سوءاستفاده ضدانقلاب از یک ماجرای شخصی/ مرگ دختر به خاطر اطلاع خانواده از رابطه با متهم

واقعه مشکوک مرگ یک دختر جوان مهماندار در هتلی در شهرستان مهاباد به دستمایه‌ای برای سوءاستفاده رسانه‌ها و جریان‌های ضدانقلاب تبدیل شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ شبکه های اجتماعی دوباره از تحلیل های بدون منبع پر شده و ماجرایی که هیچ یک از ابعاد واقعی آن معلوم نیست، به مساله ای جنجالی تبدیل می شود.
هفته گذشته دختر جوانی در حادثه ای مشکوک خود را از طبقه چهارم هتلی در شهرستان مهاباد آذربایجان غربی که به عنوان مهماندار در آن فعالیت می کرده به پائین پرت می کند و در دم جان می بازد.
بلافاصله پس از این حادثه، تحقیقات برای مشخص شدن ابعاد مختلف آن از سوی دستگاه قضایی و نیروی های انتظامی آغاز می شود اما هنوز چند ساعت از وقوع این حادثه نگذشته که خبرهای جهت دار و عجیبی از آن بر روی شبکه های اجتماعی ظاهر می شود.
روایت های کاربران این شبکه های که عمدتا با استفاده از عنوان «اخبار منابع محلی و مطلع» شکل گرفته است، سعی می کند این موضوع را به گونه ای با نهادهای امنیتی مرتبط کند.
این شبکه های هنوز چند ساعت از بروز این حادثه نگذشته که شروع به بیان جزئیات واقعه کرده و اقدام به خودکشی دختر جوان را برای فرار از مورد تجاوز قرار گرفتن توسط یک مامور امنیتی عنوان کردند؛ موضوع که آنقدر عجیب بنظر می رسید که حتی برخی رسانه های ضدانقلاب نظیر رادیو فردا که اخبار این واقعه را به شکلی جهت دار منتشر می کردند، تاکید داشتند که نمی توانند صحت اخبار را تائید کنند.
روایت فرماندار و روشن شدن برخی جزئیات
در میان هیاهو رسانه های ضد انقلاب نظیر بی بی سی فارسی و رادیو فردا در حاشیه خودکشی دختر جوان، فرماندار مهاباد در مصاحبه ای به بیان برخی از ابعاد این واقعه پرداخت.
جعفرکتانی فرماندار شهرستان مهاباد با اشاره به برخی جزئیات ادعایی منتظر شده از این واقعه مبنی بر عضویت عامل این حادثه در نهادهای اطلاعاتی،‌ با تاکید بر دستگیر شدن این فرد، گفت: «متهم بازرس و یا ناظر هیچ نهادی نبوده است بلکه مدتی قبل در هتل کوهستان مهاباد مشغول به کار بوده و این هتل را در ارتقاء سطح استاندارهایش کمک کرده است و هتل تارا (محل وقوع خودکشی دختر جوان) نیز به همین منظور متهم را به کار گرفته است و وی در این هتل مستقر شده است.»
وی در خصوص آخرین نتایج تحقیقات در خصوص این حادثه تصریح کرد: «نیروی انتظامی و دادگستری به شدت مشغول تحقیقات در این خصوص هستند، اسناد و شواهد مربوط به این حادثه، فایل تماس‌های صوتی جمع آوری شده اند، ولی به علت وجود پاره ای مسائل خانوادگی و شخصی تا کامل نشدن تحقیقات در خصوص پرونده، جزئیات آن را منتشر نمی کنیم چون اصلا اخلاقی نیست.»
به گفته فرماندار مهاباد خانواده دختر کشته شده در این حادثه نیز تاکید داشتند که ابعاد مختلف ماجرا بدون جنجال و هیاهو پیگیری و به سرانجام برسد.
