نقشه جدید داعش برای جهان

پس از چنگ و دندانی که تروریست های داعش به عربستان سعودی نشان دادند، تکفیری های تحت امر سعودی ها در سوریه، خود را تسلیم داعش کرده و با نمایندگان ابوبکر بغدادی بیعت کردند. داعش اعلام کرده بزودی تکفیری های قفقاز نیز تشکیل دولت خواهند داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، تکفیری های جبهه النصره سوریه که شهرک ابوکمال در دیرالزور را در اختیار داشتند، امروز خود را تسلیم رقیبان کرده و با نمایندگان ابوبکر بغدادی بیعت کردند.ابویوسف المصری، فرمانده تکفیری های مستقر در شهرک ابوکمال و یکی از اعضای ارشد جبهه النصره سوریه است که تحت نظارت مستقیم افسران سعودی قرار دارد و از یک سال پیش بر سر جانشینی بن لادن و خلافت سرزمین های اسلامی با داعش درگیر شده بود.امارت اسلامی عراق، پس از آغاز بحران سوریه وارد این کشور شد و شاخه خود در سوریه را با نام جبهه النصره تشکیل داد و عنوان خود را به دولت اسلامی عراق و شام تغییر داد، اما چندی بعد جبهه النصره تحت کنترل کامل سعودی ها قرار گرفت و ابوجولانی، سرکرده این گروه از دستورات ابوبکر بغدادی سرپیچی کرد. ابوبکر بغدادی نیز شاگرد سابقش را تکفیر کرد و او را خائن به آرمان بن لادن دانست. از آن پس جنگ میان گرگ ها و کفتارها در سوریه آغاز شد و عربستان، حمایت هایش از داعش را کاهش داد و به ایمن الظواهری، رهبر القاعده دستور داد داعش را مرتد اعلام کند اما اکنون با افزایش شهرت داعش و در کمتر از 24 ساعت پس از پیشروی داعش به سمت خاک عربستان، بار دیگر آنها را مجاهدان اسلام خوانده و به یگان های جبهه النصره در سوریه نیز توصیه شده است بار دیگر به داعش ملحق شوند.
سعودی ها امیدوارند با دست کشیدن جبهه النصره از ادعای خلافت بر سرزمین های اسلامی و عقب نشینی ایمن الظواهری، خشم داعشی های خطرناک فروکش کرده و مرزهای عربستان از خطر آنها در امان بماند. نماینده داعش در دیرالزور، پس از تسلیم شدن و بیعت ابویوسف المصری، نقشه های داعش برای آینده کره زمین را تشریح کرد و مدعی شد؛ هم اکنون شاخه های القاعده در چچن، قفقاز، داغستان، کریمه اوکراین تحت بیعت خلیفه (ابوبکر بغدادی) هستند و بزودی، گروه های جهادی در یمن، مصر، لیبی، تونس، نیجریه و سودان و نیز اندونزی، مالزی و چین هم به آنها ملحق خواهند شد. طبق ادعای فرمانده داعش، بزودی بیش از نیمی از کره زمین سیاه خواهد شد.
تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه 93/4/4

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *