خانه / بانوان / سفر رییس جمهور به اردبیل/ پیگیری اشتغال پایدار زنان برعهده معاونت امور زنان ریاست جمهوری است

سفر رییس جمهور به اردبیل/ پیگیری اشتغال پایدار زنان برعهده معاونت امور زنان ریاست جمهوری است

نماینده معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در اردبیل گفت: پیگیری اشتغال پایدار زنان برعهده معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است

۱۳۹۳ سه شنبه ۲۸ مرداد ساعت ۱۶:۲۶
به گزارش خبرنگار برنا در اردبیل، منیر آرامی گفت: در شورای اشتغال تدوین بسته ی سیاستی – اجرایی اشتغال پایدار، موردتوجّه قرار گرفته و مبحث مربوط به اشتغال پایدار زنان به معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری سپرده شده است.
نماینده معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، با ورود به اردبیل از شرکت تعاونی کشت و تولید گیاهان دارویی، با عنوان «برگ سبز نمین» بازدید کرد.
آرامی گفت: دولت تدبیرو امید، با گفتمان و برنامه های نجات اقتصاد، احیای ارزش های اخلاقی و تعامل با جهان، به استان سفر کرده و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز به منظور آسیب شناسی مسایل و مشکلات موجود در حوزه زنان و خانواده در استان حضور پیدا کرده است.
نماینده معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، افزود: یکی از سیاست های تعریف شده معاونت حمایت از کارآفرینان زن در قالب بنگاه های اقتصادی خرد و کوچک می باشد.
«زهرا شفاعت»، مدیر عامل شرکت«برگ سبز نمین»، نیز در این بازدید گفت: این پروژه با هدف ایجاد اشتغال، در زمینه تولید و کشت گیاهان دارویی اجرا و توانست برای ۳۵نفر ایجاد اشتغال کند. شفاعت افزود: با توجه به شرایط جوّی حاکم برمنطقه و این که امکان رویش گیاهان دارویی، تنها در شش ماه اوّل سال وجود دارد و چون هدف اصلی این پروژه ایجاد اشتغال پایدار بوده ، برای شش ماه دوّم سال وارد بخش صنعت غذایی شدیم طوری که شاغلین در نیمه دوّم سال به تولید و بسته بندی موادّ غذایی مشغول شدند.
مدیر عامل شرکت برگ سبز، در ادامه با اشاره به مسایل و مشکلات موجود در این شرکت، عمده ترین مانع را اعطای تسهیلات بانکی با سود بالا دانست و افزود: ما برای توسعه و بسط این مجموعه، نیازمند بسته های حمایتی هستیم. شفاعت، عدم وجود راه اختصاصی این پروژه را، از دیگر مشکلات موجود دانست و گفت: سال قبل به خاطر بارش باران و برف وضعیّت نابسامان راه، حدود یک ماه این شرکت تعطیل شد.
در پایان، منیر آرامی، با شنیدن مشکلات این شرکت تولیدی، قول داد مسایل و مشکلات اعلام شده را منعکس تا برای ایجاد راه حلّ مناسب تلاش شود.

شناسه خبر : 20125

این خبر رو هم ببینید

نبرد زنان کرد سوریه با داعش، تولد یک ژانر جدید در غرب؟

در دو سال اخیر چند فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی درباره نبرد زنان کرد سوریه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =