سه پیشنهاد داعش به مسیحیان

تروریستهای داعش به مسیحیان شمال عراق اعلام کرد یا مسلمان شوند یا مالیات مذهبی (جزیه) پرداخت کنند یا آنکه با مجازات مرگ روبرو خواهند شد

زمان انتشار خبر: شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۳ – ۱۰:۲۹
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بر اساس بیانیه گروه تروریستی داعش  که در شهر موصل منتشر شد، این حکم از امروز شنبه اجرایی می شود.
در این بیانیه آمده است مسیحیانی که خواستار ادامه حضور در قلمرودولت اسلامی در بخشهایی از عراق و سوریه هستند، باید با مفاد قرارداد «ضمه» موافقت کنند.
این قرارداد، موضوعی تاریخی است که بر اساس آن غیر مسلمانانی که در سرزمین های اسلامی زندگی می کنند باید مالیاتی خاص موسوم به «جزیه» پرداخت کنند.
 
هشدار داعش به مسیحیان
در این بیانیه آمده است: «ما سه پیشنهاد پیش روی آنها قرار می دهیم: اسلام؛  قرارداد ضمه که شامل پرداخت جزیه می شود؛ و در غیر این صورت، آنها هیچ گزینه دیگری غیر از شمشیر پیش رو نخواهند داشت.»
یکی از ساکنان شهر موصل گفت این بیانیه که به نام «دولت اسلامی» در استان «نینوا» در شمال عراق منتشر شد، در مناطق مختلف پخش و در مساجد خوانده شد. موصل تحت کنترل شورشیان دولت اسلامی است.
همچنین بر اساس این بیانیه، سرکرده گروهک تروریستی تکفیری بعثی داعش ، روز شنبه را به عنوان آخرین فرصت برای مسیحیان ساکن شمال عراق تعیین کرد تا بر اساس این شرایط، در قلمرو حکومت اسلامی باقی بمانند یا مرزهای خلافت اسلامی را ترک کنند.
بر اساس این بیانیه، پس ازاین تاریخ، میان ما و آنها غیر از شمشیر نخواهد بود.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *