خانه / اجتماعی / سنندج یکی از ۳ شهر دچار بحران آب

سنندج یکی از ۳ شهر دچار بحران آب

«ابراهیم زارعی»، در شورای اداری شهرستان سنندج اظهار کرد:‌ شهر سنندج به‌لحاظ طبیعی وضعیت منحصر به‌فردی دارد و هویت این شهر یک هویت طبیعی است

زمان مخابره : ۱۳۹۳/۱۲/۲۲ – ۰۹:۴۰
کد خبر : ۲۷۱۱۶۳
سنندج یکی از ۳ شهر دچار بحران آب
 
فرماندار سنندج گفت: سنندج یکی از سه شهری است که در کشور به بحران آب دچار شده است.
 
به گزارش ایسنا،«ابراهیم زارعی»، در شورای اداری شهرستان سنندج اظهار کرد:‌ شهر سنندج به‌لحاظ طبیعی وضعیت منحصر به‌فردی دارد و هویت این شهر یک هویت طبیعی است.
 
وی افزود: برنامه‌ریزی کردیم در چند نقطه از شهر درختکاری و فضای سبز را ایجاد کنیم که «کوچکه‌رش» و زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در جنوب شهر سنندج از جمله این مناطق است.
 
فرماندار سنندج خاطرنشان کرد:‌ مشکلاتی که متوجه منابع طبیعی شده است را انسان‌های امروزی به‌وجود آورده‌اند که اگر نتوانیم جلوی این مشکلات را بگیریم در آینده با بحران مواجه می‌شویم.
 
زارعی در ادامه تصریح کرد‌: فرهنگ غنی منطقه، مهمانپذیر بودن مردمان سنندج، روستاهایی با قابلیت گردشگری، صنایع‌دستی کم‌نظیر، هنرهای سنتی و میراث فرهنگی از فرصت‌ها و ظرفیت‌های استان کردستان است.
 
وی هم‌چنین معادن مناسب شن را از دیگر قابلیت‌های استان برشمرد که از آن غفلت شده است.
 
فرماندار سنندج تصریح کرد:‌ پتروشیمی استان کردستان نیز سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و فرصت خوبی برای اشتغالزایی فراهم می‌کند.
 
زارعی با اشاره به تهدیدهای پیش‌رو گفت: متأسفانه هم‌اکنون ۱۹ هکتار از فضای سبز سنندج با آب شرب آبیاری می‌شود و آب شماری از قنات‌ها به فاضلاب وارد می‌شود که باید احصاء شوند.
 
وی هم‌چنین بیکاری، عدم اشتغال ثابت، نبود منابع مالی، تسهیلات بانکی اندک، صنوف مزاحم و نواحی منفصل شهری را از دیگر تهدیدهای شهر سنندج برشمرد.
 
فرماندار سنندج با اشاره به این‌که اعتبارات فرمانداری در همه‌ی زمینه‌ها نسبت به سنوات گذشته کاهش یافته است، تصریح کرد:‌ معضل زمین‌های قولنامه‌ای و افزایش قیمت تمام‌شده‌ی زمین در سنندج یکی دیگر از مشکلات است.
 
زارعی با تأکید بر این‌که هنوز نتوانستیم سرمایه‌گذاران علاقه‌مند سرمایه‌گذاری را در سنندج جذب کنیم، خاطرنشان کرد:‌ فاضلاب روستایی نیز یکی دیگر از معضلاتی است که اگر هرچه زودتر برطرف نشود به بحران تبدیل می‌شود.
 
وی یادآور شد: توسعه‌ی برنامه‌های فرهنگی و هنری، برقرار کردن توازن برای فضاهای تفریحی و تجاری در سنندج و روان‌سازی ترافیک سنندج از برنامه‌های پیش‌رو است که به‌صورت جدی پیگیر اجرای آنها هستیم.

شناسه خبر : 7961

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − چهار =