خانه / سیاسی / سیاست ناتو در قبال روسیه تغییر نکرده است

سیاست ناتو در قبال روسیه تغییر نکرده است

یک مقام ارشد ناتو ضمن اعلام تبریک این سازمان به دلیل انتصاب گروشکو به سمت معاونت وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که سیاست ناتو در قبال روسیه ثابت بوده و تغییر نکرده است.


ناتو انتصاب «الکساندر گروشکو» نماینده پیشین دائم روسیه در ناتو به عنوان معاون وزیر خارجه این کشور را به وی تبریک گفت.

بر اساس این گزارش، یک مقام ارشد ناتو با تاکید بر شایسته بودن انتصاب گروشکو به عنوان معاونت وزارت خارجه روسیه با حکم پوتین، گفت: ما قدردان روابط خوب و کار حرفه ای خود با سفیر گروشکو هستیم و انتصاب وی به سمت جدید را تبریک می گوئیم. ما مشتاقانه با جانشین وی در راستای منافع ملت های خود همکاری می کنیم تا بتوانیم شفافیت (در کار مشترک) را بالا برده و از خطرات بکاهیم.

این مقام ارشد ناتو همچنین در مورد روابط ناتو و روسیه تاکید کرد: این بستگی به روسیه دارد که تصمیم بگیرد چگونه در ناتو ظاهر شود. سیاست ناتو در قبال روسیه تغییر نکرده است: دفاع قدرتمند و گفتگوی معنادار.

وی افزود: ما قدر این گفتگو با روسیه را می دانیم و از مذاکرات آینده شورای ناتو – روسیه ازجمله ارتباطات نظامی میان دو طرف استقبال می کنیم. انجام این گفتگو بسیار مشکل و این سختی کار به دلیل اهمیت آن است.

شناسه خبر : 21205

این خبر رو هم ببینید

رهبر معظم انقلاب: جمهوری اسلامی مهمترین ابتکار حضرت امام(ره) بود/ به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد؛ دستگاه های مسئول جبران کنند/ نابسمانی را با انتخاب درست باید جبران کرد نه با عدم شرکت در انتخابات

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =