سفر محرمانه هیات آمریکایی به دمشق

برای نخستین بار در چهار سال گذشته یک هیات امنیتی و مشورتی آمریکایی در ماموریتی کاملا محرمانه، با دولت بشار اسد در این هفته ارتباط برقرار کرد

زمان انتشار خبر: پنج شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ – ۱۱:۱۰
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از العالم، رای الیوم به نقل از یک منبع دیپلماتیک غربی موثق نوشت: یک هیات امنیتی- مشورتی آمریکایی متشکل از 5 نفر که در کمیته ای به نام کمیته پی گیری مساله فلسطین فعالیت می کنند، با هماهنگی مقامات دمشق و امان (پایتخت اردن) به دمشق سفر کرده است.
 
هنوز خبری از موضاعات و مسایل مطرح شده در این سفر و دیدار کاملا محرمانه که دست کم هفت ساعت ادامه داشته و در این مدت آمریکایی ها با مقامات عالی رتبه دولت بشار اسد، گفت وگو کرده اند، منتشر نشده است.
سفر محرمانه هیات امریکایی به دمشق
گفته می شود این هیأت به صورت کاملا محرمانه و در بایکوت خبری به دمشق سفر و با چند تن از مقامات سوری دیدار کرده و سپس دوباره به امان پایتخت اردن بازگشته و در آنجا گزارشی ویژه تهیه کرده است.
 
به گفته یک منبع دیپلماتیک، این هیات آمریکایی شامل افرادی از کمیته پیگیری مساله سوریه است که این کمیته نیز نماینده هفت دستگاه آمریکایی از جمله سازمان های اطلاعات، پنتاگون و اداره امور خاورمیانه وزارت خارجه آمریکا و دفتر امنیتی سفارت آمریکا در امان پایتخت اردن است.
 
این روزنامه عربی همچنین از افزایش تدریجی تماس آمریکا با دولت سوریه از طریق طرف‌های میانجی به منظور اعزام نمایندگان امنیتی به دمشق برای ‌همکاری با دولت و ارتش آن در چارچوب ائتلاف بین المللی علیه داعش سخن گفت.
 
 
روزنامه  “رأی الیوم” به نقل از یک منبع “کاملا مطلع” ، آغاز قریب الوقوع هماهنگی محدود آمریکا با دولت اسد جهت همکاری در جنگ علیه گروه تروریستی داعش را بعید ندانست.
 
برخی کشورهای عربی مانند اردن و امارات، خواستار حل سیاسی بحران سوریه شده و پیشرفت در جنگ علیه تروریسم در سوریه را بدون مشارکت ارتش این کشور بعید می دانند.
 

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *