خانه / علمی / سفر هیئت دانشگاه آمریکا به ایران در سکوت خبری

سفر هیئت دانشگاه آمریکا به ایران در سکوت خبری

پایگاه اینترنتی مرکز توسعه بین المللی دانشگاه ایالتی بال آمریکا اعلام کرد هیئتی از نمایندگان آموزش عالی آمریکا در روزهای ششم تا دوازدهم ژوئن (۱۶تا ۲۲خرداد) از ایران دیدن کردند

زمان انتشار خبر: یک شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ – ۱۵:۲۶
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، براساس بیانیه این پایگاه این دیدار به منظور افزایش همکاری دانشگاهی آمریکا و ایران بین نمایندگان دانشگاههای بال ، پیتزفِر کالج، راتگِرز، دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و دانشگاه ایالتی وین با اعضای هیئت علمی سیزده دانشگاه و موسسه تحقیقاتی در تهران، شیرازواصفهان انجام گرفته است.
 
یک هفته حضور در سایه سکوت خبری!
 
خبر سفرهیئت دانشگاهی امریکا به ایران بعد از چند روز از بازگشت آنها به امریکا در حالی در خبرگزاریها و سایت های خبری منتشرمی شود که دیدارهای این هیئت با نمایندگان دانشگاههای ایران  در مدت یک هفته حضورشان در ایران در سکوت خبری رسانه ها واعلام بی خبری مسئولان وزارت علوم درباره این سفر روی داده است.
 
اظهار بی اطلاعی روابط عمومی وزارت علوم !
 
هفته گذشته که خبری مبنی بر حضور هیئتی از نمایندگان ارشد موسسات آموزش عالی آمریکا به ایران و برگزاری نشست در دانشگاه شیراز شنیده شد روابط عمومی وزارت علوم در پاسخ به پی گیری خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اظهار بی اطلاعی کرده وگفته بود هیچ برنامه ای مبنی بر دیدار وزیر علوم با این گروه امریکایی برنامه ریزی نشده است. ضمن اینکه مسئولان وزارت علوم نیز پاسخی به پی گیریهای خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ندادند.
 
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه شیراز پیشتر در خصوص سفر این هیئت امریکایی به دانشگاه شیراز گفته بود: این دانشگاه برای ارتقاء سطح کمی و کیفی و جهانی کردن ارتباطات دانشگاهی، تبادل اطلاعات با کشورهای مختلف جهان و مراکز تحقیقاتی معتبر داخل و خارج از کشور را در دستور کار خود قرار داده است.
 
قائم مقام وزیر: هر هفته تعدادی از این سفرها به ایران انجام می شود.
 
پس از انتشار بیانیه دانشگاه بال مبنی بر سفر هیئت بلند پایه نمایندگان ارشد موسسات آموزش عالی امریکا به ایران در رسانه های داخلی وپی گیری مجدد خبرنگار خبرگزاری صداوسیما از وزارت علوم ، آقای حسین سالار آملی قائم مقام وزیر در امور بین الملل ورئیس مرکز همکاریهای علمی وبین المللی گفت: هر هفته تعدادی از این سفرها به ایران انجام می شود و این سفرها در راستای آشنایی با دستاوردها وگسترش ارتباطات دانشگاهی بین دو کشور است.
 
وی ادامه داد: این دیدارها در گسترش روابط علمی وارتقاء همکاریها ی دو کشورموثراست.
 
سالار آملی گفت: هیئت امریکایی با وزیرعلوم دیداری نداشته چون در سطح وزیر نبوده است، اما با روسای دانشگاهها دیدار کرده است.
 
توپ در زمین رسانه ها ؟!
 
سالار آملی در خصوص اعلام بی خبری  وزارت علوم در پی گیری های هفته گذشته، این موضوع را به گردن رسانه ها انداخت.
 
دانشگاه بال: هدف سفر، دیپلماسی مردم با مردم
 
در حالیکه مسئولان وزارت علوم ، سفر هیئت آمریکایی را یک روال عادی آموزشی اعلام کرده اند، کِن هولاند مدیر « مرکز توسعه بین المللی دانشگاه ایالتی بال » پس از بازگشت از سفر به ایران، در مطلبی در سایت رسمی این دانشگاه نوشت:« ما برای دیپلماسی مردم با مردم به ایران سفر کردیم. تحصیل ، شیوه ای مهم برای فراهم کردن زمینه گفتگوی آمریکا با ایران است.»
 
آلن گودمن مدیر اجرایی موسسه آموزش بین المللی نیز بعد از بازگشت از ایران گفت: «دیپلماسی آموزشی در صدر اقدامات برای گشایش باب گفت و گو بین دو کشور است که اغلب پیش از آنکه روابط دیپلماتیک به طور کامل احیا شود، صورت می گیرد. این قضیه ای است که درباره چین و ویتنام دنبال شد و این موسسه آموزش بین المللی چنین تلاش هایی را درسال های اخیر، درخصوص میانمار و کوبا انجام داده است و اکنون این طرح درمورد ایران آغاز شده است.»

شناسه خبر : 20393

این خبر رو هم ببینید

یک بانو با نگاهی از جنس توانستن/از ویلچرنشینی تا نویسندگی ۳۲ عنوان کتاب

سیده عطیه شیخ‌احمدی، بانوی سنندجی که براثر یک اتفاق از گردن به پایین قطع نخاع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 3 =