تلاش برای داغ کردن ماجرا؛ دعوت به تجمع در مقابل هتل و به آتش کشیدن آن
بنابر این گزارش، در این میان مصاحبه فرماندار مهاباد مبنی بر دستگیری متهم و وجود برخی فایل های صوتی تماس ها و شخصی بودن ابعاد مختلف این پرونده،‌ برخی محافل خاص که سعی در تحریک احساسات عمومی داشتند، شروع به شایعه سازی درباره همکاری مدیران هتل مذکور با متهم اصلی این واقعه کردند.
این شایعه که به سرعت در شبکه های اجتماعی گسترش پیدا می کند،‌در نهایت در روز پنجشنبه گذشته منجر به تجمعی اعتراضی در برابر هتل تارا مهاباد می شود؛ معترضان که در ابتدا تنها با شعار خواستار پیگیری ماجرا از سوی نهادهای مسئول بودند،‌ با تحریک تعدادی از حاضران با نیروی انتظامی درگیر شدند.
این تجمع که انتشار فوری تصاویر و فیلم های مربوط به آن در رسانه های ضدانقلاب مشکوک بنظر می رسید، تا آتش زدن هتل تارا پیش می رود و درگیری های پیرامون آن منجر به زخمی شدن برخی معترضان و نیروهای انتظامی می شود.
نکته قابل تامل اینکه برخی رسانه های ضدانقلاب به نقل از روزنامه نگار کردی که ساکن یکی از کشورهای همسایه است، اقدام به کشته سازی برای این تجمع کردند.
واقعه ای شخصی که دستمایه ضدانقلاب شد
جنجال سازی رسانه های ضدانقلاب و برخی محافل فعال در زمینه تحرکات قومی، برای جلوگیری از انتشار واقعیت های پیرامون این واقعه در روزهای اول تا حدودی نتیجه داد، اما در ادامه ماجرا و انتشار برخی جزئیات، این محافل سعی کردند با ایجاد تجمع های اعتراضی، موضوع را به روز به روز جنجالی تر کنند.
در این میان برخی اخبار رسیده به خبرنگار فارس نشان می دهد واقعه رخ داده در هتل تارا مهاباد در پی یک مساله شخصی بوده و حضور متهم در اتاق محل وقوع حادثه یکی از ابعاد مشکوک ماجرا است که به دلیل حفظ حریم شخصی مقتول و خانواده وی، انتشار برخی جزئیات ماجرا ممکن نیست.
در این میان معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی نیز در نشست خبری که امروز در تشریح جزئیات این واقعه برگزار کرد، درباره برخی جزئیات این حادثه گفت: آنچه روشن است اینکه یک آشنایی قبلی بین این دو وجود داشت اما بر اساس معاینات پزشکی قانونی بر روی جسد متوفی، هیچ رابطه غیر اخلاقی بین این دو نفر شکل نگرفته است، اما بدلیل نحوه برخورد و دخالت مدیر هتل که خانواده مرحومه را در جریان آشنایی و دیدار این دو در یکی از اتاق‌ها قرار داده بود، مرحومه تلاش کرده تا برای حفظ آبروی خود و روبرو نشدن با مادرش که به دعوت مدیر هتل به این مجموعه دعوت شده بود از اتاقی به اتاق دیگر از طریق بالکن داخل شود که در همین حین سقوط کرده و جان می‌بازد.
رسانه های ضدانقلاب با استفاده از همین جزئیات شخصی که فرماندار مهاباد و معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی نیز به آن اشاره داشتند،‌ سعی کرده اند ماجرا به نیروهای امنیتی مرتبط کرده و از این طریق، تجمع های سازمان یافته ای را برای رقم زدم ناامنی در استان ایجاد کنند.
بدون شک با جلوتر رفتن روند تحقیقات این پرونده در روزهای آینده، جزئیات جدیدی از ابعاد آن منتشر خواهد شد که می تواند سودجویی رسانه های بیگانه از این واقعه را روشن تر کند.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *