خانه / فرهنگی / سند استراتژیک ۱۰ ساله تبلیغات اسلامی کردستان تدوین می شود

سند استراتژیک ۱۰ ساله تبلیغات اسلامی کردستان تدوین می شود

سنندج – مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کردستان از تدوین سند استراتژیک ۱۰ ساله این اداره کل با مشارکت نخبگان دینی و فرهنگی خبر داد.

حجت الاسلام مسعود صفی یاری در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در سطح کلان و استانی برنامه های مختلفی را در دستور کار قرار داده است و در همین راستا تلاش می شود که با استفاده از نظرات و دیدگاه های نخبگان سندهای کاری برای سازمان تدوین شود.
وی با اشاره به آغاز کارهای اجرایی و عملیاتی تدوین سند ۱۰ ساله تبلیغات اسلامی استان کردستان بیان کرد: از یک ماه قبل تاکنون جلسات و نشست های کاری برای تدوین سند ۱۰ ساله تبلیغات اسلامی استان کردستان آغاز شده است و هم اکنون نیز این روند به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کردستان با اشاره به استفاده از نظرات افراد نخبه در تمامی حوزه ها برای تدوین سند ۱۰ ساله این اداره کل گفت: تدوین این سند با مشارکت نخبگان استان کردستان در حوزه های مختلفی فرهنگی و اجتماعی، دینی، علوم قرآنی، رسانه و فضای مجازی در دست اجراست.
وی به برگزاری نشست های کاری با نخبگان اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۶ جلسه استانی با نخبگان در حوزه های مختلف با تخصص های کاری متنوع برگزار شده است و تلاش می شود که ضمن برگزاری این جلسات با افراد صاحب نظر و کارشناس نیز در این حوزه بحث و گفتگو شود.
حجت الاسلام صفی یاری با بیان اینکه در جریان تدوین این سند تلاش می شود که ضمن شناسایی استعدادهای کردستان در راستای جبران نقاط ضعف برنامه ریزی شود، گفت: بهره برداری از تمامی ظرفیت های استان کردستان در حوزه های مختلف در دستور کار تبلیغات اسلامی استان کردستان قرار گرفته است و انتظار می رود که با تدوین این سند زمینه برای توسعه و تقویت فعالیت های فرهنگی و دینی کردستان فراهم شود.
وی با بیان اینکه سند ۱۰ ساله تبلیغات اسلامی کردستان دارای ویژگی های منحصر به فردی است، ادامه داد: در این سند تلاش شده است که ضمن شناسایی نقاط ضعف و قوت فعالیت های تبلیغات اسلامی استان کردستان، پیش بینی های لازم برای اجرایی کردن برنامه های جدید فراهم شود.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کردستان عنوان کرد: کردستانی به دلیل شرایط مختلف دارای حساسیت های ویژه ای است و تبلیغات اسلامی استان تلاش می کند که فرصت را برای توسعه این استان در حوزه های فرهنگی و دینی فراهم کند و به همین دلیل در این سند تلاش می شود که تمامی زوایای فعالیت های فرهنگی و دینی در کردستان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
وی افزود: در حال حاضر بخشی از کار تدوین این سند که شامل جمع آوری اطلاعات و برگزاری نشست های کاری با افراد صاحب نظر و نخبه است، انجام شده است و تلاش می شود که طی روزهای آینده ضمن جمع بندی های لازم مراحل نهایی تدوین این سند اجرایی و عملیاتی شود.
حجت الاسلام صفی یاری عنوان کرد: در راس سازمان نیز سندی ۱۰ ساله تدوین شده است و با تدوین نهایی سندهای استانی تبلیغات اسلامی و ابلاغ آنها چشم انداز روشنی از فعالیت های فرهنگی و دینی در کشور مشخص می شود که بدون شک این چشم انداز می تواند مسیر را برای توسعه و تقویت فعالیت های دینی و فرهنگی در سراسر کشور فراهم کند.
وی در پایان گفت: انتظار می رود که با ابلاغ این سند از سوی سازمان و همچنین تلاش و جدیت ادارات و سازمان های متولی حوزه های فرهنگی و دینی شاهد تحول در این حوزه باشیم که بدون شک این مهم نیازمند مشارکت و همراهی خود مردم است و باید زمینه های این مشارکت به بهترین شکل ممکن فراهم شود.

شناسه خبر : 4455

این خبر رو هم ببینید

ملاقات با بانویی از جنس اراده / چشم انتظار کمک مسئولان

با هماهنگی قبلی، از کوچه پس کوچه های قدیمی و باریک خیابان انقلاب، بعد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 9 